Skocz do zawartości

S-3 Viking ERTL 1:48


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przedstawiam kolejny swój modelik ze znanej wszystkim tematyki Kleił sie łatwo, nawet przyjemnie. Koszmarem były pożółkłe kalki. Walka z nakładaniem trwała prawie 4 dni. Na nie wszystkich udało mi sie usunąć pożółkły nalot. Ciekawostka dla mnie jest to że SOL ich wogóle nie rusza poza krawedziami które sie marszczą, dlatego zrezygnowałem z niego i stara swoją metodą nacinałem kalki w liniach podziału. Efekt mnie jako mnie nawet sie podoba. W modelu dałem ciała z dwoma rzeczami merytorycznymi ale juz musi tak zostać :( zobaczymy czy znajdziecie. Zapraszam do komentowania.

 

P2110011.jpg

 

P2110013.jpg

 

P2110014.jpg

 

P2110016.jpg

 

P2110017.jpg

 

P2110018.jpg

 

P2110019.jpg

 

P2110020.jpg

 

P2110021.jpg

 

P2110022.jpg

 

P2110023.jpg

 

P2110024.jpg

 

P2110025.jpg

 

P2110026.jpg

 

P2110028.jpg

 

P2110029.jpg

 

P2110030.jpg

 

P2110031.jpg

 

P2110032.jpg

 

P2110034.jpg

 

P2110035.jpg

 

P2110036.jpg

 

P2110037.jpg

 

P2110038.jpg

 

Komentujcie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne wykonanie ,podoba mi się ten model i szkoda że jest dość trudno dostępny bo też bym sobie takiego skleił

 

Powiedz mi jakiej farbki użyłeś na górne powierzchnie i jakim lakierem bezbarwnym verniksowałeś całość .

 

 

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górne powierzchnie to u mnie standardowo Pactra a43 po sido i brudzeniu ciemnieje do odpowiedniego poziomu. Na całośc poszedł Clear Matt tez Pactry. Dzieki i pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model, pięknie wykonany Bardzo mi się podoba. Widać, że dużo pracy włożyłeś w nakładanie i docinanie kalek. Jak ciąłeś gwiazdę – cyrklem?

Bardzo ładnie wyszedł wash – nie wiem czy jakość wyprasek – czy to po prostu ręka mistrza Kolor jest OK, mniej za to podoba mi się preshading.

Drobne elementy, takie jak sondy lub anteny bardzo ładnie pomalowane.

Czy owiewka była już tak ładnie pocieniowana, czy ty ja tak pomalowałeś?

 

Poważnym niedopatrzeniem jest ilość czarnych pasków na haku hamowniczym; jest 8 a powinno być 10 (chyba).

 

Ogólnie duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

-

Jak ciąłeś gwiazdę – cyrklem?

meczyłem sie z reki cóż myslenie nie boli

 

-

Czy owiewka była już tak ładnie pocieniowana, czy ty ja tak pomalowałeś?

była już pocieniowana, ERTL daje taka zestawowo

 

-

Poważnym niedopatrzeniem jest ilość czarnych pasków na haku hamowniczym; jest 8 a powinno być 10 (chyba).

 

Mówiłem że nie jest idealnie strzeliłem babola powinien byc czarny w białe paski a jest biały w czarne

 

Model wykonany całkiem przyzwoicie. Dużo detali i szczegułów. Farba położona bezbłenie (niema gluta:P) tylko zastanawia mnie jak wypełniałes te szczeliny. Rozcienczonym czarnym ???

 

To co opisujesz to WASH, wszystko o tym znajdziesz na forum. Ja zastosowałem tutaj farbę biała i czrną w rezultacie z mieszania wyszła szara rozcieńczona z wodą, wpuszczałem w linie i patyczkiem do uszu usuwałem nadmiar.

 

Pozdrawiam i czekam na komenty.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.