Skocz do zawartości

"Test 2009"/72


ozzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Model wziąłem ze złomu, gdyż chciałem spróbować malować aerografem,na razie taty.

Na początku malowałem na kartce kółka i kwadraty,które cieniowałem, by zapoznać się z tą techniką.

ResizeofDSCF5207.jpg

Później wziąłem się do modelu, który musiałem obmyć z poprzednich warstw farby.

Model ten oczywiście traktuję jako trening przed projektem właściwym, stąd stawiałem raczej na wspomniane wyżej malowanie.

 

Wpierw użyłem techniki preshade, po czym zacząłem malowanie właściwe-kolor panzer grau, z domieszkami innych barw.

Starałem się nadać efekt mocnego rozjaśnienia wystających elementów modelu, z lepszym bądź gorszym skutkiem.

ResizeofDSCF5211.jpg

ResizeofDSCF5212.jpg

ResizeofDSCF5213.jpg

ResizeofDSCF5214.jpg

ResizeofDSCF5216.jpg

 

 

Jako, że wnętrze było nie kompletne postanowiliśmy z tatą zasłonić to brezentem, z ożebrowaniem z drutu.

W miarę szybko uporałem się z samym modelem postanowiłem wykonać jakąś scenkę. Użyłem murka z zestawu Italeri, płotek wykonałem samodzielnie z drewienek.

Znów sięgnąłem do magicznej torby taty z surowcami naturalnymi, by wyszukać imitację zniszczonych drzew.

Poznałem także inną technikę układania gruntu, jednak przepis pozostał ten sam, gdyż sprawdził się najlepiej.

W chwili obecnej czekam na wyschnięcie ziem ,masy modelarskiej i farb na modelu.

Na modelu następnymi krokami będą kalki oraz weathering.

 

Oskar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wprawdzie się na tej tematyce mało znam. Ale jedynie co mogę powiedzieć to wielkie

 

Sam chciał bym kiedyś wykonać dioramkę na takim poziomie.

 

Choć poprawił bym jedną małą rzecz...

Mianowicie ten drewniany płotek. On wygląda trochę sztucznie - za czysto za nowo.

Przydało by się go ciut ciut pod kolorować, pobrudzić i pocieniować.

 

Ale ogólne wrażenia są pierwszoklaśne!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.