Skocz do zawartości

A319 British Airways / revell 1:144


mydlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jako że jestem tutaj nowy, na początku wypadałoby się przedstawic. Mam na imię Dominik, mój nick to mydlo. Modelarstwem zajmowałem się ostatnio jakoś w podstawówce. Po kilku latach przerwy, kolega zmotywował mnie i zacząłem znowu kleić plastiki.

Na pierwszy ogień poszedł Airbus A319, ponieważ zawsze fascynowałem się pasażerami. Tej dziedzinie modelarstwa mam się oddać

Ponadto jest to mój pierwszy model w całości malowany przy pomocy aerografu, oraz pierwszy model który chciałem zrobić tak jak powinno się robić modele (lakier, płyny do kalek etc). Niestety nie wyszło to za pięknie, w szczególności warstwa lakieru, miejscami pokryła się jakimiś czarnymi farfoclami oraz jest za gruba. Cóż, człowiek uczy się na błędach i mam nadzieje że następny będzie taki jak sobie go wyobrażam:twisted:

Proszę o opinie dotyczące modelu, krytyka mile widziana

 

P.S.

wg mnie revell pomija w tej skali bardzo ważny detal, mianowicie coś w stylu uszczelki na łączeniu skrzydło-kadłub (widoczna na zdjęciach oryginału). nie ma tam ani zagłębienia w plastiku ani kalek ani niczego

wpadłem na pomysł, żeby wyryć linie skalpelem, a nestępnie wkleiłem w te rowki włosie z miotły:roll: , wyszło jak wyszło

Dlatego mam pytanie do osób budujących liniowce, czy ktoś keidyś probował zrobić te czarne linie, lub ktoś ma jakis pomysł jak je wykonać żeby model miał ręce i nogi?

 

pozdrawiam

mydlo

 

 

dsc0002xg.th.jpgdsc0005bk.th.jpgdsc0003sn.th.jpgdsc0004wk.th.jpgdsc0020h.th.jpgdsc0014pv.th.jpg

dsc0017s.th.jpgdsc0012yw.th.jpgdsc0011rc.th.jpgdsc0015eb.th.jpgdsc0016wu.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

mi się Twój model podoba a jak na pierwszy raz to już w ogóle super, ładnie wyszło Tobie zaokrąglenie niebieskiego na ogonie

 

Jędrek

ps. strasznie wolno mi się imageshack ładuje więc obejrzałem tylko połowę zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest super . Ładnie i czysto sklejony oraz bardzo ładnie pomalowany.

Kalkomania na skrzydle „exit” lekko prześwituje, wygląda na to, że ten kawałek warto pomalować białą albo jasno szarą farbką. Następnym razem możesz spróbować położyć ciemnoszarego washa, żeby zakcentować linie podziału. Część spodnią kadłuba można też potraktować jasnym washem.

 

Przy takim akcentowaniu linii podziału również pojawiają się "uszczelki", tak jak poniżej. Piękny ten A320 nie jest ale jako pewien przykład washa na pasażerach może służyć.

A320.jpg

 

Ładniejsze zdjęcia byłyby na jednolitym tle i bardziej doświetlone. Spróbuj też je robić przy mniejszej przysłonie, a jeżeli nie da się tego ustawiać to przy jaśniejszym świetle i z większej odległości tak, żeby można było uzyskać ostry obraz na większej powierzchni. Nie trzeba chyba też dawać zdjęć aż w tak dużej rozdzielczości (przez to one się tak długo ładują), rozdzielczość pozioma w granicach 1024 - 1200 powinna wystarczyć.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie badz taki skromny Zrobiles niezle cacko. Mi osobiscie sie baaaaardzo podoba i chcialbym kiedys tez osiagnac taki poziom jak Ty. A podobnie do Ciebie skladam tylko pasazery. W galeri znajdziesz dokladnie ten sam model co Twoj tylko ze w barwach Germanwings. Jak narazie nie posiadam aerografu a malowanie takich powierzchni pedzlem nie nalezy do najlatwiejszych. W polowie pazdziernika do galerii dodam A310 GRATULACJE raz jeszcze!!

 

Pozdrawiam

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za słowa uznania, jednak nie mam zamiaru spocząć na laurach i dążyć do ideału pilex7 dzięki za rady dotyczące zdjęć, następnym razem na pewno z nich skorzystam

 

Kalkomania na skrzydle „exit” lekko prześwituje, wygląda na to, że ten kawałek warto pomalować białą albo jasno szarą farbką

 

zauważyłem to dopiero podczas kładzenia kalek, a wcześniej o tym nie pomyślałem, jednak człowiek uczy się całe życie

 

malowanie takich powierzchni pedzlem nie nalezy do najlatwiejszych

 

podziwiam, bo faktycznie jest to niełatwa sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem to dopiero podczas kładzenia kalek, a wcześniej o tym nie pomyślałem, jednak człowiek uczy się całe życie
He, he, ja sam w ten sposób parę modeli "załatwiłem", (szczególnie pasy inwazyjne na P-51 też Revella).

Jak to mówią "jak sie niy wywrócis, to sie niy naucys"

Zapomniałem jescze dodać, że duży plus za ładnie pomalowane silniki i domalowane różne detale.

 

Jakimi farbkami malowałeś model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię ten sam zestaw, tyle że w malowaniu Germanwings...
Tak, Kermit, tylko że u Ciebie coś ostatnio ucichło na warsztacie...

 

A tak na temat, to bardzo ładnie wyszedł Ci model. Będzie można zobaczyć go gdzieś na żywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimi farbkami malowałeś model?

 

wszystko farby revell i kolory z instrukcj, jedynie tam gdzie na oryginalnych zdjęciach kolory mi się nie zgadzały to starałem się coś dobrać (np wloty do silników instrukcja nakazuje zrobić aluminiowym metalizerem

 

korzystając z okazji mam pytanie czy zostać przy farbach revella czy warto byłoby przejść na jakieś akryle? bo miałem zamiar kolejny model spróbować z tymi farbkami:)

 

 

Będzie można zobaczyć go gdzieś na żywo?

 

szczerze mówiąc nawet nie wiem gdzie mógłbym go pokazać tak na prawdę dopiero zapoznaję się ze światkiem modelarskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem (poza pewnymi wyjątkami) wszystkie farbki są tak samo dobre, a patrząc z innej strony tak samo złe.

W około 90% o sukcesie malowania decyduje doświadczenie i umiejętności a same farbki to tylko materia, której się używa do pomalowania modelu

 

Trochę więcej informacji na temat farbek masz tu:

viewtopic.php?t=5518

i tu

viewtopic.php?t=16360

może uda Ci się wyrobić jakiś pogląd.

 

korzystając z okazji mam pytanie czy zostać przy farbach revella czy warto byłoby przejść na jakieś akryle?

Revelle, którymi malowałeś to bardzo dobre farbki. Jeżeli chcesz spróbować z akrylami to do wyboru masz nastepujące klasy farbek (o podobnych właściwościach):

a) Pactra, Model Master Acryl

b) Vallejo Air, Vallejo Model Color

c) Tamiya, Gunze H

i inne, mniej popularne, takie jak Humbrol Acryl, Revell Aqua, Agama, Lifecolor

 

Możesz spróbować kupić jeden, dwa kolory z wyżej wymienionych i zaobaczyć jak Ci się nimi maluje.

 

Natomiast zamiast kolorów metalicznych, możesz spróbować metalizerów Model Mastera, Humbrola, Gunze, Aclada czy nawet Vallejo.

 

Pozdrawiam

 

Jak masz konkretne pytania dot. farbek to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.