Skocz do zawartości

Su-27 "305"


fulcrum_29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Silniki...

zacznę od tego że maluję farbami olejnymi MM

na pocztek czarny podkład nr 2713 i nie czekam aż farba wyschnie tylko szybkie mycie aero i maluję pasy kolorami nr 2702(Arctic Blue),1780(Steel) i 1551(Copper).Jak już pisałem nie czekam aż farba wyschnie tylko maluję jeden kolor i zaraz nastepny itd.(ładnie się łacza ze soba zanim wyschnie),no i na koniec po całkowitym wyschnięciu i sido "łoś" i jeszcze jak potrzeba suchymi pastelami troszke przyciemniam i gotowe

A kamo... żmudna praca bo wszystko malowane z pomoca taśmy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kolorystyka wnętrza dysz jest zmienna od czarnej sadzy do czegoś takiego jak widać w modelu Fulcruma. Oczywiście wiedzę swą opieram na doświadczeniach związanych z MiG-29.

W locie z użyciem dopalania czarny osad jest wypalany i po wylądowaniu można poznać, że pilot używał tego zakresu ponieważ kolor wnętrza duszy jest popielato siwy. Wygląda to jakby ktoś niedbale umył segmenty, pozostawiając na krawędziach trochę czerni. Generalnie w przewadze jest jasny kolor i wygląda to tak jak tu w modelu.

Taką dyszę można śmiało dotykać bez obawy pobrudzenia ręki.

Niestety nie posiadam zdjęć na których byłoby dokładnie widać różnicę. Może kiedyś jak mnie wpuszczą na lotnisko ;) zrobię i wstawię w "łokerandzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKM ma urządzenie do tankowania w powietrzu, w twoim go nie widzę

bo go tam nie ma

jakoś uszło mojej uwadze i tak taprawde to dopiero zobaczyłem jego brak po Twojej odpowiedzi

Jeżeli chodzi o silniki to nie wiem czy to nie jakieś odbicia światła ale mam wrażenie, że dysze na zewnątrz są osmolone a wewnątrz nie za bardzo.

Toyo wszystko wytłumaczył i wyjaśnił to, na co Ja odpisałem nie na temat ,bo źle przeczytałem

Myślałem że chodzi o to ,że silniki są jaśniejsze od spodu

 

Pozdrawiam

 

a kaleczki są tu

http://www.hannants.co.uk/search/?FULL=BT7229

jest tam 45 schematów malowania różnistych suczek(oczywiście z rodziny Su-27)

Jak ktoś potrzebujący mogę oddać kalki,brakuje tylko do 305 i gwiazdek(ale te są w każdym zestawia)jest jeszcze jedno takie malowanie jak 305 tylko z innymi numerami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.