Skocz do zawartości

Caudron -"powietrzna wyścigówka"


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Aby trochę "odwojskowić " galerię postanowilem wstawić cos przeciwnego do Spitów ,Foczek itp. A mianowicie model samolotu wyścigowego z złotych lat trzydziestych kiedy byly bardzo modne wyścigi lotnicze.Jedną z taki konstrukcji ,ktore wiele razy wygrywaly te zmagania był francuski samolot Caudron Racer.Samolot w jednej z wersji posiadal stale podwozie (zresztą tez w modelu można bylo takowe zrobic ) Natomiast ja postanowilem wykonać go z podwoziem chowanym.Dzieki czemu predkość jego byla większa(stale podwozie stawialo opór.)Model jest w malowaniu z wyscigow ktore odbyly sie Los Angeles w 1936 r

Samolot zdobyl 1 miejsce Predkość jego wynosila 264,261mph.Pilotowal go Michel Detroyat.

Pisząc na początku że to model calkowicie cywilny ,mija się trochę z prawdą gdyż konstruktorzy podbudowani jego osiagami na bazie tego płatowca wykonali samolot myśliwski z podwieszonymi w gondolach 4 karabinami pod oznaczeniem Caudron C714,niestety osiagi cywilnej wersji nie mialy sie do wojskowgo samolotu i raczej byl on nie zbyt udany .Pomimo tego byl uzywany w kampani francuskiej 1940 roku a pilotowali go między innymi polscy piloci .I mimo bardzo s;labych osiągow tez dali sie we znaki "Frycą "

Sam model jest produkcji Willams Bros INC. skala 1:32

Jeżeli by komus przyszlo zapytać dlaczego on się tak blyszczy to odpowiadam: Jest to samolot wyścigowy i czym bardziej wypolerowany tym mniejsze opory.Tak ma być

 

P9120221.jpg

P9120222.jpg

P9120223.jpg

P9120224.jpg

P9120225.jpg

P9120226.jpg

P9120227.jpg

P9120228.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest, niezły błysk. Podoba mi się bardzo. Tylko nie poleciałeś z rozpędu opon za bardzo lakierem? A tak poza tym bardzo ładnie wyszedł i duuży plus za rzadką tematykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest, niezły błysk. Podoba mi się bardzo. Tylko nie poleciałeś z rozpędu opon za bardzo lakierem? A tak poza tym bardzo ładnie wyszedł i duuży plus za rzadką tematykę.

 

Prawda zapomnialem pociągnąc matem Ale już to naprawiłem i teraz jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No normalnie kolejny fajowy model.

Może trochę taki za niebieski i monotonny. Ale na tle RHchoinki prezentuje się dobrze.

Wiem, że modele braci Willams do super wy detalowanych nie należą.

No bo modele w skali 1/32 to jednak praktycznie zawsze mają otwartą kabinkę, często wybebeszony na wierzch silnik a w twoim jakoś tak wszystko pozamykane. Nie wspominając już o tym, że chyba coś w nim się nie kręci.

Ale ogólnie model czysto sklejony, pomalowany i wyglancowany na błysk.

Choinka rośnie zdrowo, a tynk ze ścian nie odpada.

Gratuluje kolejnego fajowego, ciekawego i co tu dużo mówić egzotycznego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by komus przyszlo zapytać dlaczego on się tak blyszczy

A ja już chciałem się pytać, czemu on tak mało się błyszczy, jak na wyścigówkę

Znowu tworzysz taki temat, żeby nie można było znaleźć co to za smolot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by komus przyszlo zapytać dlaczego on się tak blyszczy

A ja już chciałem się pytać, czemu on tak mało się błyszczy, jak na wyścigówkę

Znowu tworzysz taki temat, żeby nie można było znaleźć co to za smolot?

W takim przypadku warto poszperać po stronkach internetowych .Jest tam wiele materialow na temat tego modelu.Nawet filmik z lotu po remoncie tego platowca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...coraz lepsze te lakiery w spreju. Ale czym w takim razie, albo jak, zabezpieczasz kalkomanie?

 

Wlaśnie tym!

http://www.gunze.pl/go/_info/?user_id=B-522&lang=pl

Ale przecież tam jak byk stoi, że:
Nie stosować bezpośrednio na kalki modelarskie ponieważ może je uszkodzić!
Więc jak?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...coraz lepsze te lakiery w spreju. Ale czym w takim razie, albo jak, zabezpieczasz kalkomanie?

 

Wlaśnie tym!

http://www.gunze.pl/go/_info/?user_id=B-522&lang=pl

Ale przecież tam jak byk stoi, że:
Nie stosować bezpośrednio na kalki modelarskie ponieważ może je uszkodzić!
Więc jak?

 

Pozdrawiam

 

Gdy sie to robi umiejętnie to nic sie nie dzieje.

Najlepiej jak pryska sie pare razy bardzo cieńką warstwe najlepiej w sloneczną pogode przy temperaturze pow 20stopni. Lakier bardzo szybko wysycha .Ewentualnie stosowac polysk

http://www.gunze.pl/go/_info/?user_id=B-501&lang=pl

lub http://www.gunze.pl/go/_info/?user_id=B-502&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.