Skocz do zawartości

[ Relacja ] HMS Illustrious - Dragon 1/700


Teufel

Rekomendowane odpowiedzi

428px-HMS_Illustrious01.jpg

 

No to zaczynamy. To mój pierwszy poważny model okrętu, skala w dodatku nie ułatwia zadania, ale dla chcącego nic trudnego

Jest to obecnie flagowy okręt Royal Navy, jeden z trzech, obok Ark Royal i Invincible, które obecnie posiada niegdysiejsza władczyni mórz.

In box-u nie robiłem, bo jest dużo dobrych w sieci, np tu:

http://www.modelingmadness.com/scotts/misc/ships/dragon/7046.htm

 

Zacząłem od obrobienia przed malowaniem grupy lotniczej. Będzie się składać z 8 Sea Harrierów, 2 Sea Kingów, 2 Sea Merlinów oraz Sea Lynxa.

I od razu jest problem, bowiem jako bonus dostałem 4 przezroczyste modele latadełek, chciałbym im zrobić przezroczyste owiewki, ale skoro reszta jest z szarego plastiku, to będę raczej zmuszony zrobić wszystkie szyby w kolorze czarnym.

Śmigła helikopterów jeszcze nie są przyklejone, więc wyglądają krzywo.

 

d422fe7360e62fcc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łał, mam trzy dragonowskie modele tego typu w magazynie więc z chęcią podejrzę Twoje boje z plastikową materią

 

planujesz jakąś fototrawioną waloryzację? będziesz szlifował pokład z "rysunku" naniesionego przez Dragona?

 

kibicuję

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale cudów się nie spodziewaj Co do waloryzacji, to będę korzystał z blaszki zawartej w pudle. Myślę, że na pierwszy raz jest ona akurat.

Szlifował chyba będę, ale zostawię minimum, by jakoś pociągnąć te pasy. Brak kalkomanii paskowej to wielka porażka tego modelu.

Na razie sklejam nadbudówkę, jest trochę więcej szlifowania i używania szpachli niż myślałem, ale źle nie jest.

Problemem jest też kolor kadłuba, co zdjęcie to inny odcień, od wręcz białego matu po szaroniebieski ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifował chyba będę, ale zostawię minimum, by jakoś pociągnąć te pasy. Brak kalkomanii paskowej to wielka porażka tego modelu.

szlifowanie pokładu to raczej podstawa, to co dał Dragon woła o pomstę do nieba, kalkomania z pasami, fakt ułatwiłaby życie..

In box-u nie robiłem, bo jest dużo dobrych w sieci, np tu:

http://www.modelingmadness.com/scotts/misc/ships/dragon/7046.htm

szkoda że nie wstawiłeś na początek in-box'a

i po co ja wstawiałem in-boxy na forum...

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wyboru: HMS Ark Royal, HMS Invincible, HMS Illustrious

 

sięgnąłem sobie dla odświeżenia pamięci po model, w sumie poza tymi nieszczęsnymi liniami na pokładzie to całkiem fajnie wygląda, blaszka uboga ale jak na pierwszy raz dla kolegi Teufel to myślę, że również wystarczy

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy prac, było trochę szlifowania, trochę szpachli, jeszcze nie wszędzie skończyłem, ale pojawił się problem grubości pomostów.

Zastanawiam się, czy nie dorobić we wskazanych miejscach blaszką pomostów. Mam taką zapasową ze StuGa III w 1/35

 

97dd9f3abc011826.jpg

 

059eee76bc9a5624.jpg

 

Co do pokładu to zacząłem już trochę szlifować, ale zostawię takie minimum, które go nie będzie zapewne widać inaczej nie dam rady z malowaniem, ręce się trzęsą jeszcze po sesji na uniwerku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.