Skocz do zawartości

PzKpfw III ITALERI


knightrider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym wam zaprezentować mode, który brał udział w projekcie na innym forum i dopiero teraz moge go pokazać. Więc dorzecz model to Pz III italeri prosto z tego pudła

 

0ebae3719ccd4718.jpg

 

 

No i po sklejeniu i malowaniu akrylami pactry wyszedł tak:

4b3dbe9c9d5cbf95.jpg

26d5aee158ffcd5f.jpg

deab430f4906294c.jpg

087ab17959a9fb42.jpg

5e69b10aaa8efd4b.jpg

d1fbd8d789743edc.jpg

a249423cd9557450.jpg

340484bcb57c7034.jpg

 

Prosze komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufa nie jest chyba przewiercona o ile dobrze widzę. Widzę za to doskonale na niej nieusuniętą nadlewkę plastiku.

Co do kamuflażu to wydaje mi się, że zielone paski były nanoszone na oryginale natryskowo, a na Twoim modelu widać, że są malowane pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kamuflażu to wydaje mi się, że zielone paski były nanoszone na oryginale natryskowo, a na Twoim modelu widać, że są malowane pędzlem.

A jest jakiś sposób malowania pędzlem żeby wyszlo jak aerografem ??

Co do modelu - wydaje mi się, że kamo jest położone grubą warstwą farby. I ten zielony razi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś sposób malowania pędzlem żeby wyszlo jak aerografem Laughing ??

viewtopic.php?t=16099

 

Ja nie mając areografu unikałem dwu lub trójbarwnego kamuflażu, bo tak nie wyjdzie, za wyjątkiem niektórych patrz na powyższy link.

Mając już aero mogę stwierdzić, że łatwo w skali 1:72 też nie jest, aczkolwiek różnica jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam w sobie model Italeri to gniotek. Trójki sugerowałbym w 1/72 z innych firm jednak (eMka doskonała jest od Revella).

 

Co do modelu to po pierwsze zrób mu dobre zdjęcia. Te wyglądają jakby je robił trzylatek z ADHD. Oświetl model, najlepiej z dwóch źródeł i rób zdjęcia ze statywu z użyciem samowyzwalacza.

 

Z tego co widać to model wykonany jest po prostu niechlujnie. Dlaczego nie szlifujesz części, nie usuwasz nadlewek i zadziorów po odcięciu z ramki? Modelarstwo to nie wyścigi. Nie trzeba się spieszyć, wręcz nie wolno. Dlaczego nie zadałeś sobie trudu porównania modelu z oryginałem na zdjęciach i nie poprawiłeś tych największych baboli (już nawet nie będę wymieniał jakich). Do tego nie trzeba blaszek i konwersji, tylko kilku śmieci z kuchni i odrobiny chęci.

 

A tak to efekt na zdjęciach marniutki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.