Skocz do zawartości

Nissan 350Z - Tamyia 1:24


kuba2507

Rekomendowane odpowiedzi

JUa używam mleczka polerskiego APP świetna sprawa polecam, ale jak napisał kolega Mors pozostaje minimalna mgiełka. Czasem używałem pasty TEMPO do większych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ja tez mam APP mam paste scierna p-01 potem p-06 no i mleczko p-10 i pytanie jak zeszlifuje lakier to moge potem normalna samochodowka np p-06 przejechac potme mleczkiem a potem tamiya finisch(wlasnie nabyta:p)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ja tez mam APP mam paste scierna p-01 potem p-06 no i mleczko p-10 i pytanie jak zeszlifuje lakier to moge potem normalna samochodowka np p-06 przejechac potme mleczkiem a potem tamiya finisch(wlasnie nabyta:p)??

 

Tak możesz spokojnie na specyfiki samochodowe używać specyfików modelarskich i odwrotnie. ALE nie dotyczy to FARB. NIGDY nie próbuj mleczek, past itd. samochodowych na farbach modelarskich, bo czesto kończy się to "kretowaniem"

 

Pozdrawiam

 

Mors

 

P.S.

 

Właśnie dlatego kocham lakiery samochodowe... NIC ich nie ruszy - jedynie alkohol - z tym trzeba uważaj i najlepiej omijać szerokim łukiem. Chyba, że chcesz umyć... to wystarczy denaturat na 10 minut i potem spłukać strumieniem wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dobrze wiedziec to sie juz niczego nie boje:P:P zaraz sie zabieram za polerke najlepiej wata czy szmatka?? bo ostatnio robilem polerka to sie troche dopolerowalem do plastiku :P

 

 

 

p.s. czarno zerwone wnetrze dobry wybor??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego ze pasta poleruje to wiem ale chodzi o to czy szmatka nie pozostawi mikro rysek na lakierze.

Felgi pomalowane fajnie sie prezeci na aucie:p

20062009230.jpg

Porownanie zlotej i czarnej

20062009235.jpg

Takie cos namieszalem z moich kolorow na kolor foteli. Moze byc?? czy lepiej czarno czerwone. Tylko nie wiem czy bedzie pasowac do niebieskiego laku??

20062009232.jpg

p.s.

Koksik moglbys mi zdradzic jak zrobiles wydech w swoim R35 dokladnie chodzi mi o ta imitacje przypalenia koncowek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek felg [pseudo złoty bądź złoty] lepiej wygląda niż czarny, osobiście poleruje papierem życia lecz tym najmiększym, a odpowiem za Koksika: jest to najprawdopodobniej zestaw Tamiya do przypalania wydechów [ http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=6&przedm=801249&kateg=718173 ] Weathering Master D Set .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia - to nie materiał poleruje tylko pasta.

Mors - mówisz, że 10 minutowa kąpiel w denaturacie i potem płukanko pozbywa się takiego bezbarwnego?

 

Z moich obserwacji wynika, że samochodowe farby natychmiast tracą integralność i zaczynają odłazić płatami. Najlepsze w tym jest to, że plastik pozostaje nietknięty i gładki Nie to co po krecie...

 

kuba2507 felgi jakoś do mnie nie przemawiają... do tego koloru pasuje chyba tylko srebrny jakiś ładny aluminium matowe.

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te felgi wyglądają całkiem przyjemnie ( na tej pierwszej fotce ). Ewentualnie proponowałbym jakiś ładny aluminium.

Co do końcówek, to jest dokładnie ten zestaw co pokazał fliper - Tamiya Weathering D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój głos zdecydowanie na aluminium Jak masz farbę i jeżeli Ci się jeszcze chce, to spróbuj jakiś Titanium jeżeli chcesz mieć ciemne felgi. Czarne są wg mnie zbyt "czarne" i wygląda jakby auto stało na płytach winylowych

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że niebieski pasek nie jest w kolorze nadwozia, nadal obstawiam ten złotawy, ale gun metal Tamiyi też by ładnie wyglądał . Model kolegi Subaroman http://images32.fotosik.pl/85/ee9802d9e52d4d50.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek na fotelach to samorobka:p

zmieszalem

Wood brown(polblyszzacy) i white(matt) z rewela i rozcienczylem kranowa:p wszystko na oko az byl zadowalajacy kolorek :p

 

Co do felg to jeszcze sie musze zastanowic ale to jutro nad dokladnym kolorem bo mam mieszane uczucia do Gun metal:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że nie jestem orłem w robieniu zdjęć, ale jakich komentarzy spodziewasz się po 2 fotkach w półmroku ?!

Fotki wnętrza - na innym forum prosili cie o fotki bez kasty - olałeś ich, tutaj to samo - na tych zdjęciach nic nie widać

Wszyscy ci mówią, że fele w kolorku aluminium ( bądź ciemniejszym ) są ok, i świetnie pasują - a ty dalej swoje...

Zastanawiam się czy piszesz tu dla samego pisania, czy po to aby uzyskać jakieś rady i się do nich dostosować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koksik750

Tak polerowalem karoserie. Niewiem jak to jest z farbkami modelaskimi jak sie je poleruje ale tu trzeba troche pomachac ale jestem ogole zadowolony z efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koksik750

Tak polerowalem karoserie. Niewiem jak to jest z farbkami modelaskimi jak sie je poleruje ale tu trzeba troche pomachac ale jestem ogole zadowolony z efektu.

 

No nie zgodzę się z Kolegą... jeżeli opanujesz kładzenie samochodowych farb, to polerowanie staje się formalnością. Jak usuniesz "pomarańczkę" z koloru przed bezbarwnym i potem kładziesz bezbarwny bardzo rzadki i cienkimi warstwami to dostaniesz gładką powierzchnię... potem 2000, 2500 na mokro aż do uzyskania równego półmatu i na to jeszcze ze dwie warstwy bezbarwnego (nie zawsze konieczne) i potem lecisz 2500 na mokro i pasty.

 

Twardość lakieru jest tutaj dużym atutem, bo pozwala w sposób kontrolowany go zbierać. Ponadto PO polerowaniu możesz sobie spokojnie wziąć jakiegoś Humbrola albo inne Valejo, zapuścić linie podziału, jak przeschnie to bierzesz na patyczek z watą (taki do uszu) rozpuszczalnik np. do Humbroli (NIE ALKOHOL) i wycierasz gdzie trzeba.... zrobi się mgiełka wiem ale wystarczy po wyschnięciu farby wziąć Tamiya Fine, Finish i wosk i jest pięknie

 

Pozdrawiam

 

Mors

 

P.S.

Samochodówki ponad wszystko!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.