Skocz do zawartości

Polikarpov I-16 1:48 Academy


igi

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem ostatnio I-16 i od razu jak przyszedł, zabrałem się za niego, nie za dużo przy nim siedziałem, ale jest już posklejany I już zrobiłem pierwszy poważny błąd... dałem za mało kleju do tablicy i sie urwała po sklejeniu, modelu nie chce mi się rozsklejać, a w sumie i tak nie widać środka...

 

32657732844955abm.jpg

 

4e07b53f2675f3f6m.jpg

 

c5e15b1c8f3d9aa5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas nie da rady włożyć, tablica jest szeroka i ma tam jakieś zaczepy, a ta dziura jest mała, za mała i i tak trzeba tablice tam na siłę wciskać. A z resztą co tam.. nic nie widać

 

hanadam zawsze mi sie podobał i zawsze chciałem mieć ten modelik :p

 

mart72 robie go w malowaniu zimowym, z płozami. Jak ten ze zdjęcia:

648bdd279fd0de94med.jpg

 

Myślałem, że to będzie modelik weekendowy, ale cóż...brak farb... Na razie go sobie szlifuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igi błagam Cię na wszystko przerób wnętrze bo to nie nadaje się nawet do śmietnika...

Chodzi mi oczywiście o odwzorowanie.

Też go mam i nie mogłem się na to patrzeć więc nie używane części, nożyki pilniki i wyszło mi takie coś:

KopiaI-16030.jpg

 

A tu wzorzec:

eduard.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajć Krzychu szkoda, że troszke wcześniej nie napisałeś, bo zdążyłem wsadzić kabine do środka

 

Dzisiaj byłem w 3x "Tora" i nabyłem kilka rzeczy... Drogo mnie to kosztowało, bo aż 70zł Ale nie żałuje Mr. Surfacer się świetnie sprawdza, pierwszy raz tego używałem.

Mam dwa pytanka:

1. Czy na pewno nie można rozcieńczać mr. Surfacer'a rozcieńczalnikiem Wamodu?

2. Co zrobić, żeby nie robiły mi się te grudki?! Wkurza mnie to

Nigdy nie malowałem olejnymi i teraz zacząłem i nie wiem czego to wina i jak to poprawić... Domyślam się, że to wina rozcieńczenia, ale nawet nie wiem w jakich proporcjach mam rozcieńczać olejne... Prosze pomocy...

 

Zdjęcia:

 

c88c0a1cbcf03858m.jpg

 

Jeden musiałem dorobić:

75dbe6b4b80553cbm.jpg

53cad2ad0a5a2e15m.jpg

4d200529bb658b70m.jpg

e34bbcfbc4574887m.jpg

97a2fe32a8f511f9m.jpg

Grudki...

dd26c57f149f5702m.jpg

35fa775b3c477611m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surfacer dobrze rozcieńczyłem i ładnie mi wyszło malowanie, z resztą widać po pierwszych zdjęciach... Natomiast biała kaszka to już olejna biała matt (to są już kolejne zdjęcia) i każdą olejną mi tak wychodzi... Ale gadałem z kolegą partyzantem i mi pomógł, za co wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update...Grrr znalazł się ten karabinek...w wypraskach, chociaż wszystkie dokładnie po kilkanaście razy oglądałem Wyszlifowałem kaszkę i pomalowałem akrylem, dużo ładniejszy efekt Zrobiłem maskowanie i pomalowałem dziób, ale oczywiście musiała mi wlecieć farba pod folię.... jutro poprawka.

 

PS. Ma ktoś może poradnik jak wstawić fotki na forum w rozdzielczości 800x600 lub napisze szybko jak to zrobić? ten fotosik jest badziewny...

 

3cf1d9fe33e035a5m.jpg

 

7f30cea60246e097m.jpg

 

a8340d6a6477912cm.jpg

 

b0e021aaa2ca86e2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już chcesz pozostać przy fotosiku to kliknij przy zdjęciu "pobierz pozostałe kody" i wybierz link "zdjęcie 500px', większe fotki są za opłatą.

Ja przezwyciężyłem przyzwyczajenie, zrezygnowałem z fotosika i zacząłem używać photobucket. Nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem, żeby na forum od razu mi się wyświetlało zdjęcia w rozdzielczości 800x600.

 

Wow...rodzice pozwolili mi nie iść do szkoły(sam nie wierze, chociaż w sumie byłem wykończony), więc troche sobie porobiłem Z efektów dzisiejszej pracy jestem zadowolony Jak porównuje modele z poprzednich lat, to zauważyłem, że zrobiłem ogromną poprawę Teraz czeka mnie tylko dół i będę malował olejną, boje się, że znowu porobi mi się kaszka...

 

Zdjęcia:

P1030200.jpg

P1030204.jpg

P1030207.jpg

P1030212.jpg

P1030215.jpg

 

Ha! O takie zdjęcia mi chodziło Nauczyłem się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest update... Ładnie(przynajmniej tak mi sie wydawało) wszystko zamaskowałem i zacząłem malowanie. Nie było całe szczęście kaszki, ale gdy zdjąłem taśme wyszło sporo błędów w maskowaniu... zawsze, ale to zawsze na tym się łapię a miałem chęć jutro go kończyć i zaczynać projekt Pacyfik z p-38, dzisiaj akurat przyszedł...

Polubiłem Academy, ponieważ w tym I-16 samolot z instrukcji był 1:1 do samolotu złożonego, co mi ułatwiło maskowanie w ten oto sposób :

P1030217.jpg

maskowanie:

P1030218.jpg

pomalowany dół:

P1030220.jpg

P1030223.jpg

niektóre z wielu błędów(kolory są ciemniejsze i na zdjęciach nie ma dobrego odzwierciedlenia, ale realnie wygląda to paskudnie):

beztytuu.jpg

 

PS. Płozy to tragedia, w ogóle nie spasowane, jest sporo szpar, zacieki po kleju itd. Jedną przyklejam cały dzień i przed chwilą setny raz się złamała... Na jednej płozie jest jakiś odcisk, ale i tak tego nie będzie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Polikarpov już w pełni pomalowany i złożony Wyeliminowałem wszystkie błędy związane z malowaniem, posklejałem to co zostało i walnąłem w niektórych miejscach kolejną warstwę farby Może jutro doczeka się galerii, myślę, że dzisiaj go jeszcze polakieruję i położę kalki. Jutro znowu lakier i jakiś wash, ewentualnie gdzieś suchy pędzel Apropo I-16 był kryty płótnem czy blachą? Jak blachą, to sie gdzieś walnie aluminiowe otarcia. Pigmentów nie mam, więc okopcenia odpadają

Porobiłem lepsze zdjęcia:

Cylindry:

P1030245.jpg

I już w środku:

P1030246.jpg

I teraz całość:

P1030256.jpg

P1030258.jpg

P1030260.jpg

P1030262.jpg

P1030266.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, fajnie to wszystko wygląda

Okopcenia można bardzo łatwo zrobić ze.. zmielonego ołówka. Zeskrób grafit, wetrzyj w paluch i na model Ewentualne korekty można potem dokonywać zwilżonym patyczkiem do uszu

 

P.S.: Walnij washa na tej białej farbie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo właśnie Świetny pomysł, dzięki Wiem, washa zrobię na całym samolocie(prócz elementów czarnych ), co prawda robię go na czarnym Humbrola i to by był mój trzeci wash, ale jakoś wygląda Ale to dopiero jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem kalki i w sumie wyszło ładnie jak na kalki Academy, Decalfix się spisał, ale patrze w instrukcje i... nie domalowałem tylnich stateczników, ale to bez problemu i nie domalowałem tych prostokątów, bo byłem pewien, że to są kalki... Zabrałem się za to taśmą i pędzlem, farba przeszła pod taśme... No trudno trzeba zamalować to co wypłynęło, a że farba pożółkła chyba od decalfixu, to zostały białe, paskudne ślady. No to trzeba zakleić prostokąciki i psyknąć delikatnie białym z aero, psiknąłem i tym chyba zepsułem sobie model, bo nie mam pojęcia jak to naprawić, z resztą zobaczcie na zdjęcia `jestem wkurzony, bo zwaliłem sprawę... Macie może pomysły co z tym zrobić?! Proszę pomocy!

P1030283.jpg

P1030284.jpg

I całość, z której jestem w miare zadowolony, ale te przebarwienia chyba mi zepsuły cały model...

P1030281.jpg

P1030287.jpg

 

Ps. Sorry za zdjęcia, nie wiem, aparat w sumie nie jest zły, ale zdjęcia robi paskudne, jak nie prześwietlone, to za ciemne na których nic nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.