Skocz do zawartości

Curtis P-40N Warhawk 1/48 AMT


macotra21

Rekomendowane odpowiedzi

No i model ukonczony. Troche poprawek zasugerowanych mi przez kolege Greategonzo zostalo uwzglednionych. I pare zdjec gotowego modelu:

IMGP1699.jpg

IMGP1704.jpg

IMGP1700.jpg

IMGP1698.jpg

IMGP1708.jpg

I jeszcze raz serdeczne podzielkowanie dla kolegi Greategonzo za jego uwagi!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się P-40 w tym malowaniu. Pewnie narażę się wszystkim "czaszkolubnym" kolegom, ale takie malowanie jest moim zdaniem ciekawsze i oryginalniejsze.

 

Oprócz malowania na plus mogę wymienić:

 

- Dość gładką ( na tyle na ile można ją ocenić) powierzchnię lakierniczą;

- Okopcenia;

- Wydechy;

 

Na minus niestety:

 

- Nie do końca równo wymalowaną ramę owiewki;

- (podejrzane jeszcze w wątku warsztatowym) nieschludne linie podziału, które nierówno przyjeły washa One są chyba największą, techniczną niedoskonałością Twojego modelu.

 

Niestety to tyle co mogę napisać o tym modelu, bo ocenę reszty (np.utrudniają mi ciemne i niewyraźne zdjęcia. Postaraj się o lepsze, bo ten model jest wart należytego pokazania światu

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję, za miłe słowo. Nie jestem przyzwyczajony...

Życzę coraz piękniejszych modeli!

Alez czemu nie jestes przyzwyczajony. Po to umieszczam cos na forum zeby ktos pokazal mi moje bledy. Samemu czesto sie ich nie widzi. Jka chcialbym uslyszec ze wszystko jest swietnie, to pokazalbym model swojej kobiecie. Jej z urzedu musi sie podobac. Takze jeszcze raz wielkie dzieki i zapraszam do nastepnych warsztatow.

I jeszcze odniesienie sie do uwag kolegi "kornik_69". Co do zdjec to troche je juz rozjasnilem za pomoca photobucketu, a postaram sie zrobic lepsze zdjecia jak tylko zobacze slonce. Na razie u mnie mroczno i ponuro za oknem, prawdziwie jesienna pogoda a podobno jest juz wiosna....

Co do oslony kabiny to niestety masz racje. Uzywalem tasmy Tamiya do maskowania, ale niestety nie wyszlo mi najlepiej. Jednak zdecydowanie wole uzywac kalek wyglada to jednak duzo lepiej.

Co do lin podzialy to niestety jest to moj slaby punkt. model pod tym wzgeldem nie byl najlepszy a zlobienie ich samemu nie wychodzi mi najlepiej. Musze postarac sie o inne narzedzie albo podpatrzec jakas technike u innych kolegow.

Dziekuje za uwagii, mam nadzieje ze przydadza mi sie na przyszlosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem tasmy Tamiya do maskowania, ale niestety nie wyszlo mi najlepiej.

 

Maskując owiewkę taśmą Tamiya trzeba zadbać o to by docięte kawałki nie miały poszarpanych krawędzi. Dobrze jest też docisnąć samą taśmę mechanicznie np. palcem obleczonym szmatką. Wtedy farba nie wchodzi pod taśmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.