Skocz do zawartości

A-10 Thunderbolt II - Academy - 1:72


Adamik616

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Trochę czasu mnie tu nie było (ok. półtora roku jak myślę) ale nie próżnowałem. Nauczyłem się kilku nowych rzeczy, pożegnałem malowanie pędzelkiem a powitałem aerograf.

Chciałbym zaprezentować mój ostatni zlepek. Jest to A-10a Thunderbolt od Academy w skali 1:72. Model jest zrobiony prosto z pudełka tak jak każe instrukcja.

 

DSCN1413.JPG

DSCN1414.JPG

DSCN1418.JPG

DSCN1419.JPG

DSCN1428.JPG

DSCN1429.JPG

DSCN1430.JPG

DSCN1440.JPG

Porównując ten model z moją ostatnią galerią tutaj widzę mały progres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jak otworzyłem pudełko to pomyślałem sobie, że żadnych problemów nie będzie, ale jednak...

Przy silnikach jest trochę rzeźbienia, łączenie skrzydeł z kadłubem też wymaga cierpliwości Później rzecz jasna trzeba odtworzyć zniszczone linie podziału. Najgorzej jest z kalkami, ale w Academy to normalne.

Poza tym zestaw jest całkiem fajny i co ważne - niedrogi.

Ps. To nie jest kurz tylko inne od założonego działanie matowego lakieru Pactry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. To nie jest kurz tylko inne od założonego działanie matowego lakieru Pactry

 

Ok zwracam honor

 

Skleiłem kiedyś takiego tylko, że Italeri, nie było z nim większych problemów, wszystko ładnie pasowało. Academy robi dobre modele, ale nie miałem okazji sklejać, także ciężko mi porównać. Ale twój jest ładnie, czysto sklejony. Może kiedyś się pokuszę jeszcze raz takiego skleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Będę się brał za takiego w 1:48. Moje pytanie dotyczy kolorów kamuflażu jaki zrobiłeś. Wydaje mi się, że w takim połączeniu barw nie występował on, ale mogę się mylić. Czy takie malowanie było sugestią producenta modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

lepię właśnie a-10 z italeri, czy jest super hmmmm. Nie wiem, jak inne modele tego samolotu ale ten moim zdaniem nie jest taki super.

Łączenie skrzydeł z kadłubem trzeba było się napracować bez szpachli i pilnika nie ruszył bym do przodu z pracami.

 

Sylwetka modelu piękna, wynagradza wszystkie trudy.

 

Witaj.

Moje pytanie dotyczy kolorów kamuflażu jaki zrobiłeś. Wydaje mi się, że w takim połączeniu barw nie występował on, ale mogę się mylić. Czy takie malowanie było sugestią producenta modelu?

 

Co do kolorów to nie mam pojęcia czy są właściwie dobrane, w takim kamo poczyniłem kiedyś A-10 z małego modelarza.

 

Ja nad malowaniem swojego nadal się zastanawiam, mam kalki do takiego jakiego Ty poczyniłeś, mam również do szaraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.