Skocz do zawartości

De Havilland DH.98 Mosquito NF Mk.II - 1/72 - Airfix


ZIO BY NAITT

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim czasie ulepiłem jeszcze takiego nocnika.

 

Model to Airfix "s pudła" + kalki SP Decal, użytkownik jedynie słuszny 307 sqdn.

 

Załogę maszyny tworzyli kpt.pil.Gerard Ranoszek i ppor.r/obs Czesław Krawiecki, lotnisko Exeter.

 

Zapraszam do odbioru.

 

DSCF7055_zpsb62df174.jpg

DSCF7058_zps9a645d7e.jpg

DSCF7064_zps41f2addd.jpg

DSCF7061_zps13977e9c.jpg

DSCF7078_zpsa4449e3c.jpg

DSCF7073_zps41861760.jpg

DSCF7072_zps90fe79da.jpg

DSCF7067_zpsbc488dd9.jpg

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model to Airfix "s pudła" + kalki SP Decal, użytkownik jedynie słuszny 307 sqdn.

 

No malowanie może i słuszne, ale dlaczego merytoryka na tym cierpi? Na znanym zdjęciu Mosquito Ranoszka jest pięć swastyk, do tego odwróconych (taka ciekawostka). Litery kodowe są zbyt duże, w 307ym stosowano mniejsze. Nie znam arkusza SP-Decal, ale wygląda że te kalki są bezwartościowe (nie pochodzą od Beaufightera?)...

 

Co do wykończenia to szkoda że nie zaciemniłeś lotek/sterów. Model nie wyglądałby tak blokowo. No i te zażółcenia ma jasnych fragmentach mi się nie podobają, wygląda jakbys werniksował pokostem.

 

A tak a propos naszej dyskusji, to szkoda że nie spróbowałeś np zestawu Tamiya. Moskitów Airfixa złożyłeś już kilka, a tak byłaby jakaś odmiana, może nowe doświadczenie?

 

PS Znalazłem bez trudu:

 

MossieRanoszek.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - model zrobiony na sportowo w cztery wieczory bez posiłkowania się jakąkolwiek literaturą - przyznaję się bez bicia.

 

Mosquito z Tamki mam kilka ale wersje PR i XII - Airfixy wygrywają pod względem ekonomicznym - za jedną Tamkę mam trzy Airfixy.

 

Co do zażółceń to nie bardzo wiem o co chodzi - niczego takiego nie stosowałem ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - model zrobiony na sportowo w cztery wieczory bez posiłkowania się jakąkolwiek literaturą - przyznaję się bez bicia.
Jakoś nie chce mi się wierzyć ZIO... Potrafisz wyszperać zdjęcie ex-polskiego Mk XIII albo informacje o samolotach szkolnych w jakiejś tam pipidówie, na których leciał być może jakiś polski pilot, a nie zerkniesz w źródła robiąc model maszyny Ranoszka? Nawet jak 4 wieczory, to też jakaś praca włożona i... zmarnowana w sporej części. Troszkę nonszalanckie podejście, ale to Twój model oczywiście.

 

Airfixy wygrywają pod względem ekonomicznym
No fakt, przy takim tempie budowania cena jednak odgrywa rolę...

 

Co do zażółceń to nie bardzo wiem o co chodzi - niczego takiego nie stosowałem ...
Może to kwestia zdjęć i wydawało mi się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.