Skocz do zawartości

Ducati Desmosedici RR [Italeri] 1:9


w-w-w-w-w5

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Okleiłem model taśmą tamyi żeby zamalować małe przetarcia, odkleilem i caly lakier wyglądal jak pole bitwy na całym były jakies rowy i dziury całą polerke musiałem zrobić od nowa ale niektóre z tych nierówności zostały a cała polerka juz nie wyszła tak dobrze ;/

 

dc25928edcb74b46m.jpg

 

 

dc25928edcb74b46med.jpg

 

 

9f774d7a884d99a1m.jpg

 

 

9f774d7a884d99a1med.jpg

 

 

8d37e4d3bfd8bdd3m.jpg

 

 

8d37e4d3bfd8bdd3med.jpg

 

 

5984ef324e989290m.jpg

 

 

5984ef324e989290med.jpg

 

 

25e9793d08ecedd1m.jpg

 

25e9793d08ecedd1med.jpg

 

 

069d2fa0ec21087cm.jpg

 

 

069d2fa0ec21087cmed.jpg

 

 

8bd3868986e1743fm.jpg

 

 

8bd3868986e1743fmed.jpg

 

 

ca8c4e5d5afab07bm.jpg

 

 

ca8c4e5d5afab07bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wziąłem się za oklejanie model schnął 2 tygodnie i był po pierwszej polerce. Zanim okleilem cały przykleiłem jeszce jeden kawałek taśmy żeby sprawdzić czy nic sie nie stanie z lakierem nic sie nie stało wiec okleiłem cały tyle że później jak już pomalowałem co trzeba części byłly zaklejone 2 może 3 dni .... Naprawdę dalej sie zastanawiam co mogło się stac ;/ Uzywałem bezbarwnego sprayu samochodowego ....

 

A jak oceniacie podażające do przodu prace ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

części były zaklejone 2 może 3 dni ....

I chyba tutaj jest pies pogrzebany.

Nie napisałeś, co to za lakier był, ale ja np. w przypadku clearu Zero Prethinned miałem taką sytuację, że fuknięty element leżał sobie 2tygodnie i dojrzewał. Wziąłem się za polerkę i ładnie się wypolerował a zaraz potem przy montażu docisnąłem gdzieś mocniej paluchem i powstało zagniecenie na bezbarwnym (paznokieć i odcisk linii papilarnych palca). Zdziwiony byłem, bo lakier ładnie się spolerował i wydawało się być wszystko ok. Musiałem znów polerować to miejsce, ale w pierwszej kolejności odczekałem jeszcze jakiś czas żeby sobie stwardniał. Po zastanowieniu doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie to zasługa tego, że w sumie kładłem 5 warstw w krótkich odstępach i być może nie wszystkie dobrze wyschły. Potrzeba było więcej czasu żeby całość dobrze stwardniała.

W momencie, kiedy przykleiłbym taśmę na taki lakier i zostawił na dzień to pewnie przy odrywaniu klej zdjąłby mi co nie co.

M.in. z tego powodu zakupiłem suszarkę, która przyspiesza cały proces. Podejrzewam też, że tego problemy nie ma przy clear’ze chemoutwardzalnym ale w tej materii dopiero stawiam pierwsze kroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe że masz rację .... drugi raz napewno nie pozwole sobie popełnić tego błędu bo skutki są bardzo przykre

 

Mam do was jeszcze jedno pytanie jak zmyc klej który pozostawiła taśma z szybki ?? Macie jakies pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba ostatnie fotki tego modelu. Ogólnie nie jestem z niego zadowolony chociaż mam jedna wymowke że to moj pierwszy motocykl. Italeri tez nie pomogło mi przy pracy model jest źle wykonany zaczynajac od tego ze wydech miał byc zabudowany a jak wyszlo w trakcie budowy musial zosyać osadzony pod siedzeniem bo był źle wytłoczony, drugim mankamentem jest napewno to że przód bł wykonany cały z przexroczystego plastiku... Brak kloszy do lamp, tylne kierunkowsazy nie były wykonane z przexroczystego plastiku ogolnie wykonanie modelu średnie.

 

 

f22da00264d42040m.jpg

 

f22da00264d42040med.jpg

 

 

c72d24d6c0c11e25m.jpg

 

 

c72d24d6c0c11e25med.jpg

 

 

1f31a70bb1666b27m.jpg

 

 

1f31a70bb1666b27med.jpg

 

 

269d1c9b770cbbf9m.jpg

 

 

269d1c9b770cbbf9med.jpg

 

 

30c9d19345a77b38m.jpg

 

30c9d19345a77b38med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda było czasu na niewydarzony wyrób Italerii - lepiej wydać ciut więcej i zrobić mniejszy ale bardziej szczegółowy i o niebo lepiej wykonany model Tamiyi. Ale przynajmniej poznałeś nowe techniki i materiały przy okazji polerki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.