Jump to content

Banny

Members
 • Content Count

  2,064
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Banny

 1. P-11a byłby zdecydowanie bardziej oczekiwany, bo dość porządny 11c akurat na rynku już jest (Azur).
 2. Ładnie i czysto, rzadko spotykana wersja i malowanie. Mógłbyś tylko przyciemnić miejsca, gdzie kokardy przecinają lotki... Dodałoby to realizmu.
 3. Eeee tam. Nos w Hasegawie jest wymienny, inny dla Mk I, inny dla Mk II. Mimo upływu lat moim zdaniem Hasegawa to nadal całkiem solidny model Hurricane, choć nie tak ładnie zdetalowany jak Airfix, to fakt.
 4. Klapy sprawiają wrażenie jakby były nierówno wklejone (lewa opuszczona bardziej). Może da się to jeszcze poprawić?
 5. W końcu kornik mogę obejrzeć jakiś Twój model... Chętnie w rewanżu bym się do czegoś przyczepił heh, ale model efektowny, przy tym widać naprawdę spory nakład pracy. Brawo za bogaty "reserch" historyczny!
 6. A tam zaraz poszpachlowane... Struktura płócienna w Airfixie jest dość delikatna i zapewne samo przeszlifowanie by wystarczyło. Naniesienie linii podziałowych też nie należy do skomplikowanych na płaskiej powierzchni skrzydeł. Anyway, jak ktoś chce zrobić model OOB to zawsze można poszukać np modelu Hasegawy, który nie wyjdzie drożej niż jakieś tam żywice.
 7. Niezłożonego Karasia z Ruchu trzymam gdzieś w swoich "archiwach", podobnie jak Hellera. Pewnie już nigdy nie trafią na warsztat, niestety. A Schwalbe wyszedł pięknie! Gratulacje!
 8. Świetna robota! Pracochłonne malowanie górnych powierzchni jest bardzo efektowne i zwraca uwagę
 9. Kolor działek jest prawidłowy. W części wnęki podwozia lufa była w izolacji, malowanej często właśnie kolorem wnęki. Foka super, gratulacje!
 10. Ano tak. Z wysuwaniem wniosków w oparciu o zdjęcia monochromatyczne trzeba być ostrożnym, ich interpretacja bywa trudna i łatwo trafić na manowce. Sytuację utrudnia fakt, że faktyczne barwnych zdjęć z okresu BoB zostało niewiele. Oczywiście nie ma nic zdrożnego w takiej lub innej interpretacji modelarskiej, ale podpieranie ich nieraz nazbyt śmiałymi i w zasadzie mało udokumentowanymi tezami, bywa dość ryzykowne.
 11. Myślisz o jakichś konkretnych zdjęciach? Np te kolorowe zdjęcia z okresu BoB wykonane przez reportera magazynu LIFE, świetnej zresztą jakości, raczej przeczą tej tezie... Poza tym w okresie BoB "przemiał" samolotów był taki, że raczej rzadko który zdążył nabrać patyny i bardziej zaawansowanych śladów eksploatacji.
 12. Banny

  Bredula 1:72

  Lotnictwo włoskie nie cieszy się wielkim zainteresowanie, a szkoda bo jest tam wiele ciekawych konstrukcji. Także gratulacje za wybór temat i efektowne wykonanie! PS Tylko co to za infantylna nazwa tematu? Pomijając zdrobnienie tytuł jest niejednoznaczny - Breda robiła wiele różnych typów samolotów. To trochę tak jakby ktoś nazwał temat "Messerszmituś"...
 13. Gratulacje! Świetna robota, uczta dla oka! Co do zdjęć, to są OK, chwalą się też eksperymenty z różnym tłem/oświetleniem. Tylko ciut przydużo ich IMHO, wyglądają na wrzucone hurtem na zasadzie "macie, wybierzcie sobie sami co się wam spodoba". Wbrew pozorom nadmiar zdjęć nie sprzyja prezentacji modelu, oglądający przewiną je szybko suwakiem i tyle.
 14. Miło, że idea merytorycznego wprowadzenia nie umarła i znaleźli się kontynuatorzy moich historycznych felietonów... A sam model bardzo fajny! Gratulacje!
 15. Ciekawa interpretacja tenzan. Zwróć tylko uwagę na skrzydłowe pływaki. U Ciebie wyglądają na ustawione pionowo (równolegle), kiedy w rzeczywistości wyglądało to tak:
 16. Widzę, że nie spuszczasz z tonu Mikołaj... Miło popatrzeć, naprawdę! Jak wpadnę na forum za kolejne dwa lata, może będzie już gotowy model?
 17. No nie mogę, kornik się pojawił! Miło zobaczyć na forum. Sam zresztą ostatnio mniej się udzielam, ale zaglądam. Przyjemny Moskit, rzadko widuje się złożoną Hasegawę 1/72. Zazwyczaj w kategorii "pro" dominuje Tamiya, a w budżetowej Airfix. Ramki oszklenia mogłyby być tylko ciut dokładniej wymalowane. Tak w ogóle to warto pamiętać, że Moskit miał nietypową budowę osłony kabiny i część ram była "pod spodem". Dlatego ja te ramki w swoim Mosquito (gdzieś na forum) wymalowałem od wewnętrznej strony oszklenia.
 18. Bardzo mi się podoba wykonanie, gratulacje! Pomarudzę tylko jeśli idzie o oznakowanie. Co prawda nie mam nic przeciwko Johnniemu Johnsonowi, ale temat dość oklepany, poza tym zawsze miłe sercu jest zobaczenie Spitfire'a z szachownicą... Tym bardziej, że sporo się ostatnio pokazało ciekawych i oryginalnych kalkomanii do polskich Spitfire, także w skali 1/32. Przy okazji oryginał:
 19. Metaliczne obdrapania na pokryciu ze sklejki wyglądają naprawdę oryginalnie...
 20. Bardzo fajny Emilek, gratulacje. Tak sobie tylko myślę, że werniks mógłbyś dawać nieco bardziej błyszczący. Ten wygląda nazbyt matowo i spłaszcza bryłę modelu. Co do Werry, to szkoda że tak zdawkowo potraktowałeś pilota. Miał na swoim koncie znacznie większą ilość ucieczek, a opisy jego ucieczek są nadzwyczaj barwne (choć nie zawsze prawdziwe). O ile pamiętam do Kanady wysłano go po tym jak uciekł z obozu w Anglii i złapano go jak próbował się dostać na lotnisko, aby porwać samolot. A sama ucieczka z Kanady to też ciekawostka, jest przynajmniej kilka różnych wersji. Von Werra uciekł jedna
 21. Ja na takich dość drobnych i obłych elementach nie używam szablonu. Maluję pędzelkiem od ręki, przy czym pędzelek jest nieruchomo a obracam stożkiem śmigła na osi np. z wykałaczki. PS A do P-51B też kiedyś robiłem sam kalki wg schematu ze Skrzydlatej Polski!
 22. Mimo, że sam model wygląda jak z plasteliny, to ciekawie zrealizowany pomysł w dość osobliwej konwencji, że tak powiem impresjonistycznej. Doceniam wkład pracy w ten bezwartościowy zestaw. Nie wiem tylko, czy takie artystyczne podejście do tematu, gdzie twórca patrzy na rzeczywistość przez własny, zniekształcony pryzmat, nie wychodzi poza ramy modelarstwa? Acha, nie to żebym się czepiał detali (nie szkoda róż gdy płonie las...), ale łopata śmigła naturalniej wyglądałaby wygięta do tyłu.
 23. Dzięki za info Artur, jakoś mi ten fakt umknął uwadze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.