Skocz do zawartości

Bf-109 E-7- Tamiya- 1/48


Chudziutki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio skończyłem kolejny "zbyt czysty" model więc wypadałoby się nim pochwalić

Model malowany akrylami Pactry i Vallejo, koślawe krzyże na skrzydłach i kadłubie malowane od szablonów własnej produkcji. Kokpit w kolorze RLM 66 bo początkowo model miał przedstawiać "stodziewiątke" z ostatniej serii produkcyjnej ale jak wiadomo tylko krowa nie zmienia swoich poglądów i w trakcie prac zdecydowałem się na inne malowanie Wybór padł na maszynę S9+DR z III./ZG 1, Libia 1942 rok.

 

100_7515.jpg

100_7516.jpg

100_7521.jpg

100_7523.jpg

100_7527.jpg

100_7528.jpg

100_7532.jpg

100_7533.jpg

100_7537.jpg

100_7539.jpg

100_7540.jpg

Ten oderwany od rzeczywistości i niepasujący do niczego kawałek brezentu zasłania takiego drobnego babola:

100_7519.jpg

Niestety podczas drobnych poprawek malarskich kawałek kalki, pomimo zabezpieczenia jej warstwą lakieru, odszedł razem z taśmą.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio mi się podoba ta produkcja. Wydaje się strasznie kartonowy, do tego zamalowałeś dwa elementy oszklenia pod wiatrochronem. Smużka smaru na spodzie zbiornika paliwa spłynęła pod górę i do tego pod wiatr... Brakuje też pionowego elementu anteny. Masz kwit na rozkład plam kamuflażu z prawego skrzydła?

 

A tak to model sklejony pomalowany ok, ładna powierzchnia.

 

Nie odbieraj tego jako czepialstwa ani żadnego afrontu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się strasznie kartonowy, do tego zamalowałeś dwa elementy oszklenia pod wiatrochronem.

Upss... ale wtopa, zapomniałem zdjąć masek z tych elementów. W każdym razie nie są zamalowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
kurcze fajny , możesz powiedzieć jakich RLM użyłeś ?

Kamuflaż pustynny to RLM79 i RLM78, wymienione skrzydło w malowaniu RLM02, RLM71 i RLM65.

 

Masz jakieś "kwity" na takie malowanie (zwłaszcza na taki układ plam na "sztukowanym" skrzydle)?

Jedynym "kwitem" jaki posiadam jest ta plansza barwna:

Clipboard01.jpg

A tak swoją drogą to dysponuje ktoś może zdjęciem oryginału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.