Jump to content

M998 w.ASK + M1097 w.AOA = 2 x Humvee Gun Truck (1:35)


kubisz
 Share

Recommended Posts

1. M998 HMMWV Gun Truck w. ASK - OIF - Academy 1:35

 

Model to przerobiony zestaw M998 I.E.D. Gun Truck z Academy, zbudowany na podstawie zdjęcia z magazynu Armia (1/2009). Zdjęcie jest tylko jedno, dlatego budowa częściowo była zgadywanką.

Opancerzenie ASK z zestawu 35785 Eduarda. Ponieważ zestaw ten dedykowany jest do modelu Tamiyi, a ja użyłem modelu Academy, nie wszystko udało się ładnie ze sobą spasować. Do tego doszła jeszcze imitacja brezentowego dachu z Italeri, która też nie bardzo chciała pasować do pozostałych elementów. Jestem jednak zadowolony z końcowego efektu.

 

th_DSCF1535.jpg

th_DSCF1536.jpg

th_DSCF1537.jpg

th_DSCF1538.jpg

th_DSCF1540.jpg

 

2. M1097 HMMWV Gun Truck - OIF - Italeri/Tamiya/Academy 1:35

 

Model zbudowany z wraku i z elementów pozostałych z innych modeli Humvee. Przedstawia wersję Gun Truck z Iraku, z lata 2003 roku, dodatkowo opancerzoną płytami stali Hardox 400.

Podwozie i nadwozie to stary model Italeri. Boczne płyty opancerzenia powstały z arkusza polistyrenu, ławki, pałąk i przednie okno wzięte z modelu Academy. Karabin M60 i lusterka z Tamiyi, radio SINCGARS z Pro Art Models, dodatkowe wyposażenie z Tamiyi i Legend Productions, koła i fotele z AFV Club.

 

th_DSCF1541.jpg

th_DSCF1542.jpg

th_DSCF1543.jpg

th_DSCF1544.jpg

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

kubisz zrobiłeś kiedyś jakiegoś polskiego HUMVEE ?

 

Robię. I zrobić nie mogę... Zacząłem go jako pierwszego z kolekcji na początku zeszłego roku. I dziś, 12 innych Humvee później, stoi rozgrzebany i czeka na lepsze czasy. Teraz mam mocne postanowienie skończyć go, mam też nadzieję, że jako 13. model Humvee nie będzie pechowy. A będzie w standardowej wersji M1026, z 18 bdsz z Bielska-Białej.

Link to comment
Share on other sites

Świetna robota kubisz. Bardziej do gustu przypadł mi ten drugi Humvee. W pierwszym świetnie wyglądają te pakunki, ale wydaje mi się jakiś taki czyściutki na masce Tył wygląda zdecydowanie lepiej. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Świetna robota kubisz. Bardziej do gustu przypadł mi ten drugi Humvee. W pierwszym świetnie wyglądają te pakunki, ale wydaje mi się jakiś taki czyściutki na masce Tył wygląda zdecydowanie lepiej. Pozdrawiam

 

Dzięki Hitman.

W tym pierwszym tak sobie wymyśliłem, że elementy z irackiego "szrotu", z których powstała pancerna skrzynka, były już wcześniej zdecydowanie brudniejsze, niż Humvee, do którego je zamontowano. I tak to mniej więcej wyglądało też na zdjęciu oryginału.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.