Skocz do zawartości

[Relacja] Scania 143M


Łukasz_G

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

EDIT:

Poszpachlowałem i wyszlifowałem powierzchnie dachu tak że jest gładziutki i równiutki no i jeszcze zaokrągliłem brzegi.

Fotki:

 

a980402bdb4d528em.jpg

 

37c01d130c4ab555m.jpg

 

A to że święta już za pasem to życzę wszystkim zdrowych radosnych świąt Bożego Narodzenie i żeby gwiazdor nie dał ruzgi tylko wymarzony modelik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach

Grzebałem troszkę przy modelu i stwierdziłem, że narazie odłożę kabinę na bok a zajmę się do końca zawieszeniem tak więc zabrałem się za zrobienie drugiego mostu napędowego, nie jest jeszcze skończony a przede mną najtrudniejsze do wykonania elementy ale powinienem sobie z nimi poradzić.

 

Tak więc zmierzyłem oryginał i narysowałem sobie z kartony szablon, który potem odrysowałem kilkakrotnie na polistyrenie

 

99600263818c40cdm.jpg

 

2664563034543229m.jpg

 

fe275c542154ec0bm.jpg

 

Nie wycinałem zaokrągleń bo wiedziałem że może mi to nie wyjść najlepiej a poza tym elementy nie byłby zapewne idealnie równe więc postanowiłem, że wyszlifuje zaokrąglenia

 

f3e7bafcf4328f48m.jpg

 

0d4a98c01b26ce7bm.jpg

 

Wyszło coś takiego

 

391a3ab46cb52f93m.jpg

 

e88833ccbd4c47fem.jpg

 

f129fe3166b84843m.jpg

 

8bd128521612920fm.jpg

 

Następnie zabrałem się za umieszczenie półosi.

Zaznaczyłem sobie środek i nawierciłem najpierw wiertłem 1mm później 2mm a na końcu 4 mm, po co ?? żeby duże wiertło miało prowadzenie żeby wywiercić prosto

 

1mm

afd32d027e11cc4dm.jpg

 

2mm

c501a3a75d769310m.jpg

 

i już z półosiami

422d2ea164028cd6m.jpg

 

ed01b4d364c37178m.jpg

 

I małe porównanie z oryginałem Italieri

 

5ec026f5b7ccbe6dm.jpg

 

96407d46a90f0d3fm.jpg

 

7b5fe1b262f6ffc9m.jpg

 

Ośki wyszły mi równo

 

24561a420b85e5f6m.jpg

 

0fa36d4cda7f2518m.jpg

 

Narazie to tyle

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu most powinien mieć wybrzuszenie tak jak ma oryginalny most pokazane na 4 zdjęciu od dołu

 

Wszystko będzie zrobione ;)

 

Witam pana Kacpra

Tak będę starał się okablować ramę, jestem już w połowie okablowania silnika ze skrzynią biegów

 

Będę też nanosił ślady eksplantacji ale boję się jak to wyjdzie ... Będę próbował, pożyjemy zobaczymy ;)

 

Pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po kolejnej długiej przerwie.

Miałem chwilkę wolnego czasu więc wziąłem się i zrobiłem przewody na silniku.

 

a8693fdaaedc3377m.jpg

 

b248d0b9101178cem.jpg

 

7e96b8f8574dd095m.jpg

 

Jak myślicie jak mi to wyszło ?? Robiłem to z pamięci i nie jestem pewny czy wszystko jest ok.

 

Pozdrawiam Łukasz_G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się kable podobają Ale mam zastrzeżenia co do małych elementów osprzętu silnika,widać że trochę nie oszlifowane

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne aby kolektory DOLOTOWE tak skorodowały...

Rozpowszechniasz bzdury, nie są to żadne kolektory dolotowe...

 

Ale mam zastrzeżenia co do małych elementów osprzętu silnika,widać że trochę nie oszlifowane

 

W pełni się z kolegą zgadzam.

 

Fajnie śledzi się Twoją relację! Lubię jak w temacie coś się dzieje a nie lepienie prosto z pudła.

 

Widzę, że sklejasz model zgodnie z instrukcją. Niestety w instrukcji montażu jest błąd, głowice są zamienione stronami.

 

To, co pomalowałeś na „rdzawy” kolor to są rury od układu chłodzenia silnika, płynie nimi płyn chłodniczy i zazwyczaj nie rdzewieją, ich kolor powinien być taki jak reszta bloku silnika. Końcówki, które masz teraz skierowane w stronę skrzyni biegów powinny być skierowane w kierunku obudowy rozrządu.

 

Na potwierdzenie zdjęcie:

DSC04623.jpg

 

Świetna robota, świetne podejście do tematu, tak 3maj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie troszkę zabawy

 

Niestety też się w to kopałem Ale jak zawsze... Damy rade

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem. ja mam dostawczaka i w tym miejscu akurat mam rdze.a co do elementow pozostalych to tak jak juz pisano: polecam papierem wodnym pozbyc sie tych paskudnych lin, ktore pozostawia wytlaczarka.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem. ja mam dostawczaka i w tym miejscu akurat mam rdze.a co do elementow pozostalych to tak jak juz pisano: polecam papierem wodnym pozbyc sie tych paskudnych lin, ktore pozostawia wytlaczarka.pozdro

 

Dostawczak to nie scania ciężarówka, mechanika pojazdów ciężarowych to jest całkiem inna bajka. Silnik 10 litrowy, a dostawczaka 2-5 litrowy ... różnicę widać na pierwszy rzut oka. Cały układ dolotowy jest inny, w zależności rodzaju silniku, czy ma AGR czy też go nie ma. Co do rdzy to to faktycznie w/w elementy nie są kolektorem dolotowym. Kolektor dolotowy idzie z turbiny, a wylotowy do turbiny. Czy może zardzewieć, może ale moim zdaniem cały silnik musiał by tak wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.