Skocz do zawartości

F-86F Sabre "The Huff" Airfix 1/72


Paranoid

Rekomendowane odpowiedzi

Świeżo ukończony zapewne znany większości zestaw Airfixa. Skala 1/72 Malowanie ze smokiem, maszyna porucznika Jima Thompsona, który to podczas wojny koreańskiej osiągnął dwa zwycięstwa powietrzne nad MiG-ami-15 w samej końcówce konfliktu.

Wedle tego co pamiętam słynny smok został wymalowany na pamiątkę walki porucznika Thompsona z chińskim pilotem, który to właśnie smoka miał mieć nose art na maszynie.

Tyle wstępu, o samym pilocie nie znalazłem zbyt wiele informacji więc to powinno wystarczyć.

 

Zestaw składał się bardzo ładnie, malowany zwykłym Model Masterem Aluminium 1781, szarym medium grey 1721 , zielonym olive drab humbrola 155 czarnym Flat black 1749 oraz żółtym insignia yellow 1708.

 

Próbowałem wykorzystać w zestawie blaszkę fototrawioną dedykowaną do modelu F-86 Fujimi jednakże praktycznie żaden element nie nadawał do użycia ( oprócz pasów i kilku bardzo drobnych detali ) Pewien problem stanowiła owiewka, która to miała dwie skazy w postaci takich jakby "kuleczek" powietrza zamkniętych w plastiku. Sabre w tej skali jest bardzo fajnym modelikiem i jestem pewien, że następny zagości u mnie na stałe w półce.

Uzbrojony został w zbiorniki paliwa oraz bomby jeśli się nie mylę są to 1000 funtowe.

 

89b479ea2bf82400m.jpg

8ac2401a83881f66m.jpg

1a7669f68edc3836m.jpg

6b3e977f5ffa727am.jpg

442fa8b4359f0016m.jpg

e2e64a06b4c7b80cm.jpg

b9113ab503098dc1m.jpg

9d7e52ca70558d80m.jpg

a1056b0808d5bf9em.jpg

c2b51ec73b39c7bcm.jpg

1d23e62f28bb8914m.jpg

 

W kilku ujęciach dałem także "nieprzyjaciela" także z firmy Airfix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoid czy może będzie możliwość obejrzenia modeli na warszawskim przeglądzie modeli redukcyjnych? Akurat wojna koreańska będzie jedną z przewodnich tematów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. W kwestii brudzenia muszę się jednak wytłumaczyć otóż model od początku był wykonywany dla znajomego, który to właśnie takiego czyściocha zażyczył sobie właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już drugi model na tym forum pomalowany metalizerem Model Master na obu modelalch jest koszmarna kaszka na powierzchni. Wygląda to trochę jak stary żeliwny kaloryfer pomalowany srebrzanką. Nie wiem dlaczego kolega tego nie zmył lub nie wypolerował. Mnie byłoby szkoda tak ładnie sklejonego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.