Skocz do zawartości

Malowanie Scharnhorst 1943 (Tamiya 1/700)


mct

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Jestem nowy na forum, także na początek coś o mnie. Kleiłem modele przed paroma laty w podstawówce i średniej, ale bez szaleństw. Raczej dla własnej satysfakcji, zarówno plastik jak i karton czy drewno. W sumie przez chyba 10 lat zabawy w modelarstwo zrobiłem jakieś 50-60 modeli, ciężko zliczyć bo niektóre zostały zniszczone.

Minęło sporo lat i jakoś zatęskniłem do modeli. Postanowiłem z powodów czasowych skupić się na okrętach w skali 1/700 i tym co zawsze mnie fascynowało a mianowicie Kriegsmarine i Royal Navy.

Na pierwszy ogień poszedł Scharnhorst. Zacząłem już sklejanie niektórych elementów, które wg mnie nie będzie problemu pomalować (nadbudówki, działa) i pojawił się problem. Chodzi mi o dość efektowne malowanie okrętu z 1943 roku. Schemat znalazłem na stronie www.scharnhorst-class.dk

Przedstawia się on następująco:

paint_sh_1943_m_sizilien_ostfront_starboard.jpg

paint_sh_1943_m_sizilien_ostfront_above.jpg

Okręt jak widać malowany jest 3 odcieniami szarości i chyba białym.

I tutaj jest problem, czy możecie mi pomóc rozszyfrować jakie to odcienie. Zwłaszcza interesuje mnie malowanie wieży B.

I kolejna sprawa malowanie łodzi ratunkowych. Na załączonych rysunkach wygląda, że również noszą kamuflaż. Jednak spotkałem się też z malowaniem szaro-czerwonym jak na rysunku:

kriegsmarine_red_1_.gif

Proszę szanownych forowiczów o pomoc w odpowiednim doborze barw.

 

I jeszcze jedna sprawa, malowanie drobnicy na pokładzie. Sam pokład ma kolor, nazwijmy to "deskowy" ale w jakich barwach były wszelkie skrzynie i inne pierdoły? W kolorze kamuflażu jaki w tym miejscu występował czy też jednolicie szare na całości?

Pozdrawiam!

 

Minęło kilka dni i się poddałem. Minęło sporo lat od kiedy ostatni raz coś kleiłem i nic nie wychodzi jak chciałem. Dlatego dla ułatwienia zostanę przy całkowicie szarym malowaniu. Poza tym miałem problemy z malowanie pokładu, nadbudówek, ręce się trzęsą i nic nie wychodzi jakbym chciał. Ponieważ kleje po nocach, jak dziecko uśnie, zdjęcia postaram się zrobić w weekend przy naturalnym świetle.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.