Skocz do zawartości

Moje początki w modelarstwie !


adrgie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Jestem od niedawna zafascynowany modelarstwem i ciągle sie uczę, chciałem więc skonfrontować swoje jako takie umiejętności z ekspertami w tej dziedzinie. Proszę o porady. Oto moje ostatnie modele:

F-18 Hornet Italeri 1:72 i Rafale M Italeri 1:72

 

ee002a839161987bm.jpg

9d8202b1862273ebm.jpg

71e1546e83626be2m.jpg

4711d6d2fedd43dfm.jpg

11de21381d72550dm.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, jakby zdjęcia były trochę słabej jakości. Tak, jakby ktoś zmiejszał rozdzielczość zdjęć za pomocą jakiegoś badziewnego algorytmu graficznego, bo niemal wszystkie krawędzie mają charakterystyczne "schodki"...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A modele jak na początki, to całkiem miłe
Jak na początek to całkiem przyzwoicie wykonane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od niedawna zafascynowany modelarstwem i ciągle sie uczę, chciałem więc skonfrontować swoje jako takie umiejętności z ekspertami w tej dziedzinie.
Modele naprawde bardzo przyzwoicie wykonane. Hornet troche moze za bardzo sie blyszczy, ale to jest jeszcze do poprawienia.

Natomiast w Rafaelu, tak mi sie przynajmniej wydaje, widac laczenie polowek zbiornikow podwieszanych. Na przyszlosc zwracaj uwage na takie rzeczy i szpachluj.

Jak na pierwsze modele, calkiem fajnie wyszly Ci linie podzialu. Tak trzymaj.

 

Mam wrażenie, jakby zdjęcia były trochę słabej jakości. Tak, jakby ktoś zmiejszał rozdzielczość zdjęć za pomocą jakiegoś badziewnego algorytmu graficznego
Bo tak jest. Silnik przeskalowuje obrazki do takiej szerokosci, zeby forum sie nie rozjechalo na boki, wykorzystujac badziweny algorytm przegladarki. Jak klykniesz we fotke, wyswietli Ci sie w pelnym rozmiarze. To tak gwoli wyjasnienia.... Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik przeskalowuje obrazki do takiej szerokosci, ze by forum sie nie rozjechalo na boki, wykorzystujac badziweny algorytm przegladarki.
Racja. Zwracam honor. Na Mozilli 2.0.0.9 jest o wiele lepiej (dopiero teraz sprawdziłem). Na lapku używam 1.0.7, więc chyba upgrade nieunikniony...
Jak klykniesz w fotke, wyswietli Ci sie w pelnym rozmiarze. To tak gwoli wyjasnienia....
I tutaj też racja. Nie wpadłem NATO, bo po najechaniu na zdjęcia w pasku stanu pojawiał mi się adres głównej strony fotosika, więc nawet nie klikałem...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że to co nazwałeś torpedą, to: AGM-84D Harpoon

harp4.jpg

 

, no chyba, że się mylę, co jest możliwe, bo za bardzo na US navy się nie znam... ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tylko ty mówisz o tych z żółtym paskiem i widocznymi statecznikami(czy jak to się zwie), a ja o tych najbliżej kadłuba w których ledwo widać statecznik :P Prawda?

 

Edit, ale w sumie, to nie wiem jak jest w instrukcji, więc nie będę się spierał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja te o których mówisz to AGM-84 Harpoon do robienia dziurek w łódkach więc zwracam honor, myśleliśmy o rożnych pociskach. Przynajmniej wiadomo teraz który to który.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety nie są Mavericki tylko tak jak już napisaliśmy AGM-88 HARM i AGM-84 Harpoon. Na zdjęciu dokładnie ich nie widać i dlatego przednia część może przypominać Mavericka.

d6ad2faa2154e648m.jpg

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Heh, też jestem w sumie początkujący, ale chciałbym tak umieć skleić model jak Ty:) Może i do Andrzeja Ziobra Ci jeszcze daleko, ale przynajmniej idziesz w dobrą stronę:)

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, staram sie jak mogę chociaż wiem ze jeszcze dużo muszę nauczyć sie robić. Walcze teraz z kolejnym modelem (F-15C od Italerki), który stał sie przypadkiem moim modelem doświadczalnym więc jak bedzie w miare gotowy do dam go na pożarcie krytykom.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

nie licząc niskiej jakości modelów testowych ( 2-3 )na których testowałem większość początkowych technik modelarskich, ten model to 2 jaki zdecydowałem się pokazać szerszej widowni. wcześniej był F-14 ale okazał sie porażką a jakoś nie miałem ochoty go poprawiać.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.