Skocz do zawartości

Achtung Spitfire!!! Airfix----->1/72


Abominus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w kolejnym tygodniu...

Całkiem niedawno zakończyłem prace modelarskie nad słynnym brytyjskim myśliwcem, którego nikomu przedstawiać chyba nie trzeba. Zestaw Airfixa oferuje nam bardzo prosty modelik, aczkolwiek przyjemny w składaniu. Jedyne co daje minus temu produktowi to ubogie wnętrze kabiny i golenie podwozia głównego połączone z osłonami ale da się to przełknąć. Poza tym tak jak pisałem wyżej, jest OK. Malowanko pustynne bo pozwalało na zrobienie samolotu z "polskim" akcentem. Farby Pactry, wash Vallejo. Spit malowany aero, szczegóły pędzelkiem. Pokryty warstwą lakieru Pledge (taki angielski odpowiednik Sido). Obdrapania tu i tam. Niedoskonałości też jestem świadom chociażby przejścia kolorów w tej skali. Do rzeczy!!

 

Supermarine Spitfire Mk.IXc ZX-6, nr. ser. EN315, Polish Fighter Team podległy pod 145 Sqn. RAF, Tunezja - Maj 1943. Pilot S/Ldr. Stanisław Skalski.

 

Pilot znany każdemu fanatykowi lotnictwa, bo kto choć trochę interesuje się tą dziedziną powinien znać dokonania tego człowieka. Jeśli są tacy, którzy czytają po raz pierwszy to nazwisko odsyłam do nieśmiertelnego Google, materiałów znajdziecie sporo.

 

 

2vl1f2b.jpg

335fui9.jpg

5xsy7a.jpg

24djvx0.jpg

b5ktvl.jpg

2mwh72h.jpg

2quq1ix.jpg

mkg9hg.jpg

wrdn50.jpg

334hkpz.jpg

1zxxx08.jpg

 

Tak wiem, małe zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co daje minus temu produktowi to ubogie wnętrze kabiny i golenie podwozia głównego połączone z osłonami ale da się to przełknąć.

 

Największym minusem zestawu jest to, że model prezentuje mieszaninę modyfikacji, która nijak nie pasuje do Spitfire z PFT. Można to poprawić, można tak jak Ty zostawić. Podwozie i wytłoczenia na górze płata są typowe dla 1945 roku, , a chwyt powietrza dla wersji Mk.V z 1941...Taka wersja jak z zestawu, chyba nigdy nie istniała. Taki groch z kapustą.

 

 

Minimalnie nie trafiłeś z kadłubową kokardą.

Wnęki podwozia raczej nie interior green.

To połyskliwe wykończenie jest trochę zbyt połyskliwe. Pustynia, a wygląda jak mokry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Największym minusem zestawu jest to, że model prezentuje mieszaninę modyfikacji, która nijak nie pasuje do Spitfire z PFT. Można to poprawić, można tak jak Ty zostawić. Podwozie i wytłoczenia na górze płata są typowe dla 1945 roku, , a chwyt powietrza dla wersji Mk.V z 1941...Taka wersja jak z zestawu, chyba nigdy nie istniała. Taki groch z kapustą.

No aż takim specem od Spitów nie jestem, bynajmniej w te szczegóły się nie zagłębiałem. W życiu bym nie pomyślał, że jest aż tak źle.

 

Z tym lakierem to rzeczywiście dałem ciała....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.