Skocz do zawartości

Schmitz - firanka by Diesel Fan


Diesel fan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Dzisiaj przedstawiam Wam mój kolejny model – naczepę Schmitz z zabudową kurtynową. Zanim wkleję foty, napiszę coś o samym modelu i żmudnym procesie jego powstawania. Mówiąc szczerze spasowanie części – a zwłaszcza ścian zabudowy nie jest najlepsze, ale nie ma się co dziwić, są to duże powierzchnie, które ciężko jest wykonać podczas procesu produkcji bez odkształceń, czy skurczów wtórnych. Najwięcej pracy zajęło mi spasowanie dachu zabudowy ze ściankami (Ci, którzy sklejali tan model, zapewne wiedzą o co chodzi). Dach był około 1 mm poniżej zarysu ścian – bardzo dużo szlifowania, w niektórych miejscach nie obyło się bez szpachli. Co do ramy – spasowanie dość dobre, trzeba tylko uważać, aby po sklejeniu rama się nie poskręcała. Podsumowując moje prace, mogę stwierdzić, że model jest dość sporym wyzwaniem (sklejając tak, aby jakoś to wyglądało). Poszło bardzo dużo farbek, mnóstwo papieru ściernego i sporo szpachlówki, a co najważniejsze czasu (o to przecież chodzi), ale myślę, że warto bo zestaw z ciągnikiem wygląda dość ciekawie lecz może być problem z jego ustawieniem – nieco ponad 70 cm. P.S. kosza na palety nie montowałem celowo – tak bardziej mi się podoba. Dobra, dość tych recenzji , czas na foty.

64995c76071287e8med.jpg

 

f57172e975791199med.jpg

 

5cbae46221bdf722med.jpg

 

d9c3462651e027d4med.jpg

 

654c423ac3a4d0a0med.jpg

 

73cb37c5acb446e3med.jpg

 

8bf385c3c0ee571dmed.jpg

 

d9c17a5c3a717404med.jpg

 

6f53223968d157aamed.jpg

 

57b3c0646c352f29med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie i czysto sklejona naczepka.

Bez fajerwerków, ot taki normalny, drogowy zestaw, jakie widuje się najczęściej na ulicy a najrzadziej na Modelworku.

Brakuje mi tylko paleciary lub jakiejś osłony (coś tam chyba powinno być, zgodnie z przepisami).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się mądrzyć, ale każdy pojazd powyżej 3,5 t musi posiadać osłony boczne zapobiegające dostaniu się między osie innych uczestników ruchu. Wynika to z rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz dyrektywy Rady UE. Wyjątkiem są ciągniki siodłowe i przyczepy dłużycowe.

 

Sama naczepa rzeczywiście fajna i czysta. Przydałoby się jakieś logo firmy i wash na tylnej ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.