Skocz do zawartości

M35 Jackson AFV CLUB 1:35


Robert822

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymalem w prezencie cos takiego

c26357bfbbeaacf5med.jpg

i sprobuje z tym powalczyc. Jesli ktos z Was sledzil relacje z Prinz Eugen 1:700 to wie ze stawiam dopiero pierwsze kroki w modelarstwie plastikowym. Co myslicie o tym modelu i o tej firmie?

 

c26357bfbbeaacf5m.jpg

9466c51f841451d7m.jpg

a wiec do boju-

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - zmień tytuł wątku, jeżeli można prosić.

 

Czy tak moze byc?

 

Prawie może być Skala i producent by się przydało, ale nie zmuszam do tego. Grunt, że już wiem, czego w temacie się spodziewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek pokazujacych co w srodku pudelka sie znajdowalo i kilka fotek z postepow pracy.Troche z proby malowania i spasowywania ze soby elementow.

 

5937b9bb7844634emed.jpg

45685cbd22aa5833med.jpg

70115410eec1fb63med.jpg

81c3e1ff1948b174med.jpg

f8a10a44774e7519med.jpg

e125ae9cf91a2582med.jpg

b33a3b75123f56c4med.jpg

29bb3c0dc025d19cmed.jpg

02de483aeda909bamed.jpg

0be1ccd45d0e777cmed.jpg

5309a63d07285bfamed.jpg

b1fcf7daa9ff4001med.jpg

16a352bd07a826c9med.jpg

4118c14405e91024med.jpg

1405e26ab82d0ebbmed.jpg

Tyle narazie udalo mi sie wykombinowac . Co o tym myslicie ? Wszystkie komentarze milo widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po liczbie napisanych postow na ten temat widze ze zainteresowanie tym modelem niemal zerowe, ale coz dodam kilka fotek z postepow pracy moze Ktos cos naklika na ich temat.

Tak wygladaja kolka na swoim miejscu:

b5e51c2c746b2f11med.jpg

c8ec7c13e943cb5amed.jpg

b37b2332136c3763med.jpg

Proby malaowania walczylem z tym malowaniem kilka ladnych dni farba nie kryla (akryl) po kilku warstwach cos bylo widac

df435ec3693eaa55med.jpg

786cf8224d85c34cmed.jpg

1297b78000e51529med.jpg

c9a4d7b63e096807med.jpg

cba04cd4bdae3571med.jpg

3e4a41d49d78d418med.jpg

7c2217d5dd9a689dmed.jpg

645b5ad0085f47dcmed.jpg

86ad4445620e793bmed.jpg

f511972569755b43med.jpg

07de1364df602019med.jpg

Pzy pasowaniu tylnej czesci pasowala po wklejeniu w nia kilku przedmiotw (narzedzi) dziwnym trafem przestala pasowac , wiec pozostalo to poszpachlowac

ece20385ae380731med.jpg

Wszelkie komentarze milo widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma byc ? Sa nie dokonczone nie pomalowane i nie wklejone tylko przylozone do fotek.Wg instrukcji maja byc troche dla mnie dziwnie przymocowane ze beda sie otwierac troche komicznie po polokregu chaczac o wszystko co mozliwe. nie wiem jak to poprawic wiec narazie ich nie wklejam ale mysle ze bede potrzebowal nowe zawiasy.A tak na marginesie napisz o co konkretnie ci chodzi to moj pierwszy czolg wiec pojecia nie mam co i jak,a tu o komentarze starsznie trudno niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu o komentarze starsznie trudno niestety

Ok.

Bardzo brzydkie malowanie, widać kilka warstw farby, podejrzewam że akryl Model Master ?

Jeżeli już uparłeś się na akryle to proponuję Pactrę albo Vallejo, te farby idealnie nadają się pod pędzel.

Na Twoim miejscu bym zmył te gluty i spróbował z wyżej wymienionymi farbami.

Pzdr

Ps. To co kleisz to nie czołg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to sposób otwierania włazów w tym pojeździe jest prosty jak budowa cepa. Do tego co powiedział Seb jeszcze dodam tyle że nie należy tam gdzie napisane jest w instrukcji "Silver" malować tylko na srebrno, mam na myśli narzędzia.

Co do komentarzy to Modelwork jest mi jedynym znanym forum gdzie na prawdę początkujący może spotkać się z doświadczonym modelarzem bez obaw o to czy ktokolwiek go zauważy. No i dzięki temu forum moje modele podskoczyły o jakiś 0,2 % w skali jakości wykonania Znajdź sobie galerie mojej ZSU-23-4, gruba farba, ogólnie przeciętny. Cztery miesiące po zapisaniu się na to forum zrobiłem Strykera (podpis) i uważam że jego wygląd zawdzięczam radom bardziej doświadczonych kolegów na których mogłem zawsze liczyć. Reasumując, mniej płacz i nie licz że od razu zostaniesz Pro bo zawsze trzeba być najpierw Low Skillem tak jak ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. To co kleisz to nie czołg.

a co to takiego ?

 

jest w instrukcji "Silver" malować tylko na srebrno

Wyjasnij o co ci chodzi z tym malowaniem bo niestety nie rozumiem.

podejrzewam że akryl Model Master

Akryl Hobby Color.

Dziekuje za komentarze .Wiele mi pomagaja w nauce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalować na czarno/ciemnoszaro i potem przetrzeć suchym pędzlem ze srebrną/stalową farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalować na czarno/ciemnoszaro i potem przetrzeć suchym pędzlem ze srebrną/stalową farbą.

Najpierw pozwolic by ta farba czarna \ciemnoszara wyschla i potem przetrzec srebrna farba ?Czy zrobic to jak ciemna farba jeszcze mokra jest?

Przepraszam za byc moze dla was malomadre pytanka, ale nie wiem jak to sie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekać, poczekać. W ten sposób otrzyma się w miarę realistyczny wygląd stali narzędziowej albo oksydowanej (na lufy karabinów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki reggy.Jutro bede probowal to poprawic.Niestety dzis szukalem w moim miasteczku farb Vallejo i Pactry i niestety nie znalazlem.Co myslicie o akrylach Rewell pod pedzel bo je akurat mam pod reka.Czym najlepiej usunac akryl z modelu,i czy musze usowac np wszystko czy tylko ten kolor ktory jest do poprawki i czy jest mozliwe usuniecie tylko jednego koloru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staralem sie poprawic malowanie narzedzi,napiszcie czy ide w dobrym kierunku.

0bad949c782036a3med.jpg

e1c8e2c7eae353cdmed.jpg

W instrukcji bylo napisane aby ta czesc gasienic pomalowac na srebrno,wiec probuje zrobic to w ten sam sposob co narzedzia.

Napiszcie co o tym sadzicie i czy w dobrym kierunku ide w ten sposob malujac gasienice

9e6d093bd05f31bcmed.jpg

01011e784e93761bmed.jpg

Wszelkie komentarze milo widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.