Skocz do zawartości

Mirage 2000D Italeri 1/72


Maletak

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie ostatnio chciałem skleić coś małego i przyjemnego, ot taki modelik na weekend. Wybór padł na Mirage'a, którego odkupiłem od forumowego kolegi mirage3. Przy okazji też przećwiczyłem malowanie kilkubarwnego kamuflażu i wypróbowałem nowy aero. Wyszedł nieźle mimo paru niedoróbek ale i tak jestem happy. Pozdro

 

DSC00979.jpg

DSC00977.jpg

DSC00975.jpg

DSC00974.jpg

DSC00973.jpg

DSC00972.jpg

DSC00970.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik wyszedł Ci naprawdę nieźle, chociaż rzeczywiście kilka rzeczy mogłoby wyglądać lepiej. Szczególnie dwie z nich:

 

1. Oszklenie - jest zamglone, jakby było źle zabezpieczone do malowania. Jeśli nawet zdarza się taka sytuacja, to najlepiej jest zanurzyć fragmenty oszklenia w sidoluxie, i pozwolić mu swobodnie na nich wyschnąć. Poprawi to ich przejrzystość;

 

2. Trójwymiarowość - Wash na modelu jest bardzo nierówny.część linii podziału powinna być poprawiona przed malowaniem tak, żeby ich zaznaczenie było wyrazistsze;

 

3. Coś Ci się skrzywiło na przodzie. Trzeba naprostować

 

Poza tym samolocik dobrze się prezentuje.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozchodzi się o końcówkę do tankowania to jest dobrze

 

Nogę może i mam złamaną, ale nie jest ze mną aż tak źle by nie wiedzieć, że aparat do tankowania przy Mirage jest zagięty

 

Coraz bardziej korci mnie izraelski Mirage IIIC w metalizerze. Pewnie niedługo zgłoszę się do Ciebie na konsultację Kolego Mirage3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wszelkich uwag to macie rację. Nie wiem co robię źle w washu - robiłem go z farby olejnej mieszanej z white spiritem, bardzo rzadki rozprowadziłem po całym modelu, poczekałem aż podeschnie i potem ścierałem wzdłuż strug powietrza opływających samolot. Jednak większość wytarła się nawet z lini podziałowych. Robię coś nie tak? Może zastosować gęstszy wash?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem spróbuj:

 

1. Pogłębić nieco linie podziału ( nie koniecznie wszystkie, ale te co do których mamy podejrzenia, że mogą nie przyjąć washa);

 

2. Możesz popróbować z nieco gęstszym (tylko, żeby nie przesadzić);

 

3. Dodać do mikstury kropelkę zielonego płynu do mycia naczyń;

 

Często potrzeba kilku powtórzeń, aby wash wszedł w zagłębienia jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.