Jump to content
Marek44

[in-box] Su-34 (NATO - Fullback) - 1/144 Trumpeter

Recommended Posts

Na model ten długo polowałem, ale w końcu go dorwałem. Według zagranicznych for modelarskich jest to najdokładniejszy wymiarowo Flanker w 1/144. Nie sprawdzałem zgodności z planami, ale model sam w sobie ma ładne detale. Zero nadlewek, jam skurczowych, ładny kokpit, przejrzysta owiewka. Ale... są też minusy. Model ma tylko dwa mankamenty:

- brak tablicy przyrządów w kokpicie, którą można jednak łatwo zrobić

- tzw. "rowy mariańskie" zamiast linii podziału blach. Słyszałem o dwóch metodach na to: zaszpachlować i wyryć nowe lub farbą odpowiedniej konsystencji wydelikatnić te linie, a potem malować model normalnie. Można go wykonać w malowaniu jednego z prototypów, chociaż nic nie przeszkadza by zrobić go w malowaniu seryjnym. Model posiada też pokaźny arsenał podwieszeń. Podsumowując - kolejny ładny model trumpka, jednak wybredni muszą coś zrobić z liniami podziału blach.

Zdjęcia:

dsc04674p.th.jpg

dsc04676f.th.jpg

dsc04677r.th.jpg

dsc04678q.th.jpg

dsc04680a.th.jpg

dsc04675x.th.jpg

Edited by Guest

Podstawowy mankament tego modelu to zupelnie wydumane linie - przykladowo na oslonie radaru... Jednak najbardziej mnie drazni owiewka, ktora tez ma kreski w wydumanych miejscach. Jedyne wyjscie to pilowac i polerowac, badz uzyc owiewki jako wzor do zrobienia kopyta i probowac wyssac wacu.

Pozdr.

Pawel

Hmm... Dopiero po twojej interwencji sprawdziłem go z planami. Faktycznie owiewka jest źle rozplanowana. Ale co do linii podziału blach na osłonie to sprawdziłem go z tym: http://richard.ferriere.free.fr/3vues/sukhoi_su34_3v.jpg i nie wygląda to tak źle. Ale z owiewką to masz rację - trza zrobić nową.

...a faktycznie wczesne prototypy moga cos tam miec...

2caf0fc7e97dab39.jpg

95a6e3b01b2a91eb.jpg

...ale te bardziej seryjne wydaja sie gladziutkie.

67d7978308afc51f.jpg

9dd981bc8cfe04d5.jpg

Pozdr.

Pawel