Skocz do zawartości

Samolot, któremu podcięto skrzydła...


fiedotow

Rekomendowane odpowiedzi

Według mojej wiedzy właściciel makiety nie wyraził zgody na przekazanie jej do żadnego muzeum... chce „menda” „sianko” (za państwowe prace...).... Bez komentarza....

Zgadza się!!! Jakis czas temu makieta była nawet wystawiona na Allegro !!!!!!!!! SKANDAL !!!

http://forum.3elt.com/viewtopic.php?t=1109&start=0

Ale gdy napisałem maila z zapytaniem do kolesia nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

 

A nawiązując do Wątku przebudowanych SKOTów, zupełnie niedawno wiele czasu, energii i pieniędzy poświęcono na stworzenie RYŚ-MEDa i co? Gdy był juz dopracowany, nasz MON stwierdził, że nie warto robić kolejnych bo nasze kontyngenty są zbyt małe, by rozpoczynać produkcję takich sanitarek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Widze ze temacik dawno już nie poruszany..ale ja się zapisałem do tego forum dziś... i powiem co ja myśle na temat Irdzi

 

Iryda była nowoczesna na lata w ktorych zaczeto ja projektowac. Pózniejsze opoznienia projektu sprawiły ze w chwili gdy wszedłby ten samolot na wyposarzenie armi bylby juz troszke przestarzaly.... Pozatym widomo kazdy samolot w wieku niemowlecym ze tak powiem boryka sie z jakimis niedociągnięciami i wadami ale nie zmienia to faktu że byłby to dobry samolot a przede wszystkim POLSKI.

Weźmy pod uwage czeskie Aero L-159...samolot praktycznie projektowany w tym samych latach co Iryda. Czesi coprawda tez borykaja sie z wieloma problemami ale projektu nie udupili.

Sądze ze Iryda wyposażona w nowoczesna avionike byłaby ciekawą propozycja na rynku. Może troche nie nadąża aerodynamiką i osiagami za najnowszymi konstrukcjami ale dużo nadrabiałaby ceną.

 

Nie zapomnijcie rowniez ze Irydą były poważnie zainteresowane Indie, ktore używaja polskich TS-11 Iskier i nawet chwala te samoloty

 

A swoją drogą ostatnio czytałem że ponoć Bumar chce odkupić od Mielca wyprodukowane Irydy, zmodernizować je i sprzedać do Indi

tak że Qrde... jakby tak sie stało to znów byłoby troche zamieszania na temat Irydy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hindusi kupil Hawki.........a co do Iryd to temat zamknięty samolot jest niedopracowany a inwestować w niego to topienie pieniędzy, lepiej kupić nowe maszyny takie jak Hawk czy ALCA. Co do Czechów im było łatwiej L-39 wygrał konkurs na podstawowy samolot szkolny układu warszawskiego był produkowany w większych ilościach, sprwdził się, a mając dopracowany płatowiec można go modernizować (elektronika, silnik itp.) i zrobić takiego L-159 Hiszpanie ostatnio zmodernizowali F-5B...i teraz jest F-5M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dodam tyle: jakby naprawde inwestowali w projekt Irydy to pewnie juz dawno by latała nad polskim niebem i może nie tylko. ALe jak chachmęcili (nie wiem czy to tak sie pisze;) ) i kradli kase to wyszło jak wyszło... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cała Historia Irydy od A do Z

 

http://samoloty.pl/content/view/1852/1732/

 

można wywnioskować że za udupienie projektu KTOŚ (albo KTOSIE) mają mocno trzeszczące konta.Nie licząc kasy którą projekt pochłonął (a to z ,,naszych,, podatków)

 

A nasi latają na Iskrach i uczą się w USA za gruby szmal(z Naszych podatków)

 

Ktoś powinien opchnąć (lub podarować ) egzemplarz Chinolom

...myślę że po skopiowaniu i produkcji w Kraju Środka parę nowych komisji miało by co robić przez kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.