Skocz do zawartości

Scania R 6x2 - Dijco


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Zaczynam relację z budowy mojego kolejnego modelu... Będzie to Scania R 6x2 w barwach "Dijco"... ;)

Prace nad modelem nie będą posuwały się zbyt szybko bo wiadomo teraz szkoła itp.

W modelu jest już przedłużona rama ale czeka na szpachlę i wnętrze kabiny "czeka na" pikowanie...

Dobra czas na fotki:

 

Oryginał:

18.jpg

Zdjęcie pochodzi z internetu

 

A to co zrobiłem dotychczas...:

Sklejone i wyszpachlowane części kabiny i zderzaka:

Scania-R---proj.-Dijco.jpg

 

Scania-R---proj.-Dijco-1.jpg --------- Scania-R---proj.-Dijco-2.jpg

 

A tu już praktycznie gotowy silnik:

Scania-R---proj.-Dijco-3.jpg

 

------------ Scania-R---proj.-Dijco-4.jpg -------------- Scania-R---proj.-Dijco-5.jpg ------------

 

P.S:

Sorry za jakość fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Kibicuję!

Wydaje mi się jednak, że to Scania 6x2/4

Będziesz używał kit-a, czy zbudujesz oś skrętną od podstaw?

Możesz zerknąć do relacji z mojej Scanii 6x2/4

Pozdrowienia.

 

PS.

hyhy, jak patrzę na silnik, to wydaje mi się, że już zerknąłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ukrywam że posiłkowałem się Twoimi fotkami bo nie znalazłem nic innego ciekawego (mam nadzieje że można) A co do osi to na 90% będę próbował robić ją od podstaw chyba że nic z tego nie wyjdzie to użyję gotowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc...

...silnik to mistrzostwo, nigdzie nie zachlapane, wszystko wymalowane tak jak trzeba. Kolorki idealnie dobrane, nie tworzą jakiś nudnych kontrastów.

Kabina? hmm. ciężko cokolwiek napisać, Jedynie co mnie intryguje to po jakiego grzyba dałeś szpachle przy drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Piotr zanim kogos skrytykujesz zastanów sie czy napewno masz racje. Na tej stronie znajdziesz odpowiedz- bardzo ciekawa relacja.

viewtopic.php?t=7342&postdays=0&postorder=desc&start=240

Kolega JarekS wyraznie napisał o zerknieciu do jego relacji co z pewnoscia zostalo zrobione. Jakbys czytał co sie tu pisze to bys pewnie wiedział o czym mowa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jonnym nie masz racji. Silnik z tej relacji jak i z relacji Jarka ma nieprawidłową kolorystkę (o budowie nie wspominając). Są to silniki wystawowe, które nigdy nie są montowane w ramie. Seryjnie produkowane silniki Scanii są zawsze malowane na kolor szary (Gunship Gray). Nawet jeśli z fabryki wyjeżdża Scania z ramą w kolorze np. czerwonym to jej silnik jest w kolorze szarym.

 

Inaczej wygląda sprawa, gdy firma we własnym zakresie np. przy renowacji przemaluje silnik na inny kolor.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jonnym nie masz racji. Silnik z tej relacji jak i z relacji Jarka ma nieprawidłową kolorystkę (o budowie nie wspominając). Są to silniki wystawowe, które nigdy nie są montowane w ramie. Seryjnie produkowane silniki Scanii są zawsze malowane na kolor szary (Gunship Gray). Nawet jeśli z fabryki wyjeżdża Scania z ramą w kolorze np. czerwonym to jej silnik jest w kolorze czarnym.

 

Inaczej wygląda sprawa, gdy firma we własnym zakresie np. przy renowacji przemaluje silnik na inny kolor.

 

Dodam tylko, ze w starszych seriach (1,2,3) silniki seryjnie byly zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh wiem co maja seryjne auta ale jak chlopak pisze ze sie bedzie opierac na silniku JarkaS to nie mozena pisac ze to nie ma nic wspólnego z rzeczywistoscia. Tu nie o to chodzi zeby sie czepiac.Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się nie czepiamy. To się nazywa konstruktywna krytyka. Gość robi model na podstawie oryginału jakby nie było, więc silnik nie powinien mieć kolorów JarkaS, bo to nie jest oryginał Dijco, tylko takie jak ma dokładnie ta Scania. Chyba, że nazwie temat Scania R 6x2 (wzoruje się na Scanii JarkaS). Rozumiem, jeśli malutki szczegół się nie zgadza, ale nie taka rzecz jak kolor silnika. Kolejna sprawa - mogłeś przerobić pokrywy zaworów. Od 2004 roku już nie miały kształtu V, tylko były pełne. Życze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.