Skocz do zawartości
hanadam

[Pacyfik] Curtiss Kittyhawk Mk. IV Italeri/ERTL 1/48

Rekomendowane odpowiedzi

Startuję z czwartym samolotem w tym temacie. Jest to Kittyhawk dowódcy 80 Dywizjonu Royal Australian Air Force majora Geoffreya C. Athertona (5 zestrzeleń) z okresu walk nad Indonezją w 1944. Jego czterdzoestki nosiły imię Cleopatra - moja jest trzecia z kolei.

Tu mamy inbox modelu.

Na początek przystosowanie kadłuba do wersji Mk. IV czy jak kto woli P-40N

25_kittyhawk006.jpg

a potem sklejenie połówek kadłuba, zaszpachlowanie (jedna część nieco "wyższa" więc będzie ostre szlifowanie by zlikwidować schodek

25_kittyhawk007.jpg25_kittyhawk008.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesteś niesamowity, czwarty model w projekcie . Oczywiście pokibicuję bo po skończeniu Ki43-I chciałbym jeszcze z jakimś P-40 wskoczyć.

Powodzenia w budowie,

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze, ale Ci fajnie , swoją drogą masz niezłe tempo. Będę kibicował, ale cały czas czekam na finał Avengera.

Ja stoję w miejscu, bo nie mam blaszek do Dauntlessa i robię się coraz bardziej sfrustrowany, patrząc na Wasze postępy Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie tempo mam słabe... bo siadam czasem na 5 minut tylko do modeli... coś dokleję czy pomaluję i potem 3 dni nic.

Aktualnie skleiłem kadłub Kittyhawka i dokleiłem skrzydła. Jak widać na załączonym obrazku kadłub mógłby być ze 2mm szerszy - a tak muszę zaczekać na paczuszkę z chemią z 'Mojehobby' coby przyzwoicie zaszpachlować

25_kittyhawk009.jpg25_kittyhawk010.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brak ostatnio czasu na modelarstwo... zaszpachlowałem te dziury u nasady skrzydeł i prysnąłem całośc oliwką Modelmastera

25_kittyhawk012.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie ładnie Które malowanie robisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jest to Kittyhawk dowódcy 80 Dywizjonu Royal Australian Air Force majora Geoffreya C. Athertona (5 zestrzeleń) z okresu walk nad Indonezją w 1944. Jego czterdziestki nosiły imię Cleopatra - moja jest trzecia z kolei.

e077%20p40.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zauważyłem

Dzięki Jachu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robota się wlecze cosik...

pomalowałem jeszcze raz akrylową oliwką z MM, umalowałem te białe elementy szybkiej identyfikacji matem vallejo i prysnąłem kółeczko zielenią (zamalowane oryginalne oznaczenia - widoczne na zdjęciach samolotów - nie wiem czy uprzednio były to gwiazdy czy bryt. kokardy)

26_kittyhawk019.jpg

te zamalowane kólka jednak mają dość ostre brzegi - pewno były zamalowywane pędzlami nie natryskowo - więc zrobiłem kółeczko maskolem i prysnąłem kadłub wokół.

Tu i ówdzie zdrapałem nieco farby... i myślę że tyle wystarczy

26_kittyhawk024.jpg

ciąg dalszy kiedyś nastąpi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze nie jest zapóźno na zaszpachlowanie wciągów/jamek nad komorami podwozia - to strasznie razi.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze... też to widzę... ale chyba jednak zostawię jak jest bo boję się spieprzyć go dokumentnie :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Projekt się kończy... model też jest "prawie" skończony. Muszę jeszcze dorobić antenkę, może troszkę podkreślić linie podziału i zmatowić go. Niestety po remoncie mam w powietrzu nadal tyle pyłu, ze jak próbowałem malować coś to na modelu osiadały po prostu grudki :( Tak więc podobnie jak Avangera - pokazuję stan obecny. Może kiedyś jak skończę to pokażę go w galerii.

31_foto017.jpg31_foto019.jpg31_foto020.jpg

31_foto021.jpg31_foto022.jpg31_foto023.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi