Skocz do zawartości

TBF- 1C "Len Sharon" Italeri 1/48


METYS

Rekomendowane odpowiedzi

Indyk jak indyk, już 3 zrobiony przeze mnie i na 100% najlepszy - nie ma jak to wrodzona skromność.

Taka mała uwaga dla wszystkich chcących posiadać go w swojej kolekcji, aby pośpieszyli się z zakupem. Z italkowymi formami jest coraz gorzej.

Miniatura przedstawia samolot o numerze 58-C-26 który to jako pierwszy przeprowadził atak rakietowy na U-bota ( udany ). Oczywiście jak zwykle nie ustrzegłem się błędów, jednym z nich są za bardzo przesunięte w tył ( stronę ogona ) kalki z numerem. Niestety na ich poprawę było już za późno. Chwilowo brak jest także tylnego masztu anteny, gdyż ułamał się podczas walki toczonej z aparatem ale to się naprawi.

Podziękowania także dla Ostacha za wskazanie błędu w malowaniu kabiny i Reggiego za podpowiedź jak załatać dziurę pod osłoną kabiny.

A zapomniał bym, dodać oszklenie malowane bez dedykowanych masek, robiłem je we własnym zakresie i niestety nic lepszego nie udało mi się wystrugać

HPIM6996.jpg

HPIM6997.jpg

HPIM6998.jpg

HPIM6999.jpg

HPIM7000.jpg

HPIM7003.jpg

HPIM7004.jpg

HPIM7005.jpg

HPIM7007.jpg

HPIM7008.jpg

HPIM7009.jpg

HPIM7010.jpg

HPIM7011.jpg

HPIM7012.jpg

HPIM7013.jpg

HPIM7014.jpg

HPIM7015.jpg

HPIM7016.jpg

HPIM7019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabinka nie wyszła najgorzej, choć wiem że można było lepiej, popraw brudzenie, jakoś mi brak w tym całym brudzie ładu i składu - błędne okopcenia za rurami.

Popraw pierwsze fotki, jeśli na lotniskowcu wyrosła trawa i leży śnieg to OK

Ogólnie model przyjemny dla oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prezentuje się całkiem nieźle. Duży plus za wybór malowania. Jest efektowne i sam zaczynam się zastanawiać, czy nie zmienić koncepcji swojego i nie dać mu podobnych barw. Podoba mi się również silnik (przynajmniej to, co jest w nim widoczne ) oraz kółko ogonowe.

To co mi się nie podoba, to wspomniane już niekonsekwentne brudzenie, które można niewielkim nakładem pracy poprawić oraz srebrny Browning, który powinien być czarny (oksyda) i przetarty srebrną farbą, najlepiej można to osiągnąć metodą suchego pędzla.

Niezbyt dobrze wyglądają również zdarcia lakieru, których powinno być więcej w okolicach szyn owiewki, okapotowania silnika oraz komór amunicyjnych.

 

Ogólnie Twój Avenger robi bardzo pozytywne wrażenie i oglądanie go może być mocnym impulsem, bo wstawienia na warsztat podobnego modelu

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.