Jump to content
Sign in to follow this  
hanadam

[Pacyfik] Avenger 1/48 Italeri/Acc. Min.

Recommended Posts

Avengera czas zacząć.

Chociaż przy koledze Metysie to się troszkę wstydzę.

W zasadzie model zacząłem wczoraj koło północy gdy nie miałem warunków do robienia fotki dziewiczego zestawu, ale In-box już był u kolegi więc pokażę stan aktualny - czyli sklejenie 4 cześci w kabinie i pryśnięcie tejże na zielono

9c4987be3e34059bmed.jpg

1225a155dc75b34cmed.jpg

Jak mi się nagle nie odwidzi to malowanie będzie nowozelandzkie

Ja też zaczynam Avengera z Italeri dla odmiany w malowaniu N 16 , dziś albo jutro wrzucę jakieś fotki , myślę że we trójkę będzie raźniej

Pozdrawiam Jarek

Nie zapomnij o tagu [Pacyfik] , bo ten Twój ma pięknąkartę - Saipan, Filipiny, Mariany itp "Klasyka Gatunku"

W trójkę zawsze raźniej a będą na tysiące!!!

Super Panowie super, we trójkę damy rade, szkoda tylko że nie zaczęliśmy równocześnie, to dopiero byłby ubaw

Mimo to mam nadzieje że będziemy się wspólnie "dopingować" przy budowie, i wspierać poradami.

Kolego z tym wstydem to nie przeginaj, bo głupio będzie jak to ja będę się musiał wstydzić na końcu

Powodzenia w budowie, bo to piękna maszyna.

Super, że powstaje już tyle modeli w naszym pięknym projekcie Trzymam kciuki za wszystkie Avengerki

Konkurencja nie śpi... a ja dziś tylko prysnąłem Surfacerem 1000 spód skrzydeł, stateczników i kadłuba - tam gdzie będzie biała farba

200f75b7149934a2med.jpg

Kończąc Hayabusę nie bardzo angażuje się w Avangerka... na razie skleiłem płaty i stateczniki... i troszkę podłubałem w kabinie ... na ile mi oczy i ręce pozwalają (może to bez sensu ale użyłem pasów z kalek)

1d0c8105db5339aamed.jpg

fa69b015deef73b8med.jpg

ed30429b244f0616med.jpg

Fajnie wyszły te pasy jak na kalkę , czemu białe tarcze przyrządów ? sam właśnie zastanawiam się jak wykonać tablice w moim może powycinam jakieś zegary ze starych kalek.

Pozdrawiam Jarek

Mógłbyś dać zbliżenie tych pasów, chciałbym zobaczyć jak wyglądają od przodu bo w ujęciu które prezentujesz wydają się być całkiem całkiem

Żeby nie było, że nic nie robię - skleiłem kadłub, poszpachlowałem i szlifuję papierkiem 2000.

24_ave007.jpg

Skrzydła i stateczniki pomalowane wstępnie .

Biały Vallejo (pójdzie jeszcze druga warstwa bo nie pokryło dokładnie)

Granatowy Gunze H55

24_foto003.jpg

Czym rozcieńczasz Vallejo ? i czy ten Gunze jest błyszczący ? będziesz potem malował bezbarwnym matem czy zostawisz połysk ?

Pozdrawiam Jarek

Zarówno vallejo jak i gunze rozcieńczam wódeczką, faktycznie to gunze jakis połysk ma... ale może i dobrze - lepiej będą kalki leżały. Myślę ze po wszystkim jednak zmatowię

Oto silnik

63421deabb9a1b73med.jpg

i śmigiełko - chyba do poprawy bo obtarcia wyszły dziwnie...

dd0fca0c4cb5a947med.jpg

Jeżeli twój Avanger nie będzie totalnie "zajechany" to śmigło może być.

Z braku prawdziwych masek okleiłem szyby taśmą tamiyi

9b7f404a37972745med.jpg

i powycinałem ożebrowanie

a5dd5f3d0f7ac165med.jpg

Ta część owiewki była prosta... zobaczymy jak mi pójdzie z przodem... a o wieżyczce to się aż boję myśleć

Aktualnie model schnie po pryśnięciu sidoluxem. Niestety w jednym miejscu (lewe skrzydło) był jakiś odcisk palca i musiałem zeszlifować do plastiku - psiknę później.

9c0909126be1661emed.jpg

75003970cb2c1e0emed.jpg

26f842ebb0e434famed.jpg

Łaaa...ale ci pięknie ta rama wyszła... gratulki, myślałem, że przy styku z krawędzią zawsze musi się jakieś nieszczęście wydarzyć....hanadam, czy najpierw całość oklejasz taśmą i tniesz po ramach, czy też maski szykujesz a priori, opierając się na rysunkach i planach?

Ciężko tu używać zwrotu "zawsze" - robiłem to pierwszy raz, tak jak widać na dwóch pierwszych fotkach - nakleiłem pasek taśmy i starałem się siąć po żeberkach , które są tu dość wyraźne. Wyszło prawie dobrze.

Na fotce jakoś nie wydaje mi sieto dobrze zrobione, maski wydają mi się trochę nierówne. Możesz dać dokładniejsze fotki (i większe)?

pzdr

Ano napisałem że "prawie" czyli na tyle na ile potrafiłem - poprawki pędzlem są w trakcie roboty

No to ok. Mam też wrażenie, że światło prześwieca przez ramy - za mało farby.

Bombki gotowe

24_wild002.jpg

Kalki też w większości nałożone

24_wild004.jpg24_wild006.jpg

I dopiero robiąc fotki widzę wszystko czego nie zobaczymoje gołe oko.... mam na myśli fakurę powierzchni. Mój model będzie się nadawał do ogladania z daleka tylko :(

Witam .

Mógłbyś napisać jakich farb użyłeś do pomalowania modelu ? Dokładnie chodzi mi o jaśniejszy odcień niebieskiego

To akryl Vallejo nr 903 Intermediate Blue (Azul Americano) - podobno jedyny słuszny gotowiec ;)

Dzięki wielkie Aktualnie tez pracuje nad tym modelem i po prostu nie wiedziałem jakie farby najbardziej się nadają ;)

Pozdrawiam