Skocz do zawartości

5-cio Godzinna Rozrywka czyli Spitfire mk.V 1/72 Revell


albert091283

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jak temat wskazuje na sklejenie i malowanie tego modelu poświęciłem nieco ponad 5 godzin. Postanowiłem stworzyć coś dla zabicia czasu i tak udałem się do sklepu z zabawkami zainwestowałem 10 euro i wyszedłem z takim czymś, (bo nic innego nie mieli) Nie zastanawiając się długo nad poprawnością czegokolwiek w tym modelu przystąpiłem do lepienia a oto efekty:

24af984f6324052amed.jpg

2eb0eee0b970133cmed.jpg

e9d3356a8dfb31c3med.jpg

Spitfajerofile na pewno znajdą dużo miejsc, do których można się czepić, ale jak wspomniałem ten model został potraktowany jako nabijacz nudy i poczekalnia przed czymś poważniejszym, na co jeszcze niestety czekam.

Zatem miłego oglądania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleś przepłacił, u mnie w sklepie jest po 6.99 . Nawet z wysyłką do Ciebie wyszlo by taniej .

 

Końcówki skrzydeł są równe, bo u mnie wyszły schodki i muszę szpachlowac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleś przepłacił, u mnie w sklepie jest po 6.99 . Nawet z wysyłką do Ciebie wyszlo by taniej .

Jak się nie ma, co się lubi to niestety na szybko trzeba przepłacić.

Końcówki skrzydeł są równe, bo u mnie wyszły schodki i muszę szpachlowac :(

W miarę równe, szpachlowałem jedynie górną część osłony silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak będziesz jeszcze chciał coś z revella to daj znac, jestem po dostawie .

 

A sam model wyszedł fajnie. Ja chcę kupic inne kalki, coś polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak będziesz jeszcze chciał coś z revella to daj znac, jestem po dostawie

Masz cos 1/32??

 

sam model wyszedł fajnie. Ja chcę kupic inne kalki, coś polskiego.

Jak wspominałem to było tylko zlepione dla zabicia nudy. A i zapomniałem dodać, że ten model był z klejem i tymi nędznymi farbkami akrylowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 32 polecam messera z Eduarda

Meserek 109 k-4 (Revell przepak Hasegawy z blaszkami Eduarda, kabinką i kolektorami od Aries. Jeszcze zastanawiam się czy nie dokupić wnęki z radiem w kadłubie też od Aries) Już czeka na mnie w domku w Polsce jak będę w sierpniu to sobie zabiorę i będę z nim walczył po urlopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz cos 1/32??

 

Niestety nie, mam tylko SPITFIRE Mk.IX/XVI i Mosquito Mk.IV Bomber w 1:48

 

sam model wyszedł fajnie. Ja chcę kupic inne kalki, coś polskiego.

Jak wspominałem to było tylko zlepione dla zabicia nudy. A i zapomniałem dodać, że ten model był z klejem i tymi nędznymi farbkami akrylowymi.

 

aaaa to dlatego te 10 euro. My przestaliśmy sprzedawac te zestawy, bo modele bez farbek lepiej się sprzedają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa to dlatego te 10 euro. My przestaliśmy sprzedawac te zestawy, bo modele bez farbek lepiej się sprzedają

A ja muszę napisać, że niestety nie sprzedają osobno, więc chcąc kupić model trzeba zapłacić za te beznadziejne farby za to klej jest niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny Spitfeuer Tylko czy mi się wydaje, czy szybka zapaćkana klejem? Ach i jeszcze: na lewym skrzydle na górze, w miejscu gdzie chyba powinny się stykać te czarne linie (:wpier:), przejście koloru zielonego nie jest łagodne, a trochę poszarpane... ale może się mylę, nie widzę dobrze z tego ujęcia i z tego zdjęcia.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy mi się wydaje, czy szybka zapaćkana klejem?

Nie szybka po prostu nie została wyczyszczona od środka przed przyklejeniem. Co do tej linii to może faktycznie troszkę jest poszarpana, ale to mały szczegół.

Fajny Spit ładnie wykonany mimo tak szybkiej budowy. Gratulacje

Dziękuję

Sama mam takiego na poczekalni

Przyjemny modelik i można wyciągnąć z niego znacznie więcej niż to, co ja zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szybka po prostu nie została wyczyszczona od środka przed przyklejeniem.

Hmm, po namyśle.. wybaczam

Co do tej linii to może faktycznie troszkę jest poszarpana, ale to mały szczegół.

Oj, no pewnie że mały szczegół chyba w złym stylu napisałem poprzedniego posta Jak na 5 godzin roboty... chciałbym tak robić. A przynajmniej dostać takiego kopniaka coby teraz w 5 godzin dokończyć Karasia

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest w nich takie złe? Zle kryją? Za gęste, za rzadkie?

Akurat ja maluje aerografem i te farby nie nadają się do tego celu, jeżeli ktoś ma w planie malowanie pędzlem to owszem można spróbować. Dodam jeszcze, że osobiście maluje Revellami,Humbrolami, ale emaliami i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.