Skocz do zawartości

PZL 37 B "Łoś" Plastyk 1/72


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zaprezentować mój świeżo ukończony model. Jest to Pzl 37 B Łoś w skali 1/72 z leciwego zestawu firmy Plastyk. Model wykonany prosto z pudła , malowany pędzelkiem. Zdaję sobie sprawę że model nie jest super dziełem modelarskim ale mam nadzieję że z każdym kolejnym samolotem będzie lepiej . Przepraszam za jakość zdjęć ale nie dorobiłem się jeszcze lepszego sprzętu fotograficznego :cry

 

DSC00031.JPG

DSC00032.JPG

DSC00033.JPG

DSC00034.JPG

DSC00035.JPG

DSC00037.JPG

DSC00038.JPG

bypicasa2html.gifcreated by

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle jak na zestaw od Plastyka malowany pędzlem Ja bym sobie nie dał z nim rady

 

Dziękuje Marcinej ale wydaje mi się że poradziłbyś sobie o wiele lepiej niż ja widząc Twojego MiGa 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle jak na zestaw od Plastyka malowany pędzlem Ja bym sobie nie dał z nim rady

 

Dziękuje Marcinej ale wydaje mi się że poradziłbyś sobie o wiele lepiej niż ja widząc Twojego MiGa 21

 

MiG to pestka, doskonałej jakości wypraski Eduarda "same się kleją", w Twoim przypadku potrzebne były umiejętności Jak dorwę się do aparatu, to zobaczysz jak wygląda model Plastyka w moim wykonaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Trochę spóźniony, ale jestem

 

Cóż mogę powiedzieć. Chyba każdy polski modelarz zajmujący się samolotami popełnił kiedyś ten model (z różnym skutkiem w zależności od momentu swej modelarskiej kariery).

Tobie wyszedł ok, choć nie jest pozbawiony szeregu niedoskonałości. Na pewno widać postęp w stosunku do poprzednich prac (ładnie wykonane szpachlowanie, nieźle położone kalkomanie), ale kilka spraw będzie jeszcze wymagało treningu:

 

1. Powierzchnia lakiernicza wydaje się być zbyt gruba i widać na niej smugi

2. Brak chodnika na prawym skrzydle

3. Momentami zbyt grubo wymalowane ramki oszklenia

4. Nie do końca dobrze wpasowane oszklenie (tutaj częściowo jesteś rozgrzeszony, bo ten element jest jednym z głównych mankamentów tego zestawu).

5. Średnio fajnie wyglądają przetarcia lakieru na skrzydle.

 

To chyba wszystkie widoczne mankamenty. O braku wash'a czy konkretniejszych śladów eksploatacji nie będę się rozpisywał, bo dopiero zaczynasz i do tych spraw jeszcze dojdziesz.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuję kornik_69 za konstruktywną krytykę , zdaję sobie sprawę ze swoich błędów przy budowie tego modelu . Przy oszkleniu pierwszy raz samodzielnie robiłem maski z taśmy Tamiya i nie wyszło mi to za dobrze. Z malowaniem mam cały czas problem z położeniem odpowiedniej warstwy lakieru pędzlem tak aby nie było smug . Co do chodnika na skrzydle to niechcący go zeszlifowałem . Co do washa to jeszcze nie opanowałem tej techniki za dobrze więc go na modelu niema, ćwiczę washa na starych modelach . No i chyba najważniejsza rzecz , za bardzo się spieszę przy budowie modeli , muszę potrenować cierpliwość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.