Skocz do zawartości

Długa Foka z Academy w siedem dwójce.


kwiatektatek

Rekomendowane odpowiedzi

Model zrobiony niecały rok temu, nie doczekał się w swoim czasie galerii, gdyż spsułem sobie aparat.

Aparat został naprawiony parę miesięcy później, ale foczka już wyleciała z mojej pamięci.

Teraz, przy okazji uczestnictwa w Konkursie Plastyka/Mastercrafta itp. zrobiłem fotki foczki:

 

DSCN1088.jpg

 

DSCN1089.jpg

 

DSCN1086.jpg

 

DSCN1090.jpg

 

DSCN1087.jpg

 

DSCN1107.jpg

 

DSCN1091.jpg

 

DSCN1098.jpg

 

DSCN1101.jpg

 

DSCN1099.jpg

 

DSCN1093.jpg

 

DSCN1094.jpg

 

DSCN1097.jpg

 

DSCN1096.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny model, podoba mi się Ciekawe malowanie od spodu Jeśli taki samolot został wysłany do walki to wyobrażam sobie radość obsługi działek przeciwlotniczych lub pilotów wrogich myśliwców bo dostaliby dużo łatwiejsze zadanie. Ciężko zostać niezauważonym. Chyba że to jakaś wersja pokazowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taki samolot został wysłany do walki to wyobrażam sobie radość obsługi działek przeciwlotniczych
Jednostka JV44 (popularnie znana "Papegai Staffel" ze względu na jaskrawe malowanie) miała osłaniać rejony przylotniskowe, gdzie lądowały Me-262. Były one w tym momencie bezbronne i wielu pilotów Mustangów specjalnie czatowało na takie okazje. A "papugi" czatowały na nich!

 

Jaskrawe malowanie spodu było dla FLAKu żeby nie walił do swoich, bo w tym czasie przeciwlotnicy byli dość nerwowi...

 

Model spoko, choć "1" powinna być czerwona. Jakości "przeżółconych" zdjęć nie warto komentować, w każdym razie nie pozwalają ocenić kolorystki modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chyba lepiej:

 

DSCN1171.jpg

 

DSCN1170.jpg

 

DSCN1172.jpg

 

DSCN1173.jpg

 

DSCN1174.jpg

 

DSCN1175.jpg

 

DSCN1176.jpg

 

Zaszczyt - szachownica jest prawdopodobnie indywidualnym oznaczeniem pilota. W krajach niemieckojęzycznych (Niemcy, Austria, Szwajcaria) szachownica nierzadko jest elementem herbów miejskich. Może stąd się wzięła na samolocie?

 

Na marginesie - czytałem kiedyś, że pilot Stefan Stec (od jego godła osobistego pochodzi polska szachownica) na godło adaptował znak używany przez austriackie koleje. Niewykluczone. Zestawienie kontrastowych barw, widoczne z daleka, jak znalazł dla pociągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.