Skocz do zawartości

Volvo F-12 Globetrotter


szymcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zakupiłem właśnie taki model, jest to reedycja, dzisiaj wieczorem go odebrałem i mam pytanie bo jestem w modelarstwie, jakie miejsca najlepiej sklejać a które nie muszą być posklejane?? Chodzi mi głównie o to żeby można było odsunąć kabinę do komory silnika. I jeszcze jedno, czy jeśli mam farbę humbrol mat raf blue to mogę pomalować ją podwozie, czy będzie wyglądało to w miarę "prawdziwie" w tym kolorze?? Jest to mój pierwszy model i nie chciałbym go skopać za bardzo. Może jeszcze jakieś dobre rady dla początkującego Z góry thx za pomoc. Po złożeniu będą foty...

d774c0876d60a4b4med.jpg

f418fc1019adcb63med.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz instrukcję i w niej wszystko obrazkowo jest pokazane jak trzeba postępować. Domyślam się że nie masz aerografu, dlatego na początek proponuje zaopatrzyć się w farby w sprayu. Do ramy czarny mat, do kasty jakiś kolorowy błyszczący i srebrny do elementów silnika i układu wydechowego. Dasz radę. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, podczas roboty będę robił zdjęcia i wrzucał je na forum

 

No nie masz innego wyjścia ,skoro założyłeś tu temat

A mi nic innego nie pozostało jak życzyć powodzenia Jakieś malowanie już wybrałeś ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dzisiaj przedstawiam co zrobiłem. Niestety z malowaniem jest tragedia. Wybrałem sobie farby ale niestety na pędzel, myślałem że wyjdzie ale farba była za gęsta. Jest to emalia olejna i myśleliśmy z tatą że farba olejna (używana do malowania samochodu) nie będą się gryzły a jednak... Kabina została jak najlepiej wyczyszczona, szczęście że pomalowaliśmy tylko środek, farba była w sprayu. A teraz jest koloru czerwonego, jutro drugi raz przemaluję bo ten pierwszy nie bardzo pokrył. Zdjęcie kabiny będą dopiero po jej kompletnym wymalowaniu. Podwozie jest na czarny mat tak jak wnętrze kabiny, elementy wydechu i bak paliwa wymalowane na srebrno-szary. Jutro maluję resztę części jakie zostały do wymalowania czyli ludziki michelin na biało i takie tam pierdółki. Z niestandardowych rzeczy obiję czarną skórą siedzenia, spróbuję wykombinować polską tablicę rejestracyjną i to na razie tyle. aha, i jeszcze jedno jaki kolor miały fabrycznie bak F12? Czarne czy jakieś inne, szukam i widzę różne kolory...Pozdro!

74ed8b9256385050med.jpg

Już poprawione, żadnych zacieków ani prześwitów

9419f28eb86e1cf1med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach pracy przedstawiam Wam wyniki pracy (może nie do końca udane ale...) Model byłby skończony gdyby nie szyba, która na samym środku jest umoczona jakby klejem... Bardzo nieciekawie to wygląda, jutro dorabiam nową. I jeszcze wynikło że na tej plastikowej "blasze" część która trzyma lusterka jest ułamana na pół, widać fabrycznie albo poprzez podrówż z Sosnowca do Łodzi. A jeszcze na dodatek znikł jeden schodek do wejścia do kabiny, a teraz foty:

ea08a55d23fb3853med.jpg

1a8b587da58f8a50med.jpg

831877151a3e94aemed.jpg

efbd83609393f0f4med.jpg

1e2c9f0b16f6fa7bmed.jpg

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie gdybyś nie pomalował części przednich felg na czerwono. Lepiej by wyglądały całe srebrne a ten kapsel od łożyska i piasta (która tutaj jest razem z felgą) były czerwone. Ale tak poza takimi szczegółami to całkiem nie źle Cie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, fajnie, że do nas dołączyłeś Model idzie ok, chociaż mogłeś mu poświęcić troszkę więcej czasu, zwłaszcza na dopracowanie części Chodzi mi o szlifowanie itp Masz zamiar sklejać dalej? Jeżeli tak (mam taką nadzieję:D), to czy myślałeś o malowaniu sprejami? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten lakier co teraz jest to totalna masakra, ale jeżeli będę dalej modelował to na pewno w sprayu, a może nawet kupię sobie jakiś tani aerograf na allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
ale jeżeli będę dalej modelował to na pewno w sprayu, a może nawet kupię sobie jakiś tani aerograf na allegro...

Witam.

Szymcio, wielu modelarzy maluje swoje modele, a bardziej dokładniej, w ciężarówkach to kabinę i ramę sprayami. Natomiast resztę części, aerografem. Ja swoje modele maluje Motipami i polecam Ci te farby, nie są drogie a efekt malowania, jest zadawalający. Koledzy też malują Deco Color, lecz ja nie używałem ich nigdy, więc nie mogę na ich temat nic powiedzieć.

 

PS.

Nie bój się eksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ciężarówkach to kabinę i ramę sprayami. Natomiast resztę części, aerografem

 

A jeśli nie mamy aerografu to najprostszym pędzelkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.