Jump to content

p_bladek

Members
 • Content Count

  1,195
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by p_bladek

 1. Naprawdę wyszedł fajnie. Jedno zastrzeżenie ten brązowy wash jest za ostry, było uzyc odcieni żółtego. Tak to fajnie sie prezentuje. Mój czeka . Italerka ma to do siebie że zazwyczaj niewiele pasuje
 2. Model wyszedł ładnie, ale wali po oczach ten preshading. Wydaje mi się że rozumiem o co chodzi chłopakom. Model przy odrobinie cieniowanie wyglądał by zdecydowanie realniej, nie musi byc utytłany. Można było z niego wiecej wyciągnąć. Pod spodem Mój z praktycznie tym samym odcieniem górnej powłoki tylko w malowaniu póżniejszym bez białego spodu. Gdybys poszedł w tym kierunku tylko lepiej niż ja było by idealnie.
 3. One defakto nie sa złote, tylko z tytanu. Przy spojrzeniu prostopadle to odcień srebrnego, tylko pod kontami dają poświatę złotego. Dobrze to oddaje Allcad titanium.
 4. Na pokład trafi też small tractor deck i para figurantów nad którymi pracuje, model jeszcze otrzyma anteny na górnych powierzchniach i oświetlenie na statecznikach pionowych
 5. Kolejne prace. Owiewka. reszta: i sloty co by pokazac że nie biją takim blaskiem.
 6. Poprawiłem zgodnie z zaleceniami naszego Guru F-14 Aira pas antyodblaskowy. Obyło sie bez strat. Po dzisiejszym dniu mam całkowity zakaz używania kompresora podczas obecności mojej żony Głowa ją rozbolała ps.nie bić za foty, łapa drżała
 7. Ostatni etap przed składaniem wszystkiego do kupy. Uzbrojenie, proponowane przez Tureckiego. Pomalowane i zamaskowane do dalszego malowania. Zdięte maski i nabłyszczone pod kalki. Po kalkach razem z lantrinem. Czekam az sol poukłada i werniksujemy.
 8. Dawno nic nie było no to siup. Golonki I dalsze prace. Poduchy muszą byc przemalowane:) 90% drobnicy done Zbiorniki na połysk Światła pozycyjne. Model dostał też subtelnie soli, ale ciężko to wyłapać aparatem.
 9. Ja tam nadal lubię HB i Hasegawę, a dzięki Tamce ceny tych pierwszych poszły w dół.
 10. Njpierw malowanie. póżniej właściwy lakier Następnie touch upsy. Najpierw miejsce występowania malowałem na czarno, póżniej nakładałem rozjasnioną bazę tak aby została ciemna otoczka. Zróżnicowałem bazowy lakier ciemniejszym odcieniem, póżniej jaśniejszym i z dodatkiem brązu. Położyłem błysk a następnie zwashowałem całośc. W niektórych miejscach nie wycierając dokładnie. Na to nałożona została satyna i wycieniowane niektóre miejsca cieniami Tamki. Po cieniach wleciał utrwalacz żeby nie zeszły i pomalowałem kolorem błyszczącym niektóre miejsca róznicując powierzchnie.
 11. Trudno powiedzieć, kalki to superscale, ale numer teraz zauważyłem że słownik z uporem maniaka zamienia mi literki 😂, mówimy oczywiście o Lantirn 😂😂
 12. Chodziło o obwódkę białą ostrzeżenia przy wlotach.Co do wykończenia. Satyna, błysk, mat w zależności od zużycia powierzchni i wypłowienia koloru.
 13. Jeżeli chce podwiesić Bombki świąteczne to Lantrin musi byc.
 14. Nie są, https://www.martola.com.pl/en143/produkty62872/bru_32_bomb_racks_for_f_14_bombcat I tylko pod kadłub, pod skrzydła: lewe-AIM9L i (AIM7 lub AIM54), prawe-Lantrin i AIM9L
 15. Co chcesz podwiesić? Pod napływami skrzydeł dla wersji D możesz podwiesić po lewej, Aim9L i Aim54 lub Sparrow. Zarówno dla Sparrowa i Aim54 sa dwa różne końcowe pylony. Jeżeli pod spodem chcesz podwiesić Aim54 na paletach to ok, jeżeli Jdama lub GBU potrzebujesz belki BRU której nie ma w zestawie, podobnie jak Lantrina pod prawe skrzydło wraz z belką.
 16. Witam po dość długim niebycie. Przez ostatni czas udało mi się wydłubać coś takiego. Jak wyszło oceńcie sami. Zestaw: Hasegawa PT12, Dysze Aires, sondy Master, Udrożniono kratki wentylacyjne w kadłubie, SJU-17 żywica, i pare przeróbek własnych.
 17. Brak washa w niczym by nie przeszkadzał, zabrakło cieni, ale to można jeszcze poprawić. Sam model, ładnie czysto sklejony. Powłoka antyodblaskowa przed wiatrochronem powinna być matowa.
 18. Fotki migna na chwile i ich nie widać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.