Skocz do zawartości

U-boot VII D 1/72 Revell


Andrzej339

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno zagościłem na forum i stwierdzam że panuje tu świetna atmosfera. Jednym się modele podobają inni mają uwagi ale na tym polega forum. Chciałbym przedstawić mój model u-boota. Jest po konwersji, czyli ma wydłużony kadłób, dodałem blaszki Eduarda i zestaw CMK odnośnie kiosku. Jest to mój pierwszy u-boot (mam nadzieje że nie ostatni) Ponieważ nie robiłem okrętów tylko pancerkę więc proszę o radę jak zrobić przetarcia poniżej lini wodnej aby nie przesadzić i czy dawać efekty rdzy czy raczej nie .

 

37e254c3cc992feem.jpg

 

8fdafcf647a2d4aam.jpg

 

6c821ed58c0659c2m.jpg

 

a442a30ac53dd007m.jpg

 

6d4d7cdbaa2b53cam.jpg

 

8a7335a7e01f4bc2m.jpg

 

7c86ade15bacf529m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

jak dla mnie to fajnie sie prezentuje - nie jestem znawcą U-boot'ów, a i w modelarstwie też raczej raczkuję. Jedną rzecz proponuję zmienić, bo psuje całkowicie ten dobry efekt - mianowicie olinowanie - mówiąc krótko: jest okropne - widoczne są włoski i ogólnie wygląda nieciekawie. Proponuję zrobić z żyłki, nylonowej nici lub wyciągniętej nad ogniem ramki z plastiku.

 

Warto wprowadzić tę zmianę, szczególnie, że ingerencja w gotowy model znikoma a poprawa efektu bardzo duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest , bardzo podoba mi się widok z góry na ten pokład ze świetnie odwzorowną fakturką , ogólnie bardzo dobrze wykonany i pomalowany , robią wrażenie te schowki na bomby głębinowe , prawie jak pokrywy rakiet balistycznych . Przedłużałeś kadłub to znaczy że zestawu nie da się zrobić poprawnego modelu ? Mam zamiar kiedyś sobie zbudować ten model tylko troszkę przeraża mnie wielkość ... modelu i ceny .

 

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość modelu to 105 cm. Do konwersji użyłem zestawu Special Navy. Kadłub okrętu musiałem rozciąć, i wstawic dodatkowe elementy aby wydłużyć pokład o szachty minowe. Taki u-boot zabierał dodatkowo 15 min. Pokrywy szacht minowych są zarówno u góry jak i pod spodem u-boota. W późniejszch latach wojny niemcy wykorzystywali te okręty podwodne jako zbiornikowce paliwa dla innych u-bootów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny. Bardzo lubie ten model, można z nim dużo rzeczy zrobić (gdy się umie;)). Wydawało mi się, że kamuflaż w oryginale jest bardziej wyrażny, tutaj trochę się zlewa. Nitka faktycznie troche widoczna, ale nie wg mnie całościowo bardzo nie wpływa.

 

Mówisz o pakietach do waloryzowania - możesz podać linki do konkretnych produktów, bo nie widziałem dedykowanych do tego modelu?

 

Pozdrawiam

 

PS. pokład w kiosku i tzw "ogródku zimowym" jest oryginalnie tak perforowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatek do u-boota tj U-boot Type VII D Minelayer version Conversion set for kit u-boot type VII c 1/72 No.SN 72005 kupilem w Jadarze, ale sprawdzałem i już go nie mają. Możesz poszukać na ebayu, ja tam kupuję wiele dodatków do modeli, tylko nie na aukcjach a w sklepach . Strona producenta waloryzacji to

www.cmkkits.com tylko tam ceny są dużo większe niż na ebayu.

Pokład faktycznie jest tak perforowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.