Jump to content
damiusz

Pe 2 na nartach od Unimodel w skali 1/72- IN BOX

Recommended Posts

Jest to mój pierwszy in box, więc pewnie będą niedociągnięcia, z góry za nie przepraszam.

Pudło:

13092009321_2.jpg

Elementy transparentne ( dość grube):

13092009322_2.jpg

Wypraski to cztery ramki z jasnego tworzywa w tym jedna (TA Z GONDOLAMI SILNIKOWYMI) zdublowana:

13092009323_2.jpg

13092009324_2.jpg

13092009329_2.jpg

Szczegóły:

13092009328_2.jpg

13092009327.jpg

13092009326_2.jpg

13092009325_2.jpg

Kalkomanie:

13092009330.jpg

Blaszka fototrawiona:

13092009331.jpg

jedna z dwóch opcji malowania( w praktyce są identyczne):

13092009332_2.jpg

Fragment instrukcji:

13092009333.jpg

Mial być wellington, a wyszło jak wyszło:)

Ogólnie model przypomina mi pod względem wykonania zestaw proponowane w pierwszej połowie lat 90 przez italeri. Linie są wgłębne, ale jakby za szerokie. Ciekawe jest bogato wyposażone wnętrze kadłuba wraz z komorą bombową i stanowiskami członków załogi.

Na pierwszy rzut oka model wygląda całkiem przyzwoicie. Cena 48 zł + transport.

Moje pytanie czy w wersji zimowej oznakowanie było ograniczone w praktyce do oznaczeń państwowych?

Edit: Zmieniłem pierwszy link na zdjęcie - Nexus

Edit2: Zmieniłem wszystkie linki na zdjęcia - Kermit

jeśli są problemy z wyświetlaniem zdjęć, proszę o kontakt na e-mail: damiusz@wp.pl. zainteresowanym prześlę zdjęcia (temat: pe 2)

Edited by Guest

Moje pytanie czy w wersji zimowej oznakowanie było ograniczone w praktyce do oznaczeń państwowych?

Na jaki kolor były malowane powierzchnie wewnętrzne? wiem, że szary, ale jaki? jakiś odpowiednik? pactra? pytam, proszę:)

Chcę z nim wystartować, ale nie bardzo wiem jak. proszę o pomoc...

Mam również Pe-2 tej firmy ale nieco innej wersji. Również będę zaczynał za jakiś czas ten model. Osobiście jestem zadowolony z tego co znajduje się wewnątrz pudełka. Jaki odcień szarego ma być wewnątrz sam nie wiem ale śmiało mogę powiedzieć, że Rosjanie mieli wiele maszyn, których oznaczenia ograniczały się tylko do czerwonych gwiazd chociaż w zestawie widzę, że masz w kalkach do wyboru numery taktyczne 19 lub 21. Z wielką uwagą będę śledził prace nad tym modelem. Powodzenia i pozdrawiam!

Niestety, z mojej strony na 99% nie będzie warsztatu. Problem w tym, że nie mam aparatu fotograficznego, a sam opis, to jednak zbyt mało. Możemy jednak wymieniać się doświadczeniami, spostrzeżeniami i innymi

pozdrawiam

Zapowiada się interesująco. Jak skończysz wrzuć kilka fotek i opisz wrażenia z budowy, kto wie, może ten będzie następny.

Powodzenia Jarek

Postaram się umiescić efekty mojej pracy( jesli tylko będę dysponował aparatem) jak skończę. Problem w tym, że....jeszcze nie zacząłem...