Skocz do zawartości

Airbus A319 Austrian Airlines 1:144


b.aleksandrowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z zapowiedzią dziś naprawiałem kadłub. Użyłem poxiliny. Po nałożeniu i utwardzeniu zabrałem się za szlifowanie. Co prawda papier ścierny szybko przestawał być ścierny , ale uzyskałem efekt prawie idealny. Doprowadziłem nos do kształtu pierwotnego. Pozostaję mi tylko wygładzenie powierzchni pod malowanie.

 

Pomalowałem też wewnętrzną powierzchnie skrzydła. Revell 76 ( light grey ) + 9 ( antracyt ). Wygląda to całkiem ładnie.

 

Przygotowałem też szablony na maskowanie kadłuba , żeby pomalować dół na niebiesko. Kolor będzie MM autentic 2032

 

Silniki w środku pomalowane i sklejone. Na łączeniach wyszlifowane , obejdzie się bez szpachli. Do malowania zostają gondole , pylony i wloty.

 

Dziś bez zdjęć ale za to opowiadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie zrobiłem rzuciłem modele na półkę i czekają na swoją kolej

 

trzymam kciuki, bo widzę, że postępy Ci ładnie idą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmmm, nawet ładnie Ci wyszły te skrzydła Smile Przy zwykłej taśmie zawsze mi farba od modelu odchodziła Evil or Very Mad

 

A dzięki , poczekajmy na efekt końcowy.

 

Dobrze docisnąć i po sprawie ;)

 

Wyszlifowałem do końca nieszczęsny dziób. Efekt przyzwoity. Kadłub pomalowany. Być może jutro pójdzie jeszcze jedna delikatna warstwa.

Następny cel to pomalować silniki.

 

,pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)nie mogę się doczekać, niebieskiego koloru na spodzie kadłuba

 

Nie nie , to ja się nie mogę doczekać

 

Dziś miałem niezbyt dużo czasu , więc jedynie zamaskowałem kadłub i skrzydła. Wygląda to troszkę jak "kebab na wynos" ;)

 

Postaram się jutro pomalować.

 

,pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do silników, czemu osłony pomalowałeś tym samym kolorem co spodnią część kadłuba?

 

Wielkie upss.

Dlaczego wcześniej nie zauważyłem że silniki są jaśniejsze od dołu kadłuba ?

Będzie poprawka ;)

 

Trzeba dokładniej instrukcje czytać i zdjęcia dokładniej oglądać.

Cóż za wpadka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mr.surfacer to zalej te szpary wewnątrz silnik, bo to paskudnie wygląda, a jak nie masz to nałóż małą ilość szpachli, papier ścierny na jakiś patyczek i spróbuj wyszlifować. Wiem, że to trudne, bo zawsze mam ten sam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mr.surfacer to zalej te szpary wewnątrz silnik, bo to paskudnie wygląda, a jak nie masz to nałóż małą ilość szpachli, papier ścierny na jakiś patyczek i spróbuj wyszlifować. Wiem, że to trudne, bo zawsze mam ten sam problem

Dokładnie, też zauważyłem te szczeliny na silnikach. Nie wygląda to dobrze i świadczy o pośpiechu w budowie modelu. Popraw to jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.