Skocz do zawartości

Patrolowiec SG-078 1:400


Archelaos

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny warsztat ale tym razem mam nadzieję, że szybko skończę.

 

Obiekt to Patrolowiec głebokokosmiczny (PGK) projekt 335. Okręt powstał w tym samym "wszechświecie" co moje pozostałe konstrukcje, jednak kilkadziesiąt lat później tzn w okolicach roku 2020. Ludzkość wyruszyła w kosmos i rozpoczęła kolonizację nowych planet, więc niezbędne okazały się niewielkie okręty przeznaczone do kontroli przestrzeni. Przykładem takich jednostek jest właśnie okręt Straży Granicznej SG-078. To tak w skrócie, planuje przygotować dłuższy opis do galerii.

 

Tym razem zdecydowałem się na budowę prawie od podstaw. Bazą stała się Puma z Revella (stary matchbox). Do tego mnóstwo drobnych i większych elementów ze złomu i polistyrenu.

Zdecydowałem się na skalę 1:400, bo okręt nie miał być raczej niewielki (w wielkości rzeczywistej) a ograniczała mnie wielkość kadłuba Pumy. Poza tym kleiłem kiedyś kartonowe okręty w czterysetce.

 

Planuje malowanie oparte na kolorystyce okrętów Straży Granicznej (niebieski z żółto-czerwonym pasem).

 

sg0784.jpg

 

sg0782.jpg

 

sg0783.jpg

 

sg0781.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się podoba

 

Pracownicy Stoczni Marynarki Kosmicznej uwijają się jak w ukropie prowadząc prace wykończeniowe na pokładzie nowego patrolowca.

 

Elementy wyposażenia burt. Pod kadłubem dwie śluzy dokujące służące do ewakuacji załóg w misjach ratunkowych.

sg0786.jpg

 

sg0787.jpg

 

Zestaw czujników w pełnej okazałości. Okręt wyposażony jest w niezwykle bogaty zestaw sensorów, tak aktywnych (np radar) jak i pasywnych (światło w szerokim spektrum, promieniowanie). Jest w stanie nie tylko wykrywać obiekty kosmiczne (w tym pojazdy) z dużej odległości ale też analizować działanie systemów innych jednostek na podstawie emisji.

Na prawej burcie śluza wejściowa.

sg0785.jpg

 

Wnętrze dyszy silnika podświetlnego PZinż 221A

sg0788.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Prace w Stoczni dobiegają końca, pierwsze loty testowe z wyłączona osłoną zostawiły ślady na powłoce malarskiej .

 

Malowanie właściwie skończone, dorzuciłem trochę ściemnień i rozjaśnień. Na pokładzie drobne uszkodzenia farby a na krawędziach, zwłaszcza z przodu większe odpryski. Czerwony pas A26, silniki gunmetal i miedź, pokład A112. Do pomalowania został właz w pokładzie i pewnie jakieś korekty.

 

Pierwszy raz robiłem poważniejsze brudzenie i nie jestem pewien czy nie przesadziłem, zwłaszcza biorąc pod uwagę skalę. Z drugiej strony kto wie jak brudzą się statki kosmiczne

 

Światło niestety dosyć słabe, spróbuję wrzucić lepsze zdjęcia co może być trudne o tej porze roku

rzut z boku

sg078a10.jpg

 

zbliżenie prawej burty

sg078a12.jpg

 

czujniki

sg078a11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Wnosze propozycje nie do odrzucenia . Proponuje ulepszyc patrolowiec o niezniszczalny i niezwykle uzyteczny i wielofunkcyjny dodatek w postaci R2-D2 . Oczywiscie w konsoli zewnetrznej . To po to by - Moc byla zawsze z nami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.