Jump to content

[in-box] Yamato Late Version Grade-up (Fujimi 42137)

Sebaar
 Share

Recommended Posts

Jest to nowy model (chyba najnowszy na rynku), pochodzi on z 2004 roku. W porównaniu do odpowiednika z Tamiyi to spotkałem się z opinią że Fujimi posiada więcej detali oraz jest bardziej poprawny merytorycznie, ale ten pierwszy jest lepiej wykonany:

http://www.modelshipwrights.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=134091&page=1

dscf2356.th.jpg

dscf2357.th.jpg

Porównanie kadłuba z HMS Prince o Wales, IJN Wakatake i zapałką...

dscf2397.th.jpg

... oraz wież Yamato i Yamashiro

dscf2367.th.jpg

dscf2360.th.jpgdscf2361.th.jpg

dscf2362c.th.jpgdscf2363v.th.jpg

dscf2364.th.jpgdscf2365n.th.jpgdscf2366n.th.jpg

dscf2369s.th.jpgdscf2370.th.jpgdscf2371.th.jpg

dscf2368.th.jpgdscf2373.th.jpgdscf2375f.th.jpg

Kalki

dscf2377.th.jpg

Ramki z uzbrojeniem

dscf2378g.th.jpgdscf2380.th.jpgdscf2382.th.jpg

dscf2383u.th.jpgdscf2385.th.jpgdscf2386k.th.jpg

dscf2387g.th.jpg

Blaszka

dscf2388.th.jpg

dscf2391m.th.jpg

Spróbuje zacząć nad nim prace w przyszłym miesiącu, jak tylko zamówię nieco dodatków.

Przy okazji Fujimi na blaszce zamieściło 6 pojedynczych działek 25 mm, natomiast w monografii zamieszczonej w nr. spec. MSiO na rok 1945 było ich 2 stanowiska. Problem w tym że nie mam pojęcia gdzie były zamontowane (szukałem na schematach i planach), a instrukcja tego nie podaje???

Spróbuje zacząć nad nim prace w przyszłym miesiącu, jak tylko zamówię nieco dodatków.
zdradzisz jakieś szczegóły ?

...

PS - poszperam trochę tu i tam może znajdę odpowiedź na Twoje pytanie

...

zdradzisz jakieś szczegóły ?

...

Powiedzmy że w grę wchodzą cztery balszki uniwersalne:

-relingi (natomiast te które oferuje blaszka od Fujimi wykorzystam jedynie w ograniczonym zakresie),

-drzwi i włazy,

-drabinki,

-blaszka z załogą,

-lufy dział kalibru 460 mm,

Pozostaje jeszcze kwestia czy kupować blaszkę Eduarda do Yamato z Tamiyi?

Jakoś wypatrzyłem wspomniane stanowiska działek 25 mm, znajdują się one w okolicach hangaru na rufie.

uuu, to się szykuje full-hull version . Przy tej skali to pewnie będziesz niezłej lupy potrzebowac, wszystko takie maleńkie (chodzi mi o dodatki - załoga, drabinki czy włazy) Co do blaszek, to Ci nie doradzę, bo sam jestem w przede-dniu swojego Musashi z blaszkami...

...

myślałeś nad drewnianym pokładem, żeby była pełna wersja ze wszystkimi możliwymi dodatkami ?

...