Jump to content

tomsoul

Members
 • Content Count

  97
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Łódź
 • Occupation
  modelarz;)
 1. Dobrze wiedzieć, jak kupie EW 770 to wiem gdzie co szukać.
 2. Czesc mac eyka, czy to przypadkiem nie ty wstawiłeś kiedyś na youtube, cykl programów o modelarstwie takich jak w linku ponizej??
 3. Wiecie przyznam się że już mam dosyć tej męczarni. Wyłoże te 175 zł i kupie sobie nowy EW 770 od Maru.
 4. Przyznam szczerze że uszczelki podczas czyszczenia zgubiłem. Igła jest w porząsiu, nie jest pozaginana, jest prosta taka jaka powinna być. Mój problem polega na tym że mimo że rozcieńczam farby w stosunku 1:4 to mimo tego aerek się zapycha(prawdopodobnie). Tzn. chwile na początku działa ale potem z dyszy nie chce lecieć fabra.
 5. Tak jak obiecałem wrzucam zdjęcia. Mam nadzieje że dobrego formatu są zdjęcia i moderator ich nie usunie.
 6. Jak jest igła to mam dwie takie śruby/zakrętki otaczające igłę. Jedna większa i druga mniejsza zakręcana na większej na końcu. Owszem czyściłem tam. Fabry nagromadzonej tam nie ma poza niewielkim nalotem po farbie który nie chce zejść.
 7. No musze sprawdzić. Dla pewności kupie jutro świeżą farbke vallejo usa olive drab. I zobaczymy.
 8. Witam Od 3 lat używam aerografu pseudoiwate od firmy "Fachowiec". Od jakiegoś czasu odmawia on jednak pracy. Mimo że maluje farbami vallejo w stosunku 1:4 w porównaniu z wodą, to jednak farba nie chce wylatywać z dyszy. Aerograf był gruntownie czyszczony. Pozatym podczas czyszczenia zauważyłem że jak docisne igłe do końca tak że końcówka igły wychodzi z dyszy to często igła się zaklinowuje że trudno jest ją wyciągnąć. Spust aerka też słabo chodzi. Ale moża też być może taka przyczyna że używam 3 letnich farb vallejo. Maluje farbą olive drab apacza. Farba jest 3 letnia i retarder vallejo też jest 3 letni. Czy od tego może się zapychać aerek?
 9. Bardzo ładny f-14. Ja ostatnio też kleiłem f-14 tyle że wersje A od Italeri. Wyszedł mi tak sobie. U mnie kiepsko wyszło szpachlowanie.
 10. Dzieki erkamo, ale byłem dzisiaj w sklepie da-ta w Łodzi i sprzedawca dobrał mi odpowiednie farby. W każdym razie dziękuje za zaangażowanie .
 11. Witam Kupiłem sobie su-25 revella do sklejania. Są tam oznaczenia farb ale niestety nie wiem jakiej firmy. Zresztą i tak będe chciał zamienić na akrylówki vallejo, MM lub pactre. Potrzebne farby to: light blue(hellblau) matt 49 rost(rust) matt 83 gelb(yellow) matt 15 ochre braun matt 88 leaf green seidenmatt 364 dunkelgrun matt 39 Czy mógłby mi ktoś pomóc przeliczyć na akrylówk?
 12. Piękna diorama. Gratuluje. Ehh 1981 rok, miałem wtedy pare miesięcy;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.