Skocz do zawartości

P-51B MUSTANG Revell 1:72


luke5317

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!! Jestem nowy na forum , Mustang to mój pierwszy model od 4 lat. Nigdy wcześniej nie malowałem modeli, szpachlowałem itp. jedynie sklejałem, dlatego proszę również o ewentualne porady .

Wczoraj go zacząłem sklejać i malować środek kabiny farbkami Revella. Dzisiaj planuję pomalować część kadłuba. Zamieszczam fotki:

DSCF2657.jpg

DSCF2656-1.jpg

DSCF2655.jpg

DSCF2653.jpg

DSCF2652.jpg

DSCF2651.jpg

DSCF2650.jpg

DSCF2649.jpg

DSCF2647.jpg

DSCF2646.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także trochę żałuję, że zamknąłem już wnętrze ale trudno. Co do ceny to cieszę się, że w ogóle go znalazłem i kupiłem. W całym mieście szukałem plastikowych modeli do sklejania i nigdzie nie mieli (hańba). W jednym sklepie były jedynie modele firmy PLASTYK więc nie brałem. Aż w końcu trafiłem na ten model Revella(była tylko jedna sztuka). Wolałem przepłacić niż nie mieć nic. A wracając do "warsztatu" właśnie odtłuściłem powierzchnię samolotu i zabieram się do malowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę . Wybrałem malowanie U.S.A.A.F. Na razie maluję górę farbką revella Nato Olive Matt. Niestety mam tylko dwie farby i będę jeszcze musiał domówić red, yellow, light grey i steel.

 

PS. Bardzo ładnie zrobiłeś te Mustangi fotki na pewno się przydadzą.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzę, ze chemicznie jesteś oparty na Revellu, czy też tam kupiłeś gdzie mieli tylko jeden model ?

A dlaczego masz pędzelek Italeri ?? Przecież to niekonsekwencja

 

Pech chciał, że akurat nie mam tego modelu przed sobą, ale czy jesteś pewien ze kolor wnętrza to właśnie ten ?

Wnętrza luku podwozia ogonowego też pociągnij kolorem wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No modelik piękny. Miałem go mieć, ale wybrałem C-47 z Italieri. Jak narazie jakoś to idzie. Ktoś tam wspomniał o tym że zamknąłeś wnętrze za szybko.. Co racja to racja. Ale wiesz co.. nie przejmuj się I tak mało będzie widać przez tą revell'owską szybkę :/ Acha i jeszcze wystrzegaj się robienia fotek z palcami. Kogo jak kogo, ale mnie to razi i niektórych myślę, że też. To taka osobista sugestia z mej strony. Puki co śledzę ..

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki czarny pas na skrzydle? Mówisz o cieniu kadłuba?

To cień?? W ogóle na cień nie wygląda . Dobrze, że mnie ostrzegłeś .

Edit.

Położyłem już prawie drugą warstwę farby na kadłub, gdzieniegdzie jest nadmiar, potrzeć papierem wodnym jak wyschnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten nadmiar jest bardzo widoczny, to zetrzyj to papierem Tylko uważaj na linie podziału i wstaw zdjęcia! Powodzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe zdjęcia:

DSCF2659.jpg

DSCF2662.jpg

Górnej linii podziału nie udało się uratować ale reszta jest cała, położyłem 3 warstwy farby i położę jeszcze 4 ostatnią. Na razie kolor kadłuba zlewa się z kolorem wnętrza, ale jak wszystko będzie zrobione to nie będzie tego widać. Teraz robię sobie krótką przerwę i czekam na farby . Ten samolocik coraz bardziej mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.