Jump to content

Banny

Members
 • Posts

  2,064
 • Joined

 • Last visited

Reputation

4 Neutral

Personal Information

 • Location
  Ełk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. P-11a byłby zdecydowanie bardziej oczekiwany, bo dość porządny 11c akurat na rynku już jest (Azur).
 2. Ładnie i czysto, rzadko spotykana wersja i malowanie. Mógłbyś tylko przyciemnić miejsca, gdzie kokardy przecinają lotki... Dodałoby to realizmu.
 3. Eeee tam. Nos w Hasegawie jest wymienny, inny dla Mk I, inny dla Mk II. Mimo upływu lat moim zdaniem Hasegawa to nadal całkiem solidny model Hurricane, choć nie tak ładnie zdetalowany jak Airfix, to fakt.
 4. Klapy sprawiają wrażenie jakby były nierówno wklejone (lewa opuszczona bardziej). Może da się to jeszcze poprawić?
 5. W końcu kornik mogę obejrzeć jakiś Twój model... Chętnie w rewanżu bym się do czegoś przyczepił heh, ale model efektowny, przy tym widać naprawdę spory nakład pracy. Brawo za bogaty "reserch" historyczny!
 6. A tam zaraz poszpachlowane... Struktura płócienna w Airfixie jest dość delikatna i zapewne samo przeszlifowanie by wystarczyło. Naniesienie linii podziałowych też nie należy do skomplikowanych na płaskiej powierzchni skrzydeł. Anyway, jak ktoś chce zrobić model OOB to zawsze można poszukać np modelu Hasegawy, który nie wyjdzie drożej niż jakieś tam żywice.
 7. Niezłożonego Karasia z Ruchu trzymam gdzieś w swoich "archiwach", podobnie jak Hellera. Pewnie już nigdy nie trafią na warsztat, niestety. A Schwalbe wyszedł pięknie! Gratulacje!
 8. Świetna robota! Pracochłonne malowanie górnych powierzchni jest bardzo efektowne i zwraca uwagę
 9. Kolor działek jest prawidłowy. W części wnęki podwozia lufa była w izolacji, malowanej często właśnie kolorem wnęki. Foka super, gratulacje!
 10. Ano tak. Z wysuwaniem wniosków w oparciu o zdjęcia monochromatyczne trzeba być ostrożnym, ich interpretacja bywa trudna i łatwo trafić na manowce. Sytuację utrudnia fakt, że faktyczne barwnych zdjęć z okresu BoB zostało niewiele. Oczywiście nie ma nic zdrożnego w takiej lub innej interpretacji modelarskiej, ale podpieranie ich nieraz nazbyt śmiałymi i w zasadzie mało udokumentowanymi tezami, bywa dość ryzykowne.
 11. Myślisz o jakichś konkretnych zdjęciach? Np te kolorowe zdjęcia z okresu BoB wykonane przez reportera magazynu LIFE, świetnej zresztą jakości, raczej przeczą tej tezie... Poza tym w okresie BoB "przemiał" samolotów był taki, że raczej rzadko który zdążył nabrać patyny i bardziej zaawansowanych śladów eksploatacji.
 12. Banny

  Bredula 1:72

  Lotnictwo włoskie nie cieszy się wielkim zainteresowanie, a szkoda bo jest tam wiele ciekawych konstrukcji. Także gratulacje za wybór temat i efektowne wykonanie! PS Tylko co to za infantylna nazwa tematu? Pomijając zdrobnienie tytuł jest niejednoznaczny - Breda robiła wiele różnych typów samolotów. To trochę tak jakby ktoś nazwał temat "Messerszmituś"...
 13. Gratulacje! Świetna robota, uczta dla oka! Co do zdjęć, to są OK, chwalą się też eksperymenty z różnym tłem/oświetleniem. Tylko ciut przydużo ich IMHO, wyglądają na wrzucone hurtem na zasadzie "macie, wybierzcie sobie sami co się wam spodoba". Wbrew pozorom nadmiar zdjęć nie sprzyja prezentacji modelu, oglądający przewiną je szybko suwakiem i tyle.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.