Skocz do zawartości

Tachikawa Ki-94 II [RS Model, 1:72]


łsobota

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym co chwilę przede mną pokazał w tym dziale Wojtek Fajga z pewną nieśmiałością prezentuję swój pierwszy model na tym forum. Przedstawia on drugi prototyp (w rzeczywistości nie został on ukończony z powodu zakończenia działań wojennych) myśliwca wysokościowego Ki-94II.

Model prosto z pudła, malowany aerografem (mój pierwszy raz) farbami akrylowymi Agama (także pierwszy ale i zarazem ostatni raz).

 

1d7cc8259a5bc689.jpg

042f3e514ee241ad.jpg

9c478f26d733162a.jpg

e0de30a205dee3ee.jpg

0b6de7f4cee1b0b5.jpg

882e9414d6868825.jpg

af49f9ed4e94c474.jpg

79393942345359a0.jpg

b52823cabbd3c40a.jpg

9acf55e0c8cced91.jpg

4cf95e2237dd1e6f.jpg

 

ps. relacja z budowy znajduje się tutaj

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zupełnie cacy, tylko czemu łon taki czysty ?? Ten typ tak miał ??

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zupełnie cacy, tylko czemu łon taki czysty ?? Ten typ tak miał ??

Pozdrawiam.

Model jest czysty, ponieważ przedstawia drugi prototyp Ki-94II, który nie tylko, że nie wykonał żadnego lotu, ale nawet nie opuścił hali montażowej jako, że się nie wyrobili przed końcem wojny.

 

ps.1. do końca wojny Japończycy zrobili tylko jeden prototyp, w którym zastosowali śmigło czterołopatowe. W drugim prototypie zastosowano natomiast śmigło sześciołopatowe - takie jakie docelowo zamierzano montować w egzemplarzach seryjnych.

 

ps.2. szkoda, że samoloty te nie weszły do walki, bo ciekawe jak ze swoim uzbrojeniem złożonym z czterech działek - 2x30mm (Ho-105) + 2x20mm (Ho-5) - sprawdziłyby się w walce z B-29 (ich zwalczanie miało być głównym zadaniem Ki-94II)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny , taki "dzbanek" po japońsku ...

Dzięki

Podobieństwo do "Dzbanka" może jakieś tam jest (zwłaszcza przód do nasady skrzydeł i trochę obrys statecznika pionowego). Zwróć jeszcze uwagę na obrys skrzydeł, przypomina Ci to coś? Bo mi nasuwa się tylko jedno - P-51 mianowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej łsobota!

 

Zadnego washu! Napisales, ze to jest prototyp, ktory nawet hali montazowej nie opuscil. To prawda, ze kazdy klei modele jak chce ale ja doceniam poprawnosc modelu takze pod katem historii. Wiec jak widze Losia z podwieszonymi rakietami to mnie skreca

 

Jesli wash to tylko dla modelu, ktory przedstawia samolot na dlugo po wojnie, na dodatek stojacy gdzies pod chmura i zapomniany.

 

Bravo, mnie sie Twoj model bardzo podoba!

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wash to tylko dla modelu, ktory przedstawia samolot na dlugo po wojnie, na dodatek stojacy gdzies pod chmura i zapomniany.

Czemu? Przecież nawet w sterylnie czystym samolocie linie podziału są lekko przyciemnione, ze względu na ich wklęsłość? Dlatego wydaje mi się, że DELIKATNY wash byłby jak najbardziej na miejscu, bo model wygląda jakby był idealnie gładki (co nie zmienia faktu, że mi się podoba ). Czyż nie? Oczywiście mogę się mylić, ale jestem ciekaw jak to powinno być naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym celu lepszy bylby raczej pre-shading (chociaz teraz juz za pozno). No to moze DELIKATNY wash dla podkreslenia linii podzialu blach (albo nawet miekki olowek), ale zadnego weatheringu.

 

Kurcze, wash, pre-shading, weathering - nie ma na to polskich okreslen?

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wash, pre-shading, weathering - nie ma na to polskich okreslen?

Można to poopisywać po polsku, tylko po co? W większości przypadków wash i weathering to to samo, chociaż to są całkiem inne techniki, które mają pokazać co innego w modelu. Jakby ktoś napisał po polsku, co chce robić to kicha - nie może wyprzeć się. Jedynie pre-shading jest dość jednoznacznym określeniem (aczkolwiek też nie zawsze).

 

Jednak trzeba przyznać, że chyba się nie wyeliminuje tych słówek z modelarskiego języka, gdyż są w miarę krótkie i dobrze oddające sens słówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za jakiś czas delikatnie "złoszuję" ten model, ale, że nie jestem do tego przekonany (w tym konkretnym przypadku oczywiście) więc muszę to jeszcze przemyśleć. Ewentualne przeróbki oczywiście zamieszczę na forum.

 

Co do angielskich określeń, to zgadzam się z Gulusem - nie ma co na siłę próbować je spalszczać bo wyjdzie językowa kaszanka. A tak piszemy "wash" i każdy wie o co chodzi.

 

ps. Marudek - fajny awatar Rejestrując się na tym forum początkowo wybrałem sobie na awatara dokładnie to samo zdjęcie, ale po kilku minutach zmieniłem je na "nieco" późniejszą wersję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.