Jump to content

Andrzej339

Members
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Kraków
 1. Dzięki za życzenia powrotu do zdrowia. Jak tylko będzie to możliwe biorę się za model. Na razie kibicuję innym w ich zmaganiach.
 2. Z zaciekawieniem czytam to co napisano w tym temacie. Mam u siebie Yamato tej samej firmy co Ty, też podróba Tamiyi czy coś podobnego.Nie wiem jak twój ale Yamato ma kiepskie wypraski. Trzeba sporo pracy włożyć aby wyszedł z tego model. Z niecierpliwością czekam na dalsze relacje.
 3. Z postępami chwilowa przerwa. Najpierw zaczęła mi się dobudowa domu i nie miałem czasu zająć się modelem. Jak się budowa skończyła to robiłem porządki koło domu, przecinałem palety i przeciołem sobie palca na pile. Mam założone cztery szwy na lewym kciuku, dużo wolnego czasu i zero roboty z modem. Podobno w przyszłym tygodniu zdejmą mi szwy z palca to myślę że wtedy coś powoli zacznę robić. Teraz to jest nimożliwe gdyż pół ręki mam zabandażowane i próbowałem coś działać ale nie ma szans. Więc jak tylko będzie można to biorę się za model. Pozdrawiam
 4. Bardzo podziwiam twój zapał do odwzorowania detali. Jeżeli chodzi o pokład to w moim 1/200 wychodzi że deski miały dł. 6m, a szerokość 20cm. Czy jest to zgodne z orginałem to nie wiem.
 5. Nad malowaniem cały czas się zastanawiam. Najgorsze jest to że chciałbym zrobić model ze śladami eksploatacji. Malować model gdy będzie cały gotowy czy etapami. Jak radzicie Do Robert822 : Jeżeli masz już ten numer to widocznie jesteś na lepszej liście wydawcy. Ja muszę poczekać minimum półtora miesiąca. Z prenumeraty jeszcze nie zrezygnowałem, czekam na jeszcze dwie dostawy i wtedy rezygnuję. Przy ostatnim numerze z prenumeraty (97) będę miał z kiosku 125. Wtedy relacja ruszy z kopyta.
 6. Widzę że decyzje już zapadają. Ja tak jak Wallace będę kibicował i poczekam na projekt pancernika lub lotniskowca ewnetualnie krążownik
 7. Do Robert822: Mam problem z wydawcą gdyż w prenumeracie było napisane że co miesiąc będą przychodzić cztery numeru. Na początku tak było potem przerwy były coraz dłuższe a w końcu standardem są dwa miesiące. Na moje telefony i prośby o przyspieszenie wysyłki odpowiadają wymijająco. Ostatnie numery jakie mi przysłali skończyli na 89. W kiosku ostatni numer to 117. Jak się zorientowałem że mają takie opóźnienia to od numeru 98 kupuję w kiosku (gość mi odkłada). Zostały mo jeszcze dwie przesyłki ze strony wydawcy i robię model na bierząco. Narazie muszę się zadowolić tym że co ok 2 miesiące d
 8. Jeżeli chodzi o lotniskowce to już od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu w 350. Może być z tego bardzo ciekawy temat. Pancerniki bliźniaki też. Ja mam na stanie Kongo, Nagato i Yamato, ale nie upieram się że muszę przy nich pozostać, mogę się zaopatrzyć w jakiś inny model. Ważne jest aby dojść do jakiegoś porozumienia. Ważne jest że robienie modelu ma sprawiać przyjemność a nie ma być wyścigiem.
 9. Trochę czasu na przygotowanie modeli to dobry pomysł, bo skompletowanie pełnego modelu zajmuje sporo czasu (blachy lufy itp). Jestem za i chętnie się dołączę.
 10. Witam wszystkich. Czytam to wszystko i mam pytanie, może ktoś podejmie decyzje i określi temat , a wtedy ci co będa chcieli się dopasować to się dopasują a inni nie. Ja się chętnie piszę tylko ustalmy co robić.
 11. I tu jest problem. Nie mam zielonego pojęcia. Maszt pomalowałem podkładem w spreyu (nie akryl) i nawet ładnie pokrył. Boję sie że akryle będą źle kryły. Może ktoś doradzi.
 12. Witam po dłuższej przerwie spowodowanej przez wydawcę który zamiast co miesiąc przysyła kolejne numery co dwa miesiące. No ale już są i mogę działać dalej. Na zdjęciach pokazany jest górny pokład mostka oraz dolny pokład masztu. W miarę jak będę robił dalej to umieszczę następne zdjęcia.
 13. Dobra, w Krakowie jest pare miejsc do pływania modelem, ale trzeba to lubieć. Trochę już modeli zrobiłem i jakoś RC do mnie nie przemawia. Dodatkowym minusem jest kadłub wykonany z drewna. Jak się to ma do wilgoci. Nie mówię że zaraz się rozleci ale mogą powstać na lakierze mikropęknięcia. Pozdrawiam
 14. Model robię stacjonarny. Tyle pracy i kasy wsadziłem i jeszcze wsadzę w niego że żal by mi było go puszczać gdzieś na wodzie. Zresztą w Krakowie trudno o takie miejsca. Mogło by się zdażyć że podzieli los oryginału. Zabezpieczyłem przed wilgocią bo kadłub jest z drewna i może pracować co już się zdażyło wcześniej, powstały mikropęknięcia na niektórych łączeniach klepek. Musiałem je powiększać potem szpachlować, szlifować i malować. Teraz, to jest od początku zimy nic się nie dzieje. Odnośnie sugesti Pitera że linia pancerza jest niezby równa to może być przekłamanie zdjęcia. Zresztą i tak bę
 15. Dodatek do u-boota tj U-boot Type VII D Minelayer version Conversion set for kit u-boot type VII c 1/72 No.SN 72005 kupilem w Jadarze, ale sprawdzałem i już go nie mają. Możesz poszukać na ebayu, ja tam kupuję wiele dodatków do modeli, tylko nie na aukcjach a w sklepach . Strona producenta waloryzacji to www.cmkkits.com tylko tam ceny są dużo większe niż na ebayu. Pokład faktycznie jest tak perforowany.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.