Skocz do zawartości

Pytania Edlera ;)


Edler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem tu nowy i zielony jesli chodzi o modele. Co prawda złozyłem już jeden.Volvo fh 16.

Nie uchyla w nim si ekabina, ale to mój bład bo zderzak przykeliłem do kabiny, a nie do ramy, a drugie to ze nie kreca mu sie koła.Zrobiłem tak jak na instrukcji pokzano i tak jak wytłumaczył mi Tornado (dzięki niemu to trafiłem,ale pewnie go nie znacie bo ma tylko 1400 postów)

Jesli chodzi o bliźniaki to skleiłem je tak jak w instrukcji pokzano i dałem ten krązek, ale on same spadały, kiedy ruszyłem autem,skrecały sie z osi.Czy je poprostu sie tak nakłada na oś i zostawia czy cos klei?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakładasz jedną felgę , później PRZYKLEJASZ te małe kółczko na oś ( tam jest taki zwężenie ) ale uważaj żeby nie przyklejić kółecka do felgi najlepiej jak nałożysz fejgę to sprawdź czy felga się kręci a czy kółeczko jest dobrze zamocowane i nie spada jeśli tak właśnie jest to śmiało może sz przyklejać 2 felgę do pierwszej i powinno być już git jeśli Ci pomogłem to bardzo mi miło . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to pytanie już było. Serek, nie Ty się kiedyś o to pytałeś?

 

gulusie masz rację pytałem się ale to było bezpośrednio w temacie mojej relacji, a nie w innym dziale dlatego napisałem tutaj, bo elder jest tutaj nowy i mógł nie oglądać tej relacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zmieniłem nazwet teamtu, bo nie bedę robił śmietnika a wszystkie nurtujące mnie pytania tu umieszcze.

Chwila po kolei.

 

Koło wewnetrzne, kólko, koło zwentrzne. A jak odetne piaste od felgi to nie bede miał problemu z przykejeniem do wew koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło wewnetrzne, kólko, koło zwentrzne. A jak odetne piaste od felgi to nie bede miał problemu z przykejeniem do wew koła?

 

Tak zgadza się ja nigdy jeszcze piast nie wycianłem ale z tego co wiem to nie będzie żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż koła przedniego do osi:

1 - nakładasz koło na oś

2 - do dekielka wlewasz małą kropelkę kleju tak aby znalazł się na jego dnie, nigdy nie nakładaj kleju na końcówkę osi i nie wolno upaćkać klejem zewnętrznej powierzchni dekielka bo dekielek przyklei się do osi i do felgi i wówczas koło nie będzie się obracać

3 - przyklejasz dekielek do końcówki osi (nie do koła) i czekasz aż wyschnie

 

Montaż kół tylnych (bliźniaków):

1 - nakładasz na oś koło wewnętrzne

2 - nakładasz to małe kółeczko na końcówkę osi i dopiero teraz nakładasz klej na styku małego kółeczka (po zewnętrznej jego stronie) z osią i czekasz aż całkowicie wyschnie

3 - sprawdzasz czy obraca się koło i dopiero teraz przyklejasz koło zewnętrzne do wewnętrznego, nie dawaj kleju do wewnętrznej części piasty bo skleisz koło z osią i nie będzie się obracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także kiedy robiłem pierwszy model zapytałem się o to kolegów z forum, dlatego myślę, że nazwa tematu powinna brzmieć "Montaż ruchomych bliźniaków w ciężarówkach- skala 1:24" temat powinien byc zamknięty, a wszystkie posty na ten temat NATYCHMIAST usuwane. KAŻDE forum internetowe ma opcję szukaj i nie wierzę, że jakiś użytkownik o tym nie wie... Jeśli tak jest to proszę o dokładne zapoznanie się z panelem górnym.. No.. sorry za troche spamu i przy okazji witam nowego kolegę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praetorian nazwa teamtu tu " Pytania Edlera" a to że zadałem tutaj to pytanie jako pierwsze to chyba nie wiele znaczy.Zapewne niedlugo zadam kolejne.W przypadku gdybym nazwał teamt tak jak Ty propnujesz to mogl bym utworzyc kolejne pytania i był by tu taki syf jak przy malowaniu modelu ;) w ten sposób unikniemy takiej sytuacji. KONIEC OT !!

 

Edit: Mam pytanie odnosnie klei.Ja uzywam Wamodu ale widze ze większość z was używa Italeri. Jest jakaś róznica między nimi? Oprócz ceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego materiału uzyc na przewody między ciągnikiem a naczepa.Długo nad tym myslalem ale do niczego nie doszedłem.

Możesz wykonać go z pojedyńczego przewodu telefonicznego lub żyłki. W obu przypadkach nawijasz drut/żyłkę na cos cienkiego np. na szydło lub gwoździa z tym że żyłkę po nawinięciu musisz zamoczyć lub polać gorącą wodą co spowoduje że bedzie sprężysta i nie będzie się rozwijała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do szpachlowania.To jak nakładac szpachle to juz czytałem, ale nie dotczytałem sie jak wygladac.Cos było pisane o tym żeby papier scierny zmoczyc woda. A jakiego papieru uzywac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie malowania.Chce mojego Manika pomalowac tak: Złoczyc kabine i wtedy malowac,bez wklejania szyb i wnetrza.Mam tylko pytanie czy mam zatkac gazeta albo czyms takim dziury na okna? Zeby mi cos tam do srodka nie naleciało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.