Skocz do zawartości

A-10 - Italeri,Aires,Eduard - 1:72


peter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postanowiłem zrobic najpiękniejszy samolot świata w pomniejszeniu Do modelu Italeri dodaje kokpit Airesa i blachy Edka. Wszelkie porady (podstawowe też) mile widziane bo to mój pierwszy samolot a drugi kontakt ze statkiem powietrznym (UH-1C w 1:35 do zobaczenia na forum), zazwyczaj kleje pojazdy wojskowe ale raczej sposoby kurzenia i błocenia oraz obicia mi się t nie przydadzą

Będę pracował powoli, na Boże narodzenie skończę

Mam 2 pytania:

1. Z jakiego okresu jest wersja oferowana przez Italeri i co to za wersja OA-10, czym różni się od zwykłego A-10

2. Czy któreś z malowań Italeri (110th Fighter Air National Guard, 52nd Fighter Wing) przedstawiają samoloty użytkowane bojowo ?

Odsłony warsztatowe wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OA-10A nie różni się fizycznie niczym od A-10A. Nowe oznaczenie wskazuje na rolę jaką samolot spełnia w jednostce. OA-10A służy jako FAC (Forward Air Controller), czyli lata poza linią wroga i oznacza cele. Do innych zadań należy koordynacja działań z dowództwem lądowym, monitorowanie przebiegu bitwy i ostrzeganie o zagrożeniach. W zasadzie OA-10A nie uczestniczy w regularnej walce, chyba że w obronie własnej Jest również tańszy w eksploatacji ze względu na używanie tylko rakiet do oznaczania celów (koszt jest mniejszy o około $45 za godzinę w stosunku do A-10A).

Co do reszty, to muszę sprawdzić co tam jest w tym Italeri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podwieszenia Italeri są nie bardzo ? Niekierowane pociski rakietowe i bomby ? Jest jakiś zasobnik chyba służący mu do rozpoznania, są do obrony własnej rakiety itd. Będziesz musiał mi Nexusie powiedzieć co pod niego podwiesić

In-box jest na forum więc można zajrzeć, kokpit Airesa różni się od tego od Italeri ale go użyję nawet gdy jest od innej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie będę trendy i cool, bo nie napiszę idiotycznego tekstu w stylu "zasiadam w pierwszym rzędzie" albo "biorę popcorn i oglądam", ale jakoś to przeżyję. Napiszę inaczej - podoba mi się bardzo ten samolot, więc pewnie czasem tu zaglądnę, żeby wkurzyć Petera swoją ignorancją i zadać jakieś głupie pytanie. A jak bedzie co, to może i pochwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.