Skocz do zawartości

Spitfire mk II Revell 1-48


Deco

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy model w skali 1-48.Fotki słabe ale jak znjadę czas to zrobie lepsze.

Źle wyszly przejścia kolorów ,zły obrys plam kamuflażowych,jeden z czerwonych kwadracików oznaczających miejsce położenie karabinów zagubił mi sie podczas nakłdania sido.

W tym modelu wykorzystałem zoom edka do Spita mk I tamki.

Ogólnie model ma babole był malowany pędzlem.

O to foty:

dfe2c108bb71eaad.jpg

adaaa78998795f00.jpg

d9145ee988980e92.jpg

3100764892255d1e.jpg

1151848960dfaa94.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik super, robisz bardzo duże postępy. Jak dla mnie model jest ogrooomnym krokiem naprzód. No i malowanie słynnego pilota

Nad kołpakiem śmigła bym popracował, no i trochę kalki się srebrzą. A pozatym jest baaardzo dobrze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z czerwonych kwadracików oznaczających miejsce położenie karabinów

Tak gwoli scislosci, z tego co wiem, te czerwone kwadraciki to nie sa miejsca oznaczajace polozenie karabinow, tylko plomby majace sygnalizowac, czy bylo strzelane, czy nie...

 

Jezeli chodzi o model, to jest ok, chociaz chyba Ci reka troche drzala przy malowaniu plam, bo krawedzie sa troche poszarpane. No i tak jak Marcin mowi, w przyszlosci popracuj nad kalkami, bo na krawedziach sie swieca. A poza tym jest naprawde niezle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze jeszcze poparwic dzwiczka bo są krzywo wklejone , jak kupię aero to prysnę model matem bo jest tylko na kalkach.Do kopitu jak pisałem wsadziłem zoom edka do tamki Paws jak znajdę czas to dam zbliżenia.a ja narazie nie mam wyczucia przy malowaniu plam RAF-u musze jeszcze potrenować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli scislosci, z tego co wiem, te czerwone kwadraciki to nie sa miejsca oznaczajace polozenie karabinow, tylko plomby majace sygnalizowac, czy bylo strzelane, czy nie...

 

Fakt faktem plomby są w miejscach oznaczających położenie luf karabinów. Tak się zastanawiam czy w moim spicie zrobić otwory na plombach czy nie.

Deco, wierz mi, że malowanie aerografem jest czymś koniecznym. Warto się poświęcić i w następnej kolejności kupić aero (najlepiej też kompresor choć to już wydatek) niż kolejny model. Jak pryśniesz półmatem to ten Spit będzie napewno efektowniejszy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli scislosci, z tego co wiem, te czerwone kwadraciki to nie sa miejsca oznaczajace polozenie karabinow, tylko plomby majace sygnalizowac, czy bylo strzelane, czy nie...

 

Fakt faktem plomby są w miejscach oznaczających położenie luf karabinów. Tak się zastanawiam czy w moim spicie zrobić otwory na plombach czy nie.

 

Majek ma rację, to była główna funkcja plastrów Natomiast jeżeli chodzi o to czy robić dziury w plastrach to zależy to w głównej mierze od tego czy będziesz robił okopcenia tychże luf i wylotów łusek na spodzie płata, bo jeśli będziesz je robił, to powinieneś zrobić w plastrach dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to jest stareńki Monogram, wypukłe linie itp.

Revell pakuje w 1:48 Hasegowskiego Spita Mk. IX, ale to osobna historia ... chodzi o wymiary, delikatnie mówiąc spit Hase jest "troszkę" niewymiarowy.

 

Pozdrawiam i sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do opinii kolegów. Ale mam jedno "ale": czy km - y nie powinny być inaczej rozmieszczone?

kmysw5.th.png

d9145ee988980e92ca4.th.jpg

"Plastry" zabezpieczały lufy przed zapyleniem podczas startu. Na działka zakładono prezerwatywy. "Plastry" to były kawałki płótna malowanego minią, stąd kolor nie czerwony, lecz brązowoczerwony (patrz Monografie Wojtka Matusiaka). A to czwerwone w kabinie, to chwyt drążka sterowego? Jeśli tak, to trochę przesadziłeś. Ale ogólne wrażenie bardzo pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do opinii kolegów. Ale mam jedno "ale": czy km - y nie powinny być inaczej rozmieszczone?

kmysw5.th.png

d9145ee988980e92ca4.th.jpg

"Plastry" zabezpieczały lufy przed zapyleniem podczas startu. Na działka zakładono prezerwatywy. "Plastry" to były kawałki płótna malowanego minią, stąd kolor nie czerwony, lecz brązowoczerwony (patrz Monografie Wojtka Matusiaka). A to czwerwone w kabinie, to chwyt drążka sterowego? Jeśli tak, to trochę przesadziłeś. Ale ogólne wrażenie bardzo pozytywne.

Tak to drążek sterowy a na jaki kolor powiniem być pomalowany???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.