Skocz do zawartości

P-40B TOMAHAWK - ACADEMY 1:72


dark2

Rekomendowane odpowiedzi

Po wstręcie do pewnego F15, wygrzebałem z szafy jakaś nastoletnią staroć i pyknąłem tygryska. Zajęło to całe 3 tygodnie. Model z dość dużej odległości wygląda jak P-40 ale jak się bliżej przyjrzeć ... zresztą na pewno już było wiele o doskonałościach tego wynalazku od Academy.

Najbardziej wkurzał mnie ten garb pod kadłubem, zeszlifowałem "troszkę". Dodałem parę linii podziału - ot tak w ramach treningu. Spaprałem osłonę kabiny - na zdjęciach dopiero dostrzegłem niedomalowane miejsca - powinno dać się poprawić. Nawierciłem lekko wydechy. Nie miałem pomysłu i serca jak poprawić przedni wlot.

Kalki po tylu latach - porażka zupełna, zresztą to stare "dobre" academy - więc nie mogły być inne - ale jakoś się trzymają. Tylko dopiero po odmoczeniu było widać że górne gwiazdy są przesunięte (no rozmazane też) - muszę też jeszcze ciut podmalować.

 

Na początek mały klimacik

5e2f4035c06b8008med.jpg

 

3 Dyw pościgowy Hells Angels AVG - maszyna Charlesa N. Oldera, Chiny 41 rok. Samolot przeznaczony pierwotnie dla RAF - w standardowym camo rafu dla tego okresu, no może poza spodem - tu nie ma 100% pewności co to za odcień szarego - starałem się żeby u mnie też wyglądał niepewnie

 

385a2b95e0b2f947med.jpg

 

W oczekiwaniu na start

b5485ef04394f238med.jpg

 

468496c107910165med.jpg

 

Nad typowymi chińskie pola ryżowe

c584e4665373edadmed.jpg

 

Pod błękitnym niebem

dafb09506dee1200med.jpg

 

Wiem, wiem - za czysty, ale te monsunowe deszcze doskonale spłukują ..

a7df49203c899aa2med.jpg

 

Widok z góry

2f53c93ccfd8d9ffmed.jpg

 

Widok z boku

cbeb8d4cf869ec96med.jpg

 

Widok z dołu

f0e979c6c45fe8e3med.jpg

 

I to tyle

09de105942071921med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jachud - Twoje P-40 to inny model (samolot zresztą też) wyprodukowane znacznie później od tego tutaj. Te nowe od Academy są śliczniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.