Skocz do zawartości

F-16I SUFA HASEGAWA 1/72


lukass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zaprezentować mój jubileuszowy dziesiąty model, który to skończyłem niedawno po ponad trzech miesiącach budowy.

jak widać jest to Izraelska wersja myśliwca F-16 firmy Hasegawa- dokładnie ten sam model który w zeszłym roku skleił kolega Solo. Zainspirowany jego dokonaniami postanowiłem mieć swoją Sufę

Zrobiłem wersję pudełkową z dodatków jedynie pokusiłem się o dysze Airesa, oraz sprezentowane mi od kolegi Solo dodatkowe podwieszenia pod skrzydła. Model był dla mnie dość sporym wyzwaniem i nie do końca wszystko poszło tak jak sobie zaplanowałem. Kolejny raz, nie wiem czemu zaparowała mi owiewka a była klejona clear fixem i powstały brzydkie smugi tak jakby od kleju CA . Cały czas zachodzę w głowę od czego to zaparowanie się wzięło Samolot pomalowałem farbami Gunze C. Mimo słabej merytoryki i kilku baboli samolot na półce bardzo mi się podoba i cieszę się że udało mi się go skończyć. Na koniec pragnę podziękować koledze Solo za wspomniane dodatki , pomoc i wsparcie przy budowie. A teraz zapraszam do surowej oceny.

 

1_zpszrzstw2y.jpg

 

2_zpslwi4z4rh.jpg

 

3_zps4csdmztp.jpg

 

4_zps7uatcwil.jpg

 

5_zpstiaewulb.jpg

 

6_zpsrx9qwbaj.jpg

 

7_zpsljjoe4ym.jpg

 

8_zpsobcdamtx.jpg

 

9_zps2xtlsjwi.jpg

 

10_zpspv5bk9y0.jpg

 

11_zpshllf8bhd.jpg

 

12_zpsimvlynso.jpg

 

13_zpsy97zeazp.jpg

 

14_zpsg2uke0mv.jpg

 

15_zps3tnguyr8.jpg

 

16_zps1d8ov20f.jpg

 

17_zpswzv2hacz.jpg

 

18_zpsdupglsoa.jpg

 

18_zpsdupglsoa.jpg

 

20_zpsc92iugpa.jpg

 

21_zps1ao25wmc.jpg

 

22_zpshqwjkxkt.jpg

 

23_zpsdav33egs.jpg

 

24_zpsgnyrmamf.jpg

 

25_zpsivg0n28m.jpg

 

26_zpsrnn1efjh.jpg

 

27_zpsprksj7wi.jpg

 

28_zpsy0acc6t2.jpg

 

29_zpsksygyet0.jpg

 

30_zpsevqwdpos.jpg

 

31_zpsxird9ueo.jpg

 

32_zpstbjamdxj.jpg

 

33_zpspjfh6668.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny model, dokładnie pomalowany. Jak na 10 model to wygląda super. Szczególnie ujęły mnie szare paski na statecznikach, praktycznie nikomu nie chce się ich malować.

 

EDIT: Po pozostałych galeriach widzę, że od dłuższego czasu prezentujesz równy poziom. Może czas spróbować nowych technik w wykańczaniu modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję bardzo ładny model i naprawdę zacnie wykonany. Mimo, że F-16 należy do tych samolotów, które nie wzbudzają mojego zachwytu a wprost przeciwnie to ta sztuka bardzo przypadła mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę to bardzo udany model, fajnie że w jakiś sposób pomogłem w jego powstaniu.

Staranny, czysty, pięknie pomalowany - cieszy oczy.

Tym bardziej wart docenienia, że model Hasegawy jest niezbyt udanym i trudnym modelem.

Fajne jest w nim to, że go nie przekombinowałeś, nie dodawałeś na siłę, jak to było u mnie, zbędnych dodatków.

Piękna maszyna.

Co do uwag, to zdecydowanie przydałoby się coś we wnękach podwozia, są zbyt puste.

Brakuje mi trochę bardziej urozmaiconego brudzenia na spodzie maszyny.

Co do owiewki - prawie nie widać tego zmatowienia.

Może dostał się do środka White Spirit? Ja w ten sposób zniszczyłem owiewkę w F-100.

Mam także pytanie co do dyszy silnika, wyszła świetnie - jak ją malowałeś?

 

Gratuluję bardzo dobrego modelu.

Co będzie następne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywny odbiór modelu

 

Szczególnie ujęły mnie szare paski na statecznikach, praktycznie nikomu nie chce się ich malować.

Przyznaję się bez bicia że mi też się ich nie chciało malować -dlatego użyłem kalkomanii, choć chyba łatwiej by było je namalować (czekałem chyba z godzinę aż kalkomanie zmiękną po solu i rozpuści się ich film tak aby mozna je było ładnie zagiąć na tej krawędzi statecznika. Przy okazji się potargały

Co do owiewki - prawie nie widać tego zmatowienia.

Może dostał się do środka White Spirit? Ja w ten sposób zniszczyłem owiewkę w F-100.

Nie mam pojęcia jakim cudem ona zaparowała , na zdjęciach nie widać ale na żywo źle to wygląda, white spirit nie używałem.

Mam także pytanie co do dyszy silnika, wyszła świetnie - jak ją malowałeś?

Gratuluję bardzo dobrego modelu.

Co będzie następne?

Dyszę malowałem gunze burnt iron z zewnątrz , przyciemniłem potem zwykłym matowym czarnym , pierścień to bodajrze silver z pactry a środek to jakiś beżowy , biały i wash miga na koniec. Następny model to będzie Su-27 Zvezdy , ten sam który skleił Karambolis , tylko budowa musi poczekać gdyż w ciągu miesiąca zostanę ojcem i coś czuje że czeka mnie przerwa modelarska , albo sklejanie po nocach

 

Tym bardziej cieszę się że udało mi się skończyć ten model " na czas" i że się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, zwykły burnt iron i czarny? Ja kombinowałem z tą dyszą żeby uzyskać odpowiedni kolor aż do obrzydzenia tematu, a tu proszę, jaka prosta metoda.

Co do szarych pasków - kalkomanii, pamiętam jak to dziadostwo trudno się kładło. Hasa wymyśliła sobie, żeby kalkomanie kłaść na brzeg np. statecznika i zaginać wzdłuż krawędzi.

Niemalże niewykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szarych pasków - kalkomanii, pamiętam jak to dziadostwo trudno się kładło. Hasa wymyśliła sobie, żeby kalkomanie kłaść na brzeg np. statecznika i zaginać wzdłuż krawędzi.

Niemalże niewykonalne.

Jakoś się udało , ale potwierdzam że ciężka sprawa z tym była i żeby ta kalkomanię zawinąć trzeba było sporo sola na to wylać i chyba z godzinę zaginać i układać na tym brzegu, bo ciągle się to odklejało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budowa musi poczekać gdyż w ciągu miesiąca zostanę ojcem i coś czuje że czeka mnie przerwa modelarska , albo sklejanie po nocach

 

Nie jest tak źle ;) Czasu jest mniej ale można coś podłubać ;) No i wszystka chemia łącznie z klejem tylko w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.